Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. July 2013, 11:05 AM   #14
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
biraz daha açalım,

beni vefat ettirince onları gözetleyen (yalnız) Sen oldun.
Ama Sen bana ölümü verdikten sonra onların koruyucusu yalnız Sen oldun:
Beni vefat ettirince, onların gözetleyicisi Sen oldun.

Meryem Oğlu İsa ise kendi vefatından sonrası ya da kendi ölümünden sonrası hakkında mı konuşuyor, yani bu konuşma geleceğe yönelik midir yoksa konuştuğu andan önceki haline yönelik midir, nedir bu vefat, ölüm nedir, öncesindeki şahitlik/tanıklık veya koruma, gözetleme nedir ki sonrasında Rabbe kalmış, sizin parantez içi zaten her zaman Allah ta olan gözetme ile bağlantısı nedir...
Öküzün altinda buzagi aramaya devam edelim...

Bu türden konusmalar cennet ve cehenmmen ehlinin arasinda da geciyor mesela. Peygamberler ile ilgili diyaloglar da dahil. Tüm kainatin secdesindeki diyaloglar, kalkipta bana yer ve gökler nasil konusuyor diye sormaya da kalkmayin.

Konusanin/konusturanin yüce Rabbimiz oldugunu herhalde hepimiz biliyoruz.

Adem'e secde konusundaki diyaloglar mesela, konusan/konusturan belli.

Kur'an'i benden cok cooook daha iyi anladiginiz zaten malum.

Suuraltiniza yerlesmis olan bir takim kalintililarinizdan (antipati her neyse) dolayi bu tür hareketlerden vazgectiginizi bir yorumunuzda belirtmis oldugunuz halde, neden ayni yollardan yine takilmaya calistiginizi anlamis degilim.

Burada takilana kadar hafizanizi baska yollardan tazeleyin (sitede yeterince bilgiler sunulmustur, sayet baska sitelerde konuyla ilgili aciklamalar bulamadinizsa) ne siz sinirlenirsiniz ne de baskalarini mesgul etmis oluruz.

Verdiginiz sözü unutmayin, takismalardan uzak durun.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla