Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. June 2011, 02:00 PM   #4
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Kısmen yada tamamen tahrip olmasa bile, geçerliliği saidin rezaleyi nurundan daha fazla değildir herhalde. En azından said kendi nefsani görüş bakış açısının yanında bi kaç tanede vahye yey vermiş.

Tarihe diklemesine bakacak olursak, vahiy kapsamında son kitabın Kuran olduğunu açıkca görebiliriz. Bir ara joseph smith in yazılarını vahiy mi diye okumak istedim ama oda saidin amerikan versiyonu çıktı. Yazıları deli saçmasından öte değil. İncilden geçen saçmalıklardan da bunu açıkça görebilirsiniz. örneğin bu ne demek altını çizdiğim yer???

YUHANNA İNCÎLİ
"Ben daha aranızdayken size bunları söyledim. Ama Baba'nın benim adımla göndereceği Yardımcı, Kutsal Ruh, size her şeyi öğretecek, bütün söylediklerimi size hatırlatacak. Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın. Size, 'Gidiyorum, ama yanınıza döneceğim' dediğimi işittiniz. Beni sevseydiniz, Baba'ya gideceğim için sevinirdiniz. Çünkü Baba benden üstündür. Bunları size şimdiden, her şey olup bitmeden önce söyledim. Öyle ki, bunlar olunca inanasınız. Artık sizinle uzun uzun konuşmayacağım. Çünkü bu dünyanın egemeni geliyor. Onun benim üzerimde hiçbir yetkisi yoktur. [39-115] Yuhanna 14:25–30.

Size gerçeği söylüyorum, benim gidişim sizin yararınızadır. Gitmezsem, Yardımcı size gelmez. Ama gidersem, O'nu size gönderirim. O gelince günah, doğruluk ve gelecek yargı konusunda dünyayı suçlu olduğuna ikna edecektir: Günah konusunda, çünkü bana iman etmezler; doğruluk konusunda, çünkü Baba'ya gidiyorum, artık beni görmeyeceksiniz; yargı konusunda, çünkü bu dünyanın egemeni yargılanmış bulunuyor. "Size daha çok söyleyeceklerim var, ama şimdi bunlara dayanamazsınız. Ne var ki O, yani Gerçeğin Ruhu gelince, sizi tüm gerçeğe yöneltecek. Çünkü kendiliğinden konuşmayacak, yalnız duyduklarını söyleyecek ve gelecekte olacakları size bildirecek. O beni yüceltecek. Çünkü benim olandan alıp size bildirecek. Baba'nın nesi varsa benimdir. 'Benim olandan alıp size bildirecek' dememin nedeni budur
. [39-116] Yuhanna 16:7-25

yani hem baba benden üstün hem onun herşeyi benim??!!
İşte islamı sokmak istedikleri kalıp bu... Vahyi kimse anlayamasın ki onu bizim papazlarımı (kendilerine alim diyorlar yada evliya yada şeyh yada mürşit) insanlara açıklayacak hemde nefsleri istediği gibi. Kendi çıkarları gibi.. ne adi bir tuzak.

İnanmıyorsanız tarikata girin.. Bakın peygaberi canları istediği zaman nasıl hem tanrı ilan ediyorlar sonra canları istedimi insan yapıyorlar...

-------------------------------
Atatürkün gerçek islamı yaşamak için verdiği fırsat bugün çok kötü ellere düştü. Bu gün milletimiz belkide hak ettiği şeyi alacak, Cumhuriyet'i hak ettiğini sanmıyorum.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
nerdogan (12. June 2011)