hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Siyaset

Seçenekler Stil
Alt 25. August 2014, 08:09 AM   #41
ozkanates
Uzman Üye

Tesekkür: 8
56 Mesajina 69 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 20
ozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud of

Sevgili Khaos ve Kuman,

Sohbet kapsamının dışındayız.
Bu aşamada benim sözüm olmaz,
Ama sizin paylaştıklarınız okuyacağım.

Selamlarımla.
ozkanates isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25. August 2014, 08:23 AM   #42
ozkanates
Uzman Üye

ozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud ofozkanates has much to be proud of

http://www.islamidusunce.net/ sitesinde Ozanca kardeşimin ilettiği bir yazı:

http://www.notral.com/2013/07/turkiy...etik-yaps.html

Görüşlerinizi paylaşırsanız okuyacağım.

Selamlar.
ozkanates Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (25. August 2014)
Alt 25. August 2014, 02:02 PM   #43
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Sayin ozkanates.
Bizi okudugunuz icin tesekkur ederiz. Ancak siz ilk once sordugum sorulara yanit verirseniz bizde ogrenmis oluruz.

Bakin size bir hatira anlatayim.
Ingilteredeki Turk askeri atesesi balo ya katilir bir Ingiliz sir yanina yaklasir ve konusma arasinda su soruyu sorara "Siz herhalde saf Turksunuz"
Atesenin verdigi cevap ise lafi gedigine koyar " Bizde sadece Ingiliz ve Arap atlari saftir " der.
Siz avrupanin irkci kafasinda olan insanlar ile konusmuyorsunuz.
Kalkip Turk irki yoktur Turkluk bir kultur derseniz, Turklestirmekten bahsedrrseniz bende size ne alaka diye kanit isterim.
Kanitiniz yoksada KESIN ifadelerle konusmayin derim sizin YORUM lariniz gercek olarak algilanmasini beklemeyin derim.

Saygilar
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25. August 2014, 02:08 PM   #44
kuman
Uzman Üye

kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Konu hic bir sekilde sapmamistir. Konun ozu esas itibari ile tamamen siyaset oyuncagidir. Bilimsel rastirma yapanlar ise zaten arastiriyor.
Saf irk kavrami ise tam bir kotuluk dogurucu yaklasimdir. Irklarin birbirine ustunlugunu soylemek ise tamamen seytan oyuncagidir ve siz bu kafayi sadece Avrupa da bulursunuz.
Alt 25. August 2014, 03:54 PM   #45
kuman
Uzman Üye

Bugun Turkler kuzey irakta ve dogu Turkistanda hergun onlarca sehit veriyor, iskence goruyor. Hangi ulke onlara kapisini aciyor hic kimse. Kimler yardim kampanyadi duzenliyor? Hic kimse.
Bugun Gazze icin her bilbordta bir cagri var neden Turkmenlere bakilmiyot.
Ezidelere ulkemizde acilan kamp var
Kac tane Turkmenler icin acilan kamp var bu topraklarda?

Sonra konu degisti diyen kisiler var. Turklugun bir kultur oldugunu soyleyen kisiler var.
Yapmayin etmeyin.
Anodolu demek Turk demektir....
Alt 25. August 2014, 09:21 PM   #46
kuman
Uzman Üye

Sayın Özkan ateş
Okudum yazıcıda aklıma bir soru takıldı ozana sorun bir bakalım o ermeni arkadas kendini Türk hissetmesine rağmen, kendini Turk hıssetmesı aynı tarihe aynı kültüre ait olduğunu da gösterir, neden sen Türksün diyemezmiş. Böyle davranış mı olur.
Bugün Gagavuz Türkleri ben slavım, Moldovan ım diyor. Türklüklerini kullanmıyorlar.
Sebeb ise basit Türklüğüm bana bir şey kazandırmıyor.
Gagavuz özerk cumhuriyeti maalesef bu durumda sebeb Türk devletleri onları desteklemiyor.
Bu acıdan kim kendini Turk hissediyorsa Türktür.
Alt 30. August 2014, 04:25 PM   #47
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

çok açık yazı...

İnsanoğlu Afrika da ortaya çıktı.Arap yarımadası üzerinden tüm dünyaya yayıldı.Gen bilimine göre ırk diye bir kavram yoktur.Çünkü sonuçta tüm insanların temelde ''dna'' sı aynı.
peki nedir bizi farklı kılan? millet yada ulus yapan?

Öncelikli olarak dil, bir diğeri ortak kültür, olmazsa olmazı tarihsel geçmiş ve tabi ki gelecekte de birlikte yaşama duygusu.
Maalesef bu dönem dış kaynaklı olduğunu düşündüğüm(klişe belki ama gerçekten öyle düşünüyorum) sistematik bir propaganda devreye sokuldu.
Peki bu propaganda ne?

Şu an konu başlığı altında tartışmaya açılan Türk var mı yok mu tezi.Bunu dile getirenlerin ilk söylediği şey Bir bölgede ki halkların genel ismiydi Türk.Yok çekik gözlüydüler, yok perslilerle daha sonra Anadolu daki halklarla ve araplarla çok karıştılar.Genleri bozuldu sayıları az olmasına rağmen egemen oldukları için Anadolu daki tüm halklara zamanla ve de zorla! Türklüğü kabul ettirdiler.

Ülkemizde şu an itibari ile sulandırılmaya çalışılan(hatta yok edilmeye) ulus devlet kavramının dibine kibrit suyu dökmek için saldırılacak ilk nokta tabi ki Türk varlığı...

Hani şu ilköğretim çağındaki çocuklarımızın bir zamanlar her sabah üzerine yemin ettiği Türk varlığı.

Türk milleti devleti olmadan bir hiçtir, yaşayamaz.O yüzdendir ki Anka kuşu gibi her yıkılıştan sonra bir devlet her ne pahasına olursa olsun diğerinin küllerinden kurulmuştur.İşte içerideki ve dışarıdaki bedhahlar o yüzdendir ki ulus devlete bu kadar düşmandırlar.Eeee ulus devleti yok etmek için ne yapmaları gerekiyor.Tabi ki önce ulusu yok etmek.En azından sindirmek yada ezikletmek.

Başardılar mı peki?
Bir nebze...
bu gün yaşanan şeylerin 100/1 i onbeş yada yirmi sene evvel konuşulabilir miydi? Şimdi o güzel halkım ne diyor
- aman analar ölmesin
- ben çocuğumu üniversite okuttum gidip savaşmasın
- aman banane benim güneydoğu yu gördüğüm mü var ne olursa olsun
işte böyle bir topluluk yarattılar.Bu durumda da Birisi kalkıp Türk yok derse kimse garipsemiyor.Türk Milleti bir saatten sonra Türklüğünden utanır hale geldi Yada Türk üm demekten.O yüzden yüzüne haykırıyorlar bu necip milletin
Türk yok, Türk Yok, Türk yok
Peki bunu dillendirenler kim ve ne yapıyorlar.

Tabi ki ilk akla gelenler kürtçüler.Düne kadar feodal düzen içinde birbirleri ile yakın akraba olmuş, birbirinin tavuğuna ''kışt'' dedi diye kan davası başlatıp katliam yaratan zavallılar. Ben sana bacımı veririm ama sende bana bacını vereceksin diyen bu mahluklar. Başıboş bıraksan güçlünün zayıfı en çok ezdiği bu guruh. Kendilerine olmayan tarihi uydurup nedense dünyanın en demokratik insanları oldular.

Bir diğeri Avrupa daki Alevi gurupları.Aleviliği bir inanç yada felsefe akımı olmaktan çıkarıp etnik bir topluluğa dönüştürmeye çalışan özellikle Almanya kökenli hareket.Basite almayın bu grubu.Sol terör örgütlerinin hemen hemen tamamı bu gruba aittir.
Mesela adama sorarsın Türk müsün, arap mı, yada kürt mü diye Aleviyim diye cevap verir.

Ve tabi ki kendini komünist diye niteleyen? siyasi gurup...Artvin de gürcüleri, marmarada çerkezleri, yine artvin ve rize de lazları kaşır dururlar.Kendilerini solcu olarak nitelemelerine karşı etnik milliyetçilik üzerinden kötürürler işi.Temel olarak tüm halkların eşitliğini savunmaları gerekirken bölgeye göre etnik kimliklerin savunucusu olurlar.

Kan davalımız ermenileri unutmayalım.Her ne kadar Agos a göre Türkiye de ermeni popülasyonu azalsada güç açısından hiç bir şey değişmedi.Söylemler yine aynı Türk e nefretini hönkürerek haykırmaktan, kan istemekten ve bunu açıkça yüzümüze söylemekten geri durmuyorlar.Kanımıza soyumuza lanet okuyorlar bu hepisi! ermeni olan insanlar

Peki ya rumlar ve yahudiler.Aktif güçleri fazla olmasa bile reaktif ve kapasitif güçleri belkide hepsine eyvallah dedirtir.
Konu hep aynı
Türk yok yada Türk ü yok et.Onu da yapamıyorsan bari aşağıla

Biz Türkler ne yapar?
Malak gibi seyrederiz olan biteni.Nasıl olsa devlet bizim ya, adı Türkiye ya

Ama o Türkiye nin Uygurların hatta bana göre yaptığı direnişle Tüm Türklerin annesi olan Rabia KADİR i sınırından içeri bile sokmadığını bilmezsin.

Ama o Türkiye nin tüm Kuzeydoğu Anadolu topraklarını isteyen ermenistan a sırf şirinlik olsun diye Azerbaycan bayraklarını çöpe attırdığını görmezsin.Yada karabağ işgal altında ve soydaşların etnik temizliğe uğrarken sen başka seylerle ilgilenirsin.Kardeşin sana küser haberin olmaz.

Türkmenler hem Irak ta hemde Suriye de kıyımdan geçirilirken sen seni sırtından vurup sonra topraklarını yahudilere satan araplar için gazzzeeeee gazzzeeeeee diye ağlarsın.

Dünyada ki tüm Türkler le yavaş yavaş bağın koparılırken öylece baka durursun.Hergün leş kargaları etini çekiştirirken öyle mazlum mazlum bakarsın.

Doğru ya Allah sana bir kıyak daha yapar nasıl olsa .Beki bir Mete, bir Alparslan, bir Fatih yada Bir Mustafa Kemal daha gönderir.

Ben hiç bir zaman kafatasçı olmadım.En büyük kriterim hep vatanı ve milleti sevmek oldu.Mustafa Kemal ATATÜRK ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı memleketim olmasından gurur duyduğum, Nene Hatun un şehri Erzurum da doğmuş Bir Türk olarak kimse bana ne ermenileri, ne kürtleri, ne çerkezleri nede kendini etnik olarak alevi diye tanımlayan insanları mazlum diye göstermeye çalışmasın.Çünkü bu büyük millet kendisine isyan etmeyen herkesi el üstünde tutmuştur hep.

NOT:bu yazı kafatasçı, ırkçı yada ayrımcı duygularla yazılmamıştır.Yakın yada günümüz Türkiye sindeki yaşananlara dair sıradan bir vatandaşın gözlemidir sadece.Yinede üstüne alınmak isteyen için sakınca yoktur.Kim bu ülkeye ve millete kahpelik yapıyorsa Tanrı onun soyunu kurutsun.

Konu khaos tarafından (31. August 2014 Saat 05:27 AM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
khaos Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (30. August 2014), kuman (31. August 2014)
Alt 31. August 2014, 09:29 PM   #48
kuman
Uzman Üye

Eline yüreğine sağlık kaos kardes. Burdan tüm dadas kardeşlerime selamlar
kuman Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
khaos (1. September 2014)
Alt 1. September 2014, 12:11 PM   #49
ozkanates
Uzman Üye

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin ozkanates.
Bizi okudugunuz icin tesekkur ederiz. Ancak siz ilk once sordugum sorulara yanit verirseniz bizde ogrenmis oluruz.
Kutan kardeşim, doğrudan adıma hitap ettiğin için sohbetine iştirak ediyorum, ancak önce...

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu hic bir sekilde sapmamistir.
"Konu saptı" demedim (ki sapsaydı da saptığı konuyu sohbet ederdik),
"Sohbet kapsamının dışındayız" dedim.

"Sohbet" ile kasıt sohbet etmek, söyleşmek.

"Kuşlar uçarak göç eder" sözüne,
"Tavuklar da kuştur" diyen yanlış olmaz.
Ama bu haklılık bir sohbet de olmaz.

"Ne olur peki" dersek onu da izah ettim,
Ama haklılıktan gayrısına sıra gelmiyor.

Sohbet sohbet olduğunda,
Bir kardeşlik yazısı bir kardeşlik yazısı olur.
Alt 1. September 2014, 12:28 PM   #50
ozkanates
Uzman Üye

Gençliğimde Alman faşist kardeşlerim Türk mahallelerine saldırmıştı.
Alman solcu ve hümanist kardeşlerim o mahallelerde nöbet tuttu.
Şükür o günler arkada kaldı. Çoğumuz için.

Cuma günü Bursa'daydım.
Bir sohbetin ilk cümlesi "Allah birlik beraberliğimizi bozmasın" oldu.
Hiç gerekçesiz.

Böyle düşünmeyen kardeşlerim de var. Ellerinde listeler.
Neyse ki bu yaşımda öğrendim ki,
Bu millet onları da kucaklar.

Bookmarks

Etiketler
anadolu