Konu: Hz. HATİCE
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25. February 2013, 01:34 PM   #37
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam kardeşlerim,abilerim,üstadlarım,güzel insanlar.
İşlerimin yoğunluğundan pek fırsat bulamasam da; bu konudaki yazışmalar hoşuma gittiği için az da olsa zamanımı ayırmak istedim.

Öncelikle merdem kardeşim geçmiş olsun. Yanlış okumadıysam başınız ağrıyormuş. Allah şifalar versin.

Seyitler,şerifler konusunu okuyunca aklıma komik bir anı geldi.

25 yıl boşa geçen tarikat hayatımda, seyit olduğu iddia edilen her kim varsa; (isterse çocuk olsun) karşısında hürmetle eğilir, elini öperdik.

İşyerinden bir bayan arkadaşım bizim bu halimize hayret ederek,neden küçücük bir çocuğun önünde eğilip,elini öptüğümüzü sordu.
Biz de onun seyit olduğundan böyle yaptığımızı söyledik.
Seyitin kelime anlamını sorunca, Biz de,"peygamber soyundan gelenlere seyit denir" demiştik.

Bayan arkadaşımız da yarı hayret,yarı hiddet içerisinde, "O halde benim de elimi öpmeniz gerek!" dedi.
Biz de ona gerçekten peygamber soyundan mı geldiğini sorunca.

"Tabii ki ben de peygamber soyundanım, hadi elimi öpün bakalım. Adem peygamberin soyundanım." demez mi
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (25. February 2013)