Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. April 2015, 06:02 PM   #3
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Yazının ana konusu hakkında belki daha sonra yazabilirim.
Baştan. Ben CHP'li değilim.

Fakat her şeyden önce objektif ve tarafsız bir kişilik ve fikir sergilemek mecburiyeti olan bir öğretim üyesinin tarafgir bazı ifadeleri yazısına sıkıştırmış olmasını yadırgadım.
Demiş ki:"Dolaysıyla, CHP’nin şimdiye kadar olan zihniyeti ile (zorla şapka giydirme, zorla baş açtırma), peçe ve çarşaf giydirenlerin zihniyeti arasında totaliterlik açısından bir fark yoktur. Bu bağlamda CHP zihniyetinin, başını örten reşit kız öğrencileri üniversitelere sokmaması, tam bir akıl tutulmasıdır."

a)-671 sayılı Şapka İhtizası Hakkında Kanun bir Devrim Kanunudur. Bu kanun şapkayı yazı-tura atarak ya giyin ya da giymeyin kanunu değildir. Her şeyden evvel bir kanundur yahu!.... Canım isterse uygularım; canım istemezse uygulamam diye bir tercih mi olur?
Atatürk'e dil uzatmanın dolaylı yolu CHP'ye yüklenmek.

b)-Başını örten reşit kız öğrencilerin üniversiteye sokulmaması da Sayın Profesörün yukarıdaki parantez içerisindeki yazısı ile belirttiği (zorla şapka giydirme, zorla baş açtırma) yazısına vurgu için de CHP'yi suçlaması çok manidardır. Çünkü bu yönde de Anayasa Mahkemesi'nin ve AiHM'sinin kararları var olup Anayasa hükmündeki bu kararlara da her Türk vatandaşının ve kamusal alanda herkesin uyması ve her rektörün de buna uyulmasını sağlaması birinci görevidir.

Evet maalesef ki işte CHP'yi ve dolayısı ile CHP üzerinden Atatürk ve islamın kopyası devrimleri aşağılama taktiği Kişiyi Prof bile olsa kasaba eşrafından öteye gitmesine imkan vermiyor.

Saygılarımla.
Galip Yetkin

Konu galipyetkin tarafından (22. April 2015 Saat 09:47 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (23. April 2015)