hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Sağlık Genel

Seçenekler Stil
Alt 17. March 2010, 04:38 AM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Lightbulb Sigarayı bırakmanın kolay yolu...

.....

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 10:31 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme, yanlış uslup, özür
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (1. June 2010), yeşil (10. November 2011)
Alt 21. March 2010, 05:46 PM   #2
sabaha_dogru
Katılımcı Üye

sabaha_dogru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 67
12 Mesajina 16 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
sabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud ofsabaha_dogru has much to be proud of

Bırakmaya ne gerek var, nasıl olsa o bizi bırakacak...

Konu sabaha_dogru tarafından (21. March 2010 Saat 05:50 PM ) değiştirilmiştir.
sabaha_dogru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sabaha_dogru Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (10. May 2010)
Alt 10. May 2010, 10:06 AM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Buralarda bir yerlerde sigara tiryakisi var mı?
Yada sigara bağımlısı olmadığını sanıp bu gün sigara içmiş olan...
Alt 31. May 2010, 10:29 PM   #4
hiiic
Uzman Üye

.....

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 10:32 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 1. June 2010, 04:57 AM   #5
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Hiiiç kardeşim. Öncelikle sigarayı bırakma kararından dolayı seni kutlarım. Ben 15 yıl sigara içtim. Geçenlerde, TV lerde sigarayı bıraktıran formüllerden (bitkisel karışım) alarak 3 ay sigaraya ağzımı sürmedim. Senin de dediğin gibi kötü arkadaşlar diyeyim, "bir kereden birşey olmaz" diyerek beni geri başlattılar. İşin kötü tarafı diyabet hastasıyım.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 1. June 2010, 07:54 PM   #6
hiiic
Uzman Üye

Abi yukarıdaki videoyu kesin izle... tam ekran büyüt, sonra tüm dikkatini vererek izle.

İzlerken sigara içebilirsin, video bittiğinde gerçekten son sigaranı içeceksin, söndürdüğünde artık sigara içmeyen biri olmuş olacaksın. Bugün sigara bırakma kararı veren 5 arkadaşım oldu. Hepsine aynı videoyu tavsiye ettim...

Benden Tavsiyeler

1-Videoyu sakin bir zamanda ve sigarayı bırakmanız gerektiğine karar verdiğiniz bir anda izleyin ve izlerken sigara içmeme sözünü kendinize vermeyin. Bırakın videonun sonunda bu kararı verin, videoya başlarken sigarayı bırakmış olmayın hatta deli gibi bağımlısı olun ama bırakmak istediğiniz (ki zaten tüm mesele bunu isteyememek ve arkasına saklanılan sebeplerde yatar) zaman izleyin

2-Videoyu izlerken şunu aklınızdan kesinlikle çıkarmayın, yani bu niyetke izleyin; videoda izlediğim ve dinlediğim her şeyi ömrümün sonuna kadar hatırlayacağım, yani hiç unutmamak niyetiyle izleyin, bu sayede dikkatinizi ve konsantrasyonuzu toplamış olursunuz... videoda kesinlikle iğrenç veya korkutucu bir görüntü yok. kesinlikle tiksinmenizi sağlamaz ve kesinlikle hipnoz v.s. içermez

3- Videonu bitimine doğru size son bir sigara içme molası verecek. O mola videoda normalden kısa sürüyor, eğer isterseniz yani o son sigarayı içmek isterseniz (çoğu kişi istemedi ama ben içtim, sadece talimatlara uymak için içtim), videoyu durdurun ve açık havada keyfine vara vara için. Videoyu o anda dondurmayı unutmayın çünkü sigara molası kısa sürüyor ve hemen talimatlara başlıyor.

4-Son sigaranın ardından size bir takım talimatlar verecek... O talimtlar aslında sigarayı bırakmanın tek yolu. Mutlaka denilene uyun. Kolay yöntemle sigarayı bırakmanın gerçekten çok kolay olduğunu görecek hayatınızda özgürlüğü ve bağımlılıktan kurtulduğunuzu hissettikçe daha da keyif alacaksınız.

--------------------------------------------
Bu şeytan işi tuzaktan kurtulmak için akupunktur dahi olmak üzere denemediğim yöntem kalmadı. Ama bu videoda anlatılanlar gerçekten çok işe yaradı. Son sigaradan sonra gün saymaya bile gerek duymuyorsunuz, ilaç v.s. zaten sakıncalı, üstelik bu süreç çok keyifli oluyor...

SON TASİYE; Sigarayı bırakmak için zararlarını anlatan hiç bir görüntü yada bilgi işe yaramaz. Sigara içen insanlar bütün zararlarını bildikleri halde içerler. Kanser ameliyatından çıktıktan sonra sigara içen bir doktor tanıyorum, o da bu yöntemle bırakabildi. İradesi en kuvvetli insan bile sigarayı iradasiyle bırakamaz. Sigarayı bırakmak irade işi değildir bunu videodan sonra daha iyi anlayacaksınız. Sigaraya bırakmaya çalışan insana öğüt yada nasihat vermeyin, o zaten herşeyin ne olduğunu çok iyi biliyor ve kendisi sigara içmeye bahane uydurabilecek kadar akıllı. Sadece bu videoyu tavsiye edin.

KENDİNİZİ HAZIR HİSSETTİĞİNİZDE TIKLAYIN VE İZLEYİN

Allen Carr Sigarayı Bırakmanın En Etkili ve En Kolay Yolu
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (1. June 2010)
Alt 1. June 2010, 08:18 PM   #7
Miralay
Uzman Üye

Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Allah razı olsun hiiiç kardeşim
inşaAllah bırakacağımı hissettiğim zaman (ki, bu birkaçgün içinde olacağını tahmin ediyorum) bu linke tıklayacağıma emin ol

bu arada msn adresimi sana özelden yazacağım:
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (7. June 2010)
Alt 7. June 2010, 01:40 AM   #8
hiiic
Uzman Üye

.....
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg whattheyare2.jpg (35,8 KB (Kilobyte), 3x kez indirilmiştir)

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 10:33 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay (7. June 2010)
Alt 7. June 2010, 05:03 AM   #9
Miralay
Uzman Üye

Selam hiiiç kardeşim
nikotine karşı verdiğin mücadelede sana başarılar dilerim ve ayrıca çokça da tebrik ederim.
ben bitkisel bir terkib kullanarak 3 ay içmemeyi başarabilmiştim. ama ne yazık ki, "bir kereden birşey olmaz" diyen sahte dostlarım yüzünden tekrar başladım. aman sen de öyle yapma! "Bir kereden çok şey olur."

Ben de bıraktığım zamanlarda aynı nikotin krizlerini yaşamıştım. Kolay bir süreç değil.
İnşaAllah yakında o videoyu izleyip, bırakmaya teşebbüs edeceğim. Şimdiye çoktan yapardım ama, talimatları tam olarak uygulayabilecek zamanı kolluyorum.

Allah razı olsun,
Allah'a emanet olasın
Alt 7. June 2010, 02:43 PM   #10
hiiic
Uzman Üye

....

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 10:33 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay (8. June 2010)

Bookmarks

Etiketler
bırakmanın, kolay, sigarayı, yolu