hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > Hanifler Forum'a Hoşgeldiniz > Hoşgeldiniz

Seçenekler Stil
Alt 14. July 2013, 09:29 PM   #41
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Bu dilenci olayını ramazan gibi duygu ve maneviyatın yükseldiği dönemlerde ben çok yaparım.

hele birde "ALLAH RIZASI İÇİN" demezler mi?

iş veririm ... yok...
aş veririm ... yok ...
yakacak ... yok ...
elbise, ayakkabı vs... yok ...
ille de para...

hiç bir dilenciye para vermem... verene de mani olurum...
toplumda yaşayan en asalak ve sömürücü zümredir bu güruh...

belediyeler bile birşey yapamıyor... yakalıyor... üstünde maaşımın 10 katı para... ha birde banka cüzdanı... salıyor...

eğer ben vergimi veriyor, topluma ve devlete görevimi yerine getiriyorsam, bu devletin ayıbıdır.

bir yakınımız öldüğünde merkezi bir caddede hayrına helva dağıtmaya karar verdik...
5 dakika sonra ne oldu biliyormusunuz...
millet birbirini yedi bir avuç helva için, sonunda kazanı masaları felan devirdiler, canımızı zor kurtardık, bizi de yiyeceklerdi nerdeyse.

Ruhu aç bu insanların ruhu... Derler ya her zaman eğitim şart...

Galip'im de diyo... üstünlük kaprisi, büyüklük, para kimin parası, kimin parasını kime veriyorsun, o para sende ne arıyor...

ben hala soruma cevap alamadım...

http://www.hanifler.com/showpost.php...74&postcount=6

sonra karar vericem paranın kime ait olduğuna...

Konu bartsimpson tarafından (14. July 2013 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14. July 2013, 09:37 PM   #42
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Kimse senden yardım isteyeni terslemeni istemedi ki. Bilakis senden yardım istemesine bile fırsat bırakmadan ve eğer mümkünse kendini belli etmeden, ihtiyacı olana o yadımı yapmak senin boynunun borcu. Esas borç ise memleketinde muhtaç yaratan bir ekonomik ve sosyal yapı var ise o yapıyı kökünden değiştirmektir; devrimci olmak gerekir, aynı Peygamberimiz gibi.
Ki böylece de sistemin bozuk olmasından dolayı esasen ihtiyaç sahibine ait olması gereken sendeki seni kirleten fazalık esas hak sahibine gitsin; hem sen sevap kazan hem de kirden kurtul, hem de muhtaç muhtaçlıktan kurtulsun.

Konu galipyetkin tarafından (12. April 2016 Saat 06:28 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14. July 2013, 10:03 PM   #43
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sevgili Bart.

O sorularına cevap vereceğim ama, Hasan Akçay'ın yazı serisinin bitmesini bekliyorum, araya girmek istemiyorum. Çünkü benim "Ramazan ve Oruç" anlayışım Hasan bey'in anlayışı ile uyuşmuyor. Şimdi kendi görüşümü yazarsam Hasan Bey'e itiraz gibi bir durum olacak. Halbuki ben Hasan Beyin "geleneksel ramazan ve oruç"u izah ediş yönündeki görüşlerini diğer izah edişlere de üstün tutuyorum.
Selamlarımla.

Konu galipyetkin tarafından (15. July 2013 Saat 09:33 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14. July 2013, 10:50 PM   #44
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Galip abi zaman konusunda da sıkıntılar var bir türlü uzlaşamadık...
Alt 15. July 2013, 09:59 AM   #45
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merdem hanım o başka siteye giremiyorum artık, yoksa sen mi şikayet ettin...
Ben o siteye ömrümde üye olmamisimdir, halbuki en cok faydalandigim sitedir. Ilk defa oradan bilgiler edindim. Sikayet eden ben olamam.

Yasakli degilsin gördügüm kadariyla, en azindan ya sifreni unutmussundur, ya da sifreni baskasi ele gecirmistir. Yeni sifre talip edebilirsin herhalde.

Aramasini iyi bildigimden dolayi ulasiyorum bildiklerime, google'la aram cok iyi.

Selam ve Dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15. July 2013, 10:01 AM   #46
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu dilenci olayını ramazan gibi duygu ve maneviyatın yükseldiği dönemlerde ben çok yaparım.

hele birde "ALLAH RIZASI İÇİN" demezler mi?

iş veririm ... yok...
aş veririm ... yok ...
yakacak ... yok ...
elbise, ayakkabı vs... yok ...
ille de para...

hiç bir dilenciye para vermem... verene de mani olurum...
toplumda yaşayan en asalak ve sömürücü zümredir bu güruh...

belediyeler bile birşey yapamıyor... yakalıyor... üstünde maaşımın 10 katı para... ha birde banka cüzdanı... salıyor...

eğer ben vergimi veriyor, topluma ve devlete görevimi yerine getiriyorsam, bu devletin ayıbıdır.

bir yakınımız öldüğünde merkezi bir caddede hayrına helva dağıtmaya karar verdik...
5 dakika sonra ne oldu biliyormusunuz...
millet birbirini yedi bir avuç helva için, sonunda kazanı masaları felan devirdiler, canımızı zor kurtardık, bizi de yiyeceklerdi nerdeyse.

Ruhu aç bu insanların ruhu... Derler ya her zaman eğitim şart...

Galip'im de diyo... üstünlük kaprisi, büyüklük, para kimin parası, kimin parasını kime veriyorsun, o para sende ne arıyor...

ben hala soruma cevap alamadım...

http://www.hanifler.com/showpost.php...74&postcount=6

sonra karar vericem paranın kime ait olduğuna...

Bart Allah iyiligini versin senin emi, bütün gece güldürdün beni. O kadar hosuma gitti ki bu sözün. Bu satirlari yazarken halen gülmekten kendimi alamiyorum.

Dalga gectigimden degildir gülüsüm, cok güzel bir ifaden olmus yerine tam oturmus.
Alt 15. July 2013, 07:42 PM   #47
Fers
Uzman Üye

Tesekkür: 0
59 Mesajina 91 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Fers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud of

latifedir bayan merdem, şifre dediğin yılan hikayesi...
Fers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16. July 2013, 04:29 PM   #48
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

galip abi kızar diye valla korkup araya giremedim.aslında infak hakkında söylediklerine %100 katılıyorum orası ayrı.hatta söyledikleri ders niteliğindeydi.
sosyal devlet yada refah devleti kavramından sadece kömürle makarna dağıtmayı bir halt zanneden ulu büyüklerimizin zengini daha zengin fakiri daha fakir yapan bu politikaları sürdükçe bart'la benim gibi yurttaşlarıda en azından yardım isteyen bir insana 1tl vermek o an için mutlu eder.
benim şaşırdığım nokta ekmek parası isteyen bir kadının en azından karşısında iyi niyetli olduğu belli olan birine p...nk diye hitap etmesi oldu.

Konu khaos tarafından (16. July 2013 Saat 07:05 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16. July 2013, 05:13 PM   #49
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
latifedir bayan merdem, şifre dediğin yılan hikayesi...
Latife büyük halamin adiydi
Alt 16. July 2013, 09:28 PM   #50
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
khaos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
galip abi kızar diye valla korkup araya giremedim.aslında infak hakkında söylediklerine %100 katılıyorum orası ayrı.hatta söyledikleri ders niteliğindeydi.
sosyal devlet yada refah devleti kavramından sadece kömürle makarna dağıtmayı bir halt zanneden ulu büyüklerimizin zengini daha zengin fakiri daha fakir yapan bu politikaları sürdükçe bart'la benim gibi yurttaşlarıda en azından yardım isteyen bir insana 1tl vermek o an için mutlu eder.
benim şaşırdığım nokta ekmek parası isteyen bir kadının en azından karşısında iyi niyetli olduğu belli olan birine p...nk diye hitap etmesi oldu.
Mutlu olmak felan gibi bir derdim yok dostum...

http://www.hanifler.com/showpost.php...9&postcount=41

yazımı okumadın mı?
bunların zihniyeti belli...
bunları insan yerine koyan da kabahat...
bugün haberlerde gördüm, belediye ramazan dolayısı ile 7000 fakir fukaraya evlere servis iftarlık dağıtıyor, 2000 tanesi de hastalara özel mönü (şeker, kalp, böbrek vs.)
bunları muhtarlar özel çalışma felan yapıp ihtiyacı olanları belirlemiş...
evleri gör... plazma tv, çelik kapı, pimapen , balkon vs. fakirlikten ölüyorlar...
kadın ben yemek yiyemiyorum ki zaten diyor...
bu ihale ile kimbilir hangi şerefsizin cebine paraları hortumladılar....
Allah hepsinin belasını versin...
Sokakta fakir geçinenlerinde bunlardan farkı yok.
İnsanları aşağılamayı sevmem ama hepsi çingene, hepsi asalak...
Gerçek fakir nerede...
Yemin ediyorum abartmıyorum, fitre ve zekat verecek adam bulamıyorum.
Kapıcının kızında galaxy s4 telefon var... daha 16 yaşında
Ulan ben nokia 6670 kullanıyom hala... 10 yıllık telefon...
Ama onlarda da kabahat yok, balık baştan kokar, habere bak...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23741518.asp

sanki milleti bu hale kendisi getirmedi de şimdi akıl veriyor.
offf sinirim zıpladı gene, neyse ya forum amacından sapıyoruz.
af ve özürlerimle...

Bookmarks

Etiketler
hadis, haşimi, hüküm, ibrahim, kaynak, kur'an, mekke, muhammed, nebi, niçin, resul, rivayet, sitede, varız