hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HANİF MÜSLÜMANLIK > Kuran Merkezli ve Allah odaklı iman!

Seçenekler Stil
Alt 23. May 2009, 08:15 PM   #1
mavera
Uzman Üye

mavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 43
65 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
mavera is on a distinguished road

Alak 1.
Yaratan Rabbinin adıyla oku/çağır!
mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
mavera Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Apollonius (8. February 2010), canneylesin (9. February 2010), dost1 (9. February 2010), Miralay (27. July 2010)
Alt 25. January 2011, 11:11 AM   #2
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Andolsun Mûsa’ya kitab verdik, ondada ayrılığa düşüldü. Yaratanından bir söz geçmemiş olmasaydı derhal aralarında gerekeni uygulardı. Onlar bu okuduklarına kuşku ve endişeyle bakıyorlar. Kuşkusuz sahibin tümünün yaptıklarına tam karşılık verecektir. Çünkü Allah yaptıklarının tümünü bilmektedir.
Öyle dönüpte seninle beraber olanlarla emrolunduğunuz gibi dosdoğru olun. Aşırı gitmeyin. Çünkü o yaptıklarınızı görmektedir. Sakın kendine yazık edenlerin taraftarı olmayın. Sonra ateş size de dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur. Sonra size yardım edilmez.

Gündüzün iki tarafında geçenin uçlarında da dirlik ve esenlikli olmaya çalış. Çünkü iyilikler kötülükleri böyle giderir. Bu ibret alanlara bir uyarıdır.!!!

Diren çünkü Allah uygun davrananların ödülünü verir. Sizden önceki nesillerden akıllı kimselerin yeryüzünde bozgunculuk yapılmasını önlemeye çalışmaları gerekmezmiy di? Fakat onlar arasında ancak kendilerini doğru düşünceye erdirdiğimiz pek az kişi böyle yaptı. Kendilerine yazık edenler ise kendilerine verilen refahın peşine düşüp şımardılar ve suçlululardan olup çıktılar. Halkı iyileştirici kimseler olsalardı yaratıcı o kentleri haksız yere helak edecek değildi.
Yaratıcının dileği insanların bir tek anlayışta toplanmalarıdır. Ama onlar ayrılık çıkarıp durmaktadırlar. Yalnız yaratıcının arındırdıkları böyle değildir.
Zaten bu düşünceye onları o getirmiştir. Yaratıcının: andolsun ben cehennemi hep cinlerden ve insanlardan dolduracağım sözü tam yerine gelecektir.
Elçilerin haberlerinden senin düşünceni sağlamlaştıracak her şeyi sana anlatıyoruz. Bunda sana ve benimseyenlere uyarı ve ibret vardır. Benimsemeyenlere de yapacağınızı tüm olanaklarınızı kullanarak yapın. Bizde yapıyoruz! Bekleyin bizde bekliyoruz. Göklerin ve yerin gizlilikleri Allah’a aittir. Bütün işler hep Allah’a döndürülüp götürülür. O’na yalvar yakar ve güven. Dilek ve isteklerini O’na ilet, bağışlanmayı O’ndan iste. Yaratıcın sizin yaptıklarınızdan habersiz değildir.

Hud suresi : 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (25. January 2011)
Alt 16. November 2012, 03:01 PM   #3
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Andolsun Biz Kur’ an’ ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı?’

(Kamer Suresi, 17)

Zikir, kafaya yerleştirilmiş kullanıma hazır bilgidir. Allah’ın zikri, Allah’ın âyetlerinden öğrenilir. Varlıklar âlemi Allah’ın yarattığı âyetlerden, Kur’an ise indirdiği ayetlerden oluşur. O bilgiyi akla ve dile getirmeye de zikir denir. Kafalara yerleşip kullanıma hazır tutulacak asıl bilgi Allah’ın Kitabında olandır. Bu sebeple İlâhî kitapların ortak adı Zikir’dir. Allah Teâlâ şöyle buyurur:Bilin ki, kalplerin yatışıp rahatlaması Allah’ın zikri ile olur.” (Ra’d 13/28)
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Bilgi (16. November 2012), hiiic (16. November 2012)
Alt 10. February 2013, 09:57 PM   #4
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

(İsrâ: 81) Ve de ki: "Hakk geldi, bâtıl yok oldu. Şüphesiz bâtıl yok olup gider."
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
40tr40 (13. February 2013), Bilgi (12. February 2013), dost1 (10. February 2013)
Alt 2. April 2013, 07:32 AM   #5
berru
Uzman Üye

Tesekkür: 151
44 Mesajina 111 Tesekkür Aldi
berru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud of

berru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
berru Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
40tr40 (2. April 2013), Bilgi (5. April 2013), merdem (2. April 2013)
Alt 2. April 2013, 12:37 PM   #6
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Berru Kardesim, kesilen ormanlara yazik bu kalas herife odundan merdiven yapanlara yazik. Kac kisinin isini görür o merdivenler.

Dünya halimiz de ayni bu merdivenlere misal, adamlarin hic bir isine yaramaz altin somunlarini ( ister mal ve mülk olsun, ister kimsenin faydalanamayacagi kütüphaneler olsun vb. ) üst üste biriktirmeleri, o altin kaliplarindan faydalanacak olan, hakki olanlar iste böyle mahsun birakilir. Ne kendileri faydalanir ne de baskalarini faydalandirirlar.

Cok akil düsündürücü bir resim gercekten.

Selam ve dua ile.

Konu merdem tarafından (2. April 2013 Saat 12:43 PM ) değiştirilmiştir.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. February 2010, 04:25 PM   #7
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
kamer is on a distinguished road

Onlara karşı, gücünüz yettiğince kuvvet hazırlayın.

Ordugâhlarda atlar besleyin.

Böylece hem Allah'ın düşmanını hem kendi düşmanınızı hem de bunlardan başkalarını korkutabilirsiniz.

Siz onları bilmezsiniz ama Allah hepsini bilir.

Allah yolunda harcadığınız herşey size tam olarak ödenir; hiçbir haksızlığa uğratılmazsınız.

Enfal/60
Apollonius (8. February 2010), Barış (6. February 2010), canneylesin (9. February 2010), dost1 (9. February 2010), Miralay (27. July 2010), snobyx (15. February 2010)
Alt 8. February 2010, 09:50 AM   #8
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

FURKAN .30 Peygamber, “Ey Rabbim! Kavmim şu Kur’an’ı terkedilmiş bir şey haline getirdi” dedi
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
müslümanlardan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 7 Kisi:
Apollonius (8. February 2010), Barış (11. February 2010), canneylesin (9. February 2010), dost1 (9. February 2010), kamer (12. February 2010), Miralay (27. July 2010), snobyx (15. February 2010)
Alt 8. February 2010, 08:57 PM   #9
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Enfâl / 2

İnanmış olanlar ancak o kişilerdir ki, Allah anıldığında yürekleri ürperip titrer ve onlara Allah'ın ayetleri okunduğunda, bu onların imanlarını artırır. Ve onlar yalnız Rablerine güvenip dayanırlar.
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 7 Kisi:
Apollonius (8. February 2010), Barış (11. February 2010), canneylesin (9. February 2010), dost1 (9. February 2010), kamer (12. February 2010), Miralay (27. July 2010), snobyx (15. February 2010)
Alt 9. February 2010, 08:29 AM   #10
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

İSRA.65.Şüphesiz, (gerçek) kullarım üzerinde senin hiçbir hakimiyetin olmayacaktır. Vekil olarak Rabbin yeter!”
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
müslümanlardan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 8 Kisi:
Apollonius (9. February 2010), aşık74 (11. February 2010), Barış (11. February 2010), canneylesin (9. February 2010), dost1 (9. February 2010), kamer (12. February 2010), Miralay (27. July 2010), snobyx (15. February 2010)

Bookmarks

Etiketler
ant, ayet, bir, hergün, ibret, kolay, öğüt