Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. August 2012, 12:05 PM   #2
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Selamun aleyküm,

sevgili kardeşlerim,

Küçük yaşta kızları almak için kendilerinin durumlarına bakmayan ve kendilerine müslüman diyen yobazların, 60-70 yaşlarına rağmen sapıklıklarını örtmek için peygamberimize atılan bir iftirayı hadis diye kabul etmeleri ve delil olarak olarak göstermelerini, bakalım burada da her rivayeti hadis diye kabul eden kardeşlerimiz de yüzü kızarmadan hadis kabul edebilecekmidir?

RİVAYET ŞÖYLEDİR:

islam düşmanlarınca hazırlanmış, kütub-u sitte vasıtasıyla zihinlerimize zerkedilmiş iğrenç iftira.

Bakınız, bu kütub-u sitte'ye göre; hz. aişe validemiz sözde ne demiş;

"Resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Beni'l-Haris ibnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü, (iyileşince) saçım yine uzadı.

Annem Ümmü Ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu.

Evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler.

Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Resulullah (sav)('ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O`na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."
Hadis No : 5611

Bunları okuyanlara samimi olmalarını dileyerek soralım:

1- ŞİMDİ KÜTÜBÜ SİTTE GİBİ EN SAHİH KAYNAK OLDUĞU İDDİA EDİLEN BU KAYNAĞI SAHİH KABUL EDEBİLİRMİSİNİZ?

2- BIRAKIN BİR MÜSLÜMANI, SIRADAN BİR İNSAN OLARAK BUNU VİCDANLARINIZA KABUL ETTİREBİLİRMİSİNİZ?

3- CEVAP HAYIR OLARAK VERİLİYORSA, PEKİ BUNU HADİS KABUL EDENLER GERÇEKTEN BİLİNÇLİ MÜSLÜMAN OLABİLİRLERMİ?

4- BUNU HADİS KABUL EDENLER YA CAHİL MÜSLÜMANLAR YADA İMANSIZLAR VEYA MÜSLÜMAN GEÇİNEN YOBAZLAR OLMAZLARMI?

saygılarımla...
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (16. August 2012 Saat 12:07 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (17. August 2012)