Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. February 2013, 06:20 AM   #4
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

teknigin ilerlemesi, her bir yenilige sahip olmak ve buna ragmen memnun olmamak demekki genclerimiz baska birseyler ariyorlar farkinda olmadan, iclerinde bir eksiklik var Raven Kardesim.

Sayet bu eksiklik Allah bilinci ile doldurulacak olursa dünyalari tamamen degisecek, az ile huzurlu olmayi ögrenecekler. Bizler anne baba olarak belki kücükken cocuklarimiza imkanlarimizin yetismedigi yerlerde herseyin elde edilemiyecegini ögrettik, fakat bu ögretim zamanla yok oldu. Maddi durumu müsait olan da olmayanda birbirleriyle yarislara cikti.

Zararin neresinden dönülürse fayda vardir. Yavas yavas da olsa azimli olmaliyiz, Peygamberimizin tevlig vazifesini sabirla üstlenmeliyiz. En güzel bir sekilde, tatli davranislarla, en kolay izah yollariyla genclerimizi aydinliga ulastirmaliyiz.

Mal ve mülkün, saltanatin yegane sahibi Allah'i bir öcü gibi degil, affetmesi bol olan, insanlari severek yaratan, bizleri hep koruyan gözeten sonsuz Rahmet sahibi olarak tanitalim.

En önemlisi mal biriktirmek, marka alis-verislerinde yarrisci olmamalarini, devamli olarak ; bu dünyadan göc edildiginde neyin önemi oldugunu, Allah katinda gecerli olanlari tekrar ve tekrar izah etmeliyiz.

Egoistligin kötülügünü ve zararlarini izah etmeliyiz.Tüm insanligi sevmelerini saglamaliyiz.

Aklini kullanan genclerimiz elbette kavrayacaklar anlatilanlari. Filimlerden, sarkilardan, oyunlardan aldiklari zevki ayni sekilde Ayetlerde bulacaklar. Benliklerini taniyacaklar. Dünyada var olmanin nedenini kavrayacaklar.

Ben torunumdan basliyorum vazifemi yerine getirmeye. Annesi Alman, anne ve babasi ayrildilar. Haftanin bir kac günü babasinin yaninda kaliyor. Bismillahirrahmanirrahim ile basladi, gerisi elbette gelecek. Daha yasi cok kücük, ama egitilmeye uygun oldugundan ben bir isik görüyorum onun icin. Genclerimizi egitmemiz zor olabilir, ama en kücüklerinde sansimiz oldukca fazla.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Bilgi (9. February 2013), dost1 (9. February 2013), hiiic (10. February 2013), raven (8. February 2013)