Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. November 2012, 03:50 PM   #7
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Efendi ALLAHdır.

Efendinin arapçasını biliyormusun?

RAB

Sen nebileri erbab ediniyorsun diyince kızıyorsun.

Genetiğine işlemiş rivayetler, halk ağzı....
Şimdi, mal bulmuş yoksul gibi sevinmeden önce benim türk ve dilimin türkçe olduğunu, burada da yazılarımızda türkçe anlaşabilecek şekilde yazdığımı neden düşünmek istemiyorsun.

Pusuda bekleyenler gibi açık kollamışsın adeta ve yakaladığını sanınca da şap diye yüze vurmaya çalışmakta bütün hünerlerini sergilemektesin.

Ama, bütün bunları müslüman olan sen nasıl yapabiliyorsun, ben anlamakta zorlanıyorum.

Türkçe de, "efendi"; makamca üstte olanların hizmetlilerine seslenme biçiminde de kendini gösterir, erkeklerin nezaketini, terbiyesini ifade etmek içinde kullanılır.

Sen de aslında benim, nezaketen bunu kullandığımı çok iyi bildiğin halde, aklınca ayağıma dolaştırmaya çalışıp, arapça karşılığı anlamında, güye Allah kastıyla söylemişim gibi yerlere vurmaya çalışmaktasın.

Bak, bir cümlede, değişik anlamları olan kelimlerin asıl hangi anlamda kullanıldıkları cümleye bakınca hemen görülür. Peygamber için kullanılan bu ifadenin, rabbimiz ayarında kullanıldığını iddia etmek, hem iddianı ispatlayamayacağın için insanlar arasında, hem de aksini bilerek bunu iman eden birine haksızlıkla ithamda kullandığın için de rabbimiz katında suçlu duruma düşersin.

Ayıptır, yazıktır, günahtır... Dedikodu bile rabbimiz katında ne kadar kötü ise, iftirayı varın siz düşünün.

Burada, araplar yok ve arapçaya gerekte yok. Türkçe konuşan kimselere, türkçe anlatımlarda, türkçe anlamları olan kelimeler kullanılmasında sakınca olmadığını bil.

Rabbim her şeyi bilmekte, ona gizli yoktur. Bu nedenle, kasıtlı davranmayı bırak artık...

Beni yensen ne olur, sana yenilsem bana ne olurki... Bunun için hileye gerek yok, ben size yenilmiş olayım...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla