hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > BİLİM VE TEKNOLOJİ > İbret almak ve düşünmek > Meydana gelen olaylardaki ibretler

Seçenekler Stil
Alt 28. November 2010, 11:11 AM   #1
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Barış is on a distinguished road
Standart Hayatımızdaki keşkeler.

Emma Bombeck Avustralya'da kanserden öldü. Okuyacağınız yazıyı, kanser olduğunu ...öğrendikten sonra kaleme almıştı. Bu yazıyı "Kadın Tarihi Ay'ı" dolayısıyla bize ulaştıran Mary Nol'a teşekkür ederiz. (Felsefe Kulübü)

Hayatımı Yeniden Yaşabilseydim Eğer;

Hastayken yatağa girer, dinlenirdim. Ben olmadığım zaman herşey kötüye gidecek gibi düşünmezdim.

Gül şeklindeki pembe mumu saklamaz, yakardım..

Daha az konuşur ama daha çok dinlerdim..

Yerler kirlense, masa örtüm lekelense bile daha çok arkadaşımı akşam yemeğine davet ederdim..

Oturma odasında TV seyrederken patlamış mısır yer ve şömineyi yakmak isteyen birisi olduğunda, leke olacak diye daha az korkardım..

Bana gençliğini anlatmaya çalışan dedeme daha çok vakit ayırırdım..

Kocamın sorumluluklarını daha çok paylaşırdım.

Saçım bozulmasın diye arabanın camının açılmasını önlemezdim..

Eteğimin lekelenmesine aldırmadan çimlere otururdum.

TV seyrederken daha az, hayata bakarken daha çok ağlar ve gülerdim.

Ömür boyu garantili, pratik vs denilen hiçbir şeyi satın almazdım.

Hamileliğimin bir an önce sona erip, doğum yapmayı dilemek yerine, hamile olduğum her anın tadını çıkarır ve içimde bir canlı yaratmanın ne kadar harika olduğunu farkederdim. Bu o kadar nadir bir olay ki.. Mucize gibi bir şey..

Çocuklarım beni öpmek istediklerinde, asla "Önce git ellerini, yüzünü yıka" demezdim. Onlara daha çok "Seni seviyorum" ve ondan da çok "Özür Dilerim" derdim.

Ama başka bir hayat verilseydi en çok yapacağım şey; her dakikasını değerlendirmek olurdu. Dikkatle bak.. Gerçekten gör.. Yaşa.. Vazgeçme.. Küçük şeyler için şikayet etmekten vazgeç..

Bana benzemeyenler, benden daha çok şeye sahip olanlar ve kimin ne yaptığı ile ilgilenmezdim..

Bunun yerine, ilişkilerimi güçlendirmeye çalışırdım..

Unutmayın, sahip olduğumuz ruhsal, fiziksel ve duygusal herşey için Tanrıya şükredin..

Tek bir hayatımız var ve birgün sona eriyor. Umarım hergününüzü değerlendirirsiniz.

(Emma Bombeck kanserden ölmeden hemen önce kaleme alınmış.)

Ekleyen:: Felsefe Kulübü

ALINTIDIR.
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
ahmet karapınar (28. November 2010), hiiic (28. November 2010)

Bookmarks

Etiketler
hayatımızdaki, keşkeler