Konu: Hakimiyet
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25. January 2010, 06:40 AM   #2
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

Müslümanlardan kardeşimime teşekür ediyorum.Her ideoloji ve din başlı başına insanların kendi anlayışlarına göre yaşamasını anlamsını ister. Allahın Anlattığı dinde bir farklılık vardır. Evet Allah bütün insanların Müslüman olmasını istemektedir. Ama Dünya hayatı ise bir deneme ve imtihan salonudur. Hem insanlar Allahı Rab olarak kabul edip onun koyduğu kurallar içerisinde yaşamayı kendisine ilke edinebilir. Hem de gayri müslim olur kendi istediği yönde kuralları kedileri koyanların kurallarına göre yaşamak isteyebilir. Allah insanlara dünya hayatında sonucuna Katlanmak koşulu ile istdiği yolu seçerek yaşama özgürlüğü her insanın kendisine vermiştir. İşte iman ettim ben müslümanım diyenleri iktidar ve güç sahibi olmağa davet etmektedir. İslam güç olduğunda ayrı dinlerdeki insanların kendi dinlerini özgürce kimseye zulmetmeden yaşama haklarını kendilerine vermek için iktidar olmasını istemektedir. İslamın dışında olanlar iş başına geçtiklerinde, insanların din seçme hakkı yoktur. bu sebeple ekini ve nesli yok ederler. ama müslüman olanlar iş başına geçtikleri zaman da adalet dağıtırlar onların kendi dinlerini kendilerine vererek başka simsarların onların dinlerini ellerinden almalarına onları köleleştirmelerine müsade etmezler. İşte islamın devlet olması iktidar sahibi olması onun için zaruri bir ihtiyaçtır. selam ve sevgiyle
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla