Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. October 2012, 03:18 PM   #63
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu alıntıladığın meallerle senin arandaki mesele, senin yorumun seni bağlar...
Benim yorumum, ama daha iyisini bulana kadar sahip çıkacağım yorumdur. Bu nedenle de burada yazışıyorum.

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim yorumum da ki meallendirme bana ait beni bağlar doğrusu budur iddiasında değilim şuan öyle yorumluyorum, belki günün birinde ilmim ve bakış açım genişler başka türlü yorumlarım ya da değişmez aynı kalır...
Sen, hiç bir ayeti bütünüyle meallendirmedinde, yorumlamadında! Sen, sadece ayetlerden bir kısmını, ayetlerden ayrı tutarak, meallendirdin ve buna göre de; bakara 178 deki insanların haksız öldürmelerine karşılık uygulanacak kısası, "mal bırakma, vasiyet" olarak yorumladın. Bak, 178. ayet için de ayetin tamamını değil, sadece bir kısmını ele alıp yorumladın.

Şimdi sana soruyorum:

"Ordular ilk hedefiniz akdenizdir" cümlesini, ait olduğu bütünden ayırırsak ve bu sözden anladığımızın o bütünü anlatacağını iddia etsek, o zaman sadece bu sözden, Ata'nın savaş başlattığını söyleriz değilmi?

Halbuki, bu söze ait cümleyi yer alması gereken yere koyarak, ondan önceki ve sonraki cümleleri de birlikte değerlendirirsek, konunun savaş başlatma değil, aksine savunma olduğunu görürüz değilmi?

İşte, sizin yaptığınız gibi, bir parça alınması ve ona göre hareket edilmesi halinde ayetin konu bütünüyle ilgisi olmayan sonuçlara varılır. Bu durumda, konu din olunca, bunda hata yapma lüksümüz olmadığını bilmeli, bu nedenle konu hakkındaki hassasiyetinde gerekliliğini kavramayı umut ediyorum.

selamlar,
aorskaya

senin ki yorumdan ötesi midir/hükm sana mı ait ki bu kadar net konuşuyorsun, ne de eminsin alıntılarından ve de kendinden, kibir midir/ayrı bir fitneci varlık olarak gördüğün iblis fısıltısı mıdır bu "hükm bana ait ahali ben ne dersem o" sen dedin anlaşmazlıklar bitti...[/quote]
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla