Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. November 2012, 01:40 AM   #4
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Ben asi olanlardan degilim

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir müslüman, başına gelen bir felaket sonrası, örneğin bir trafik kazası yada başka bir kaza ile veya maganda kurşunu ile yakınlarını kaybetse; o acılı anında, aklının başından gittiği, adeta cinnet geçirdiği anlarda, rabbinin haberi olduğunu, olayın izni dahilinde geliştiğini kabul edemeden, asi bile gelse, (ancak aklı başına geldiğinde, asi geldiğini hatırlarsa hatasını düzeltmek şartıyla) normal durumlarda, rabbin emirlerini samimi olarak uygulamaya çalışan bir kimse ise takva sahibi kimsedir.

"Bir kerecik bile" kısmındaki eylemi, bir kere ile sınırları daraltırsak, haksızlık yapmış olacağımızı düşünüyorum.

selamlar,
aorskaya
Tesekkürlerimi bir borc bilirim size sayin Aorskaya Kardesim, beni ayni zamanda güzel bir sekilde teselli etmis bulundunuz. Yazdiklarim benim basima gelenlerdir ve hic bir zaman aklima gelmedi, gecmedi, düsünmedim bile (bir kerecik bile olsa): "Neden Allah'im" demedim. Her basima geleni takdir etmisimdir. Biz bu dünyada sonsuz sinavlardan gecirelecegiz. InsaAllah hayirli saglam notlar nasib olur cümlemize.

Not: Kaybettigim yakinim kücük oglum idi. 30 yasindaydi. Allah herseyi hakkiyle gören, isiten ve bilendir, Hüküm Allah'a aittir. Biz Allah'a iman edilmekle emir olunduk. Bizlere can veren, bizlerden can alan ve bizleri yeniden canlandirip Hesabgünü huzurunda toplanacak O'dur.

Saygi ve selamlarimla.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
aorskaya (17. November 2012), Bilgi (17. November 2012), dost1 (17. November 2012), Escherich (24. May 2015), hiiic (17. November 2012)