Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. September 2012, 02:45 PM   #3
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Han Kardeşim!

Bu tarz yazıları forum başlığı altında paylaşma niyetim tam olarak ilgilenenlerin yararlanmasına yöneliktir.

Meal kendi yazdığım bir meal değildir. Mealin kime ait olduğu bu forum başlığında bulunmaktadır. Meali yazan Hakkı Yılmaz Kardeşimdir. Meali ve Tebyini yayınlama izni verdiği için sizinle birlikte ben de kendisini tebrik ediyorum.

Kaynağın PDF hali vardır ve başlangıçta e kitap olarak yayınlanmıştır. Burada Word halinin yayınlanmış olmasının nedeni; meali kullanacak olanlara kolaylık olması içindir.

Dünyada yazılan hiç bir meal tartışılamaz değildir. Güzellikler paylaştıkça açığa çıkar. Yazılan her meal; gönderilen dilin özellikleri içerisinde gerekçesi açığa konularak tenkid edilebilir.
Yüce Allah Ali İmran 7 de:
"Huvelleziy enzele aleykel Kitabe minhu ayatun muhkematun hünne Ümmül Kitabi ve uharu müteşabihat fe emmelleziyne fi kulubihim zeyğun feyettebiune ma teşabehe minhübtiğael fitneti vebtiğae te'viylih ve ma ya'lemu te'viylehu illAllahu, ver Rasihune fiyl ılmi yekulune amenna bihi küllün min ındi Rabbina ve ma yezzekkeru illâ ulul elbab "

diye bu duruma açıklık getirmektedir.Özellikle müteşabihin tevilinde ilimde rasih olanlar bunu yapabilirler ve yapmalıdırlar.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.