Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. June 2014, 09:49 PM   #8
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Alıntı:
Araştıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu kadarını söyleyeyim 1. video yu savunmak akla zarar.1. videoda dikkatini çektimi bilmem ama sonunda ALLAH eşittir Muhammed diyor birde şeytanıda geçen adam ekliyor tek farkı ete kemiğe bürünmüş diyor.
Evet dostum haklısın onu kaçırmışım.
Bu kesinlikle savunulabilecek bir şey değildir.
Uyardığın içinde teşekkürler.
Zaten Tasavvuftada böyle bir şey yoktur.
İmamı rabbanin kitaplarını okudum böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Belki videonun devamında bir izahat vardır kısa kesilmiş.
Benim müntesibim olan bir cemaat değildir.
Lakin ben onlarında öyle bir inanca sahip olduğunu sanmıyorum.
O açıdan biraz baktım youtube de şu linki buldum izahat yapılmış
http://www.youtube.com/watch?v=LYIELZ6PvjU
Takiye yapmıştır yada hakikatte öyle düşünüyordur bilemem. Lakin bu ehli tasavvuf inancı kesinlikle değildir. Men edilir.
Tasavvufta ALLAH Rasulu s.a ölçüsü şudur.
O yaratılmışlar içinde ALLAH a c.c en yakın olanıdır. O na ilim ve hikmet verilmiştir. O ALLAH c.c ın kulu ve Rasuludur. O nu anlamak Kuranı daha iyi anlamak içindir. Onu sevmek Rabbimizi c.c daha çok sevebilmek içindir. Yani bir araçtır amaç değil. Amaç ALLAH c.c ı anlamak ve sevmektir.
Fena fis sofi, fena fiş şeyh, fena fir Rasul, fena fiLLAH sıralamasıda bu yüzdendir.
Haşa sümme kella haşa Onun hadis rivayetlerinde bile üzerine basa basa bildirdiği ALLAH dan c.c başka ilah yoktur ifadesiyle çelişmenin Onu sevmekle hiç bir alakası olamaz. Bu şekilde düşünüp O nu sevdiğini iddia eden kişiler yalan söylemişlerdir.
Ben bu şekilde hiç bir öğretiye şahit olmadım.
Dediğim gibi Tasavvuf inancıyla hiç bir şekilde alakası yoktur.
Tasavvuf inancı ehli sünnet itikadı üzere olup.
Amacı nefsi terbiye yöntemlerinin uygulanarak her yapılan ameli ALLAH c.c için yapmaya çalışmakdır.
Bundan farklı bir durumu yoktur.
Zaten dikkat ettiyseniz bu videolardakiler genellikle hocalardır.
Şeyhlerin bu tarz bir ifadeleri yoktur.
Bu hocalarda bu yolda ilerlemek için bu yollara girmiş kemalata ulaşmamış kişilerdir. Bu yüzdendir ki bunların sözleri sadece kendilerini bağlar.
Şeyh lerin sözleride kendi tarikatlarını bağlar.
saygılarımla.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla