hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > DEVLET VE İDARE > Devlet idaresi

Seçenekler Stil
Alt 29. May 2013, 02:39 PM   #11
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Amma köprüymüs yahu

Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’un fethinin 560’ıncı yılı dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet’i saygıyla andığını ifade ederek, AK Parti iktidarının İstanbul’a sahip çıkmadığını savundu. 3’üncü köprünün adının Recep Tayyip Erdoğan köprüsü olmasını istediğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, bu isteğinin nedenini şöyle anlattı:

“Bize emanet edilen bu kenti yeterince koruyabildik mi? Bu soruyu kendimize sorduk mu? 3. Köprünün temelini attılar. Biz fuara katılacağız ya apar topar 3’üncü köprünün temel atma törenini aynı saate koydular. 3 Köprünün adını Recep Tayyip Erdoğan köprüsü koysunlar. Kendisi de istiyor, ben de onay veriyorum. 3’üncü köprünün adı Recep Tayyip Erdoğan köprüsü olsun, olsun ki bugün, yarın hatta 100 yıl sonra o köprüyü gören herkes Kuzey Marmara’nın son orman alanını yok eden kişinin, orman düşmanı olan kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu görsün. Bizim bebeklerimiz 50 yıl sonra köprüyü gördüklerinde şöyle düşünecekler. Bir zamanlar burası ormandı. Bu orman İstanbul’un nefes almasını sağlayan son yeri.

Bu ormanı Recep Tayyip Erdoğan diye biri kesti diye düşünecekler. Bir köprünün adının Recep Tayyip Erdoğan köprüsü olsun dememin başka bir nedeni de tıpkı kazıklı voyvoda gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın adı da bir utanç tarihine kayıtlı olsun diye. İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet şöyle diyor, ‘bir ağaç kesenin başını keserim’. Siz İstanbul’un binlerce yıllık ormanını kesiyorsunuz. Bir ağaç değil, bin ağaç değil, binlerce ağacı kesiyorsunuz. İstanbul’un akciğerlerini yok ediyorsunuz. Köprüler, yollar elbette uygarlığın göstergesi. Köprü yapılabilir ama akılla mantıkla yapılır. Soruşturulup, soruşturulur. Yoksa helikoptere binip, köprüyü buradan yapalım diye, köprünün k’sını bilmeyen bir adamın düşüncesiyle köprü yapılmaz. Dünya alay eder yoksa. Nitekim geldiğimiz nokta da bu.”

“Ben yaptım oldu mantığıyla sistem yürümez” diyen Kılıçdaroğlu, Taksim’de Gezi Parkı’nın yıkılmasını eleştirerek, “İstanbul’un ihtiyacı Kuzey Marmara ormanını korumaktır.Eğer geçiş yapılacaksa en az 3 tüp geçişe ihtiyaç var. Bunun yapılması lazım. Hayatları rant üzerine kurulu. Rant üzerine olduğu için maalesef İstanbul kaybediyor. Dünya kültür mirasının ortasına bir kazma vurdular. Buradan tüp geçiş yapacağız dediler. Uzmanlar uyardı, sorun çıkar dediler. Onlar biz yapacağız dediler. Kısa bir mesafe. 10 yıl geçti bitiremediler. 10 yılda İngiltere ile Fransa arasında Manş tüneli yaptılar. Bu saatten sonra bitirsen ne olur, bitirmesen ne olur. Zaten dünya sizinle dalga geçmeye başladı. Sultanahmet’te tarihi, Sulukule’de yoksulu, Taksim’de kültürü mahvettiler. Taksim’de gezi parkına avm yapmak ancak düşünemeyen insanların öngörüsüdür” dedi.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. May 2013, 06:35 PM   #12
SEDD-İ ZERÂYİ'
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
11 Mesajina 12 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
SEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud of

bir dakika
ben Türkiye de herşey süt liman lay lay lom yaşıyoruz demedim.
iktidar güç demektir güç ise bağımlılık yapar.bu herkes için geçerlidir.isimlerin önemi yok.Ayrıca gücünüz arttıkça düşmanlarınızda çoğalır.benim burada söylemeye çalıştığım şey başka.

Orta doğuda yaşıyoruz.Tarihin başından beri dünyanın en ihtilaflı bölgesi.Her dakika güç dengeleri ve politikalar değişebiliyor.Bu gün müttefik olduğunuz kişiler yarın düşmanınız olabiliyor.Hemen hemen her ülkenin ajanlarının özellikle Osmanlının son dönemlerinden itibaren otoban yaptığı bir zone burası.Bu yörede güçlü olmanız dengeleri gözetmeniz bazen de kumar oynamanız gerekebilir.

mesela Suriye
Hatay ve su meselesi yüzünden yıllarca Türkiye nin en büyük yarası terör örgütü melanetini suriyenin başındaki adam ve babası beslemedimi? daha sonra kendisine verilen fırsatı yine tipik orta doğulu kafasıyla geri tepti.Uzatılan barış çubuğunu kırıp attı.Yıllardır mezhepçiliğin daniskasını yapan bu eleman bunları yaparken ülkesindeki halkı ezip tarumar ederken sözüm ona bizim demokratik elitlerin hiç kılı kıpırdamıyordu.

gelelim İran a
İran la olan sorunumuz çok daha eskilere dayanır.Bu ülkede hatırı sayılı Türkçe konuşan ve kendini Türk diye niteleyen milyonlarca insan olduğunu unutmayın.Rejim gazeteleri bu günlerde milyonlarca Türk için bölücüler diye başlık atıyor.Molla rejimi ile yönetiliyor halk fakir ülke silah üretimi haricinde hiç bir yeniliğe imza atmıyor.istihbarat örgütleri orta doğunun her yerinde şii nufusun egemenliği için her türlü pis işi geriden yönetiyor.Treör örgütleri besleniyor.Ortada bir güç savaşı var ve bu güç savaşında en büyük rakip sünni çoğunluğa sahip Türkiye.Çok güçlenen bir İranın yarın öbürgün ülkemzideki Alevi vatandaşlarımızı kışkırtmayacağı ne malum.Nitekim Htayda bunun kıvılcımlarını atmaya başladılar bile.Bu güne kadar Türkiye İran a dönüşmesin laiklik elden gidiyor diye bağıran gurupların bu gün İran ı savunması ne kadar komik.

Irak meselesi belkide bizi en çok ilgilendirmesine rahmen Türkiye nin en az dahil olduğu konuydu.Taki bu günlere kadar.Irakta belirgin bir politika yeni yeni izlemeye başladık.Artık santrançta taşları yerinden oynatan oyunculardan biriyiz.Irak da Maliki nin şii iktidarını güçlendirmesi Türkiyenin kuzeydoğu anadolunun başından yani Iğdır dan başlayarak Hatay a kadar şii nufusun ablukasında dolayısıyla İran ın ablukasında olması demek.Biz ne yapalım oturup bana dokunmayan yılan bin mi yaşasın diyelim.Kendi içimize kapanıp aman bana bir şey olmasın diyip yirmi yıl sonra bunun faturasını mı ödeyelim.

Her yönden güçlü olacaksın ekonomin, savunma gücün, demokrasin,isthbaratın her şeyin güçlü olacak.Güçlü olursan bu gün belki müttefik olup yaptıklarına katlanmak zorunda olduğun ülkelere de işte o zaman dur diyebilirsin.
Türk vatandaşları olarak yağ, tüp kuyruklarını gördük.Ülkenin gençlerinin sen sağcısın sen solcusun diye birbirini öldürdüğünü gördük.Yüce divana gitmesinler diye ülkenin başındakilerin birbirini akladığını gördük.Milyarlarca doların bir gecede uçup gittiğini gördük.develüasyonlar gördük.paramızın zibil olduğunu gördük.Başbakanlarımızın üç kuruş için IMF e yalvardığını gördük.genç aslanlarımızın tabutlara bayraklarla sarılı evlerine döndüğünü gördük.ülkemizin liderlerinin diğer ülke liderlerinin yanında pısmış kedi gibi olduklarını gördük gördükte gördük.

Peki şimdi
kendi füzemizi, kendi tankımızı, kendi helikopterimizi, kendi savaş gemimizi, üretiyoruz.ihracatımız dünyadaki krize rağmen tam gaz gidiyor.(cari açık ta ülkenin koştuğunun göstergesidir hızla kapanıyor)ülkenin bir ucundan bir ucuna hızlı tren projeleri yaplıyor.köprüler, tüp geçitler,hastaneler, yeni hava alanları, avm ler(avm ye karşı çıkanlara şaşıyorum bakkaldan alışveriş yapsanız daha mı iyi)piyasada para dönüyor.Dünyanın en büyük onyedinci ekonomisi oluyorsunuz.oluyorsunuzda oluyorsunuz.

Yalnıııız
nasıl bir başbakan var.konu bu
öyle veya böyle kendi ideolojisine göre hareket eden, salla baş olmayan, tehditlere boyun eğmeyen, bildiğinden dönmeyen bir adam.Evet belki böylesine alışık değiliz ama halk memnun ki her seçimde oyunu artırıyor.bunuda zavallı kafalar getirip iki kilo makarnayla iki torba kömüre bağlıyorlar.Hayır efendim kazın ayağı öyle değil.dediğim gibi insanlar ülkedeki değişimi görüyor.
Ama başbakan Amerika nın kölesi amerika ne derse onu yapıyor.Bop un eş başkanı...
Sayın seyirciler Türkiye Amerika ile yeni tanışmıyor.Bunu söyleyen insanların da dünyada olup bitenden haberi olmadığı belli.Bu gün Amerika Rusya ya bile askeri değil ekonomik gücüyle istediği anlaşmaları imzalatabiliyor.
Eeee napalım Amerikanın kölesi mi olalım onun çıkarlarına göremi hareket edelim?
Tabi ki hayır.
yukarıda kırmızı ile yazdığım cümleyi ne zaman başarırsak işte o zaman kimseye eyvallah demeyiz.Yoksa Amerika olmaz Rusya olur.Rusya olamz çin olur.Her güçlü ülke seni kullanmaya çalışacaktır.

not:yalnız başbakanın FENERBAHÇEMİZE yaptığını hakikaten affedemem.

Konu SEDD-İ ZERÂYİ' tarafından (29. May 2013 Saat 06:46 PM ) değiştirilmiştir.
SEDD-İ ZERÂYİ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SEDD-İ ZERÂYİ' Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. May 2013)
Alt 29. May 2013, 08:49 PM   #13
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

not:yalnız başbakanın FENERBAHÇEMİZE yaptığını hakikaten affedemem.

Bir tuhaftir benim Memleketim

Güzel Kardesim, taraftarliktan vazgecelim, ister spor ister politika ister mezhep olsun, yolumuz , düsüncelermiz, eylemlerimiz hep dogrudan yana olsun.

Bak müzik ve renk zevkine karisamam, damak zevkine karisamam, onlar ayri bir sey, ama taraf tutmak? Olmaz ki böyle.

Hani yani bilhassa futbol yüzünden dahi insanlar kanli bicakli olabiliyorlarsa, ona ben spor demem, o bir nevi Romalilarin Gladyatör yada Ispanyollarin Boga Güresi, bazi acayip kisilerin köpek ve horoz kavgalari olur.

Selam ve dua ile.
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. May 2013)
Alt 29. May 2013, 09:29 PM   #14
SEDD-İ ZERÂYİ'
Katılımcı Üye

SEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud ofSEDD-İ ZERÂYİ' has much to be proud of

merdem kardeş sonda söylediğim sadece latifeydi yani Fenerbahçe konusu
Miralay (30. May 2013)
Alt 29. May 2013, 09:34 PM   #15
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
SEDD-İ ZERÂYİ' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merdem kardeş sonda söylediğim sadece latifeydi yani Fenerbahçe konusu

Memmun oldum Kardesim
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. May 2013)
Alt 30. May 2013, 05:14 AM   #16
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Fenerbahçe deyince, eskiden koyu bir Beşiktaş taraftarıydım. Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçelileri hiiç sevmezdim. Zamanla insan, böyle şeylerin saçma olduğunu anlıyor.
Sonuçta hepimiz müslümanız ve mü'min kardeşleriz. Spor takımı hava civa...
Şimdi arada sırada kendi takımlarımızın uluslararası maçlarını izliyorum. Zevkine yani.
Amaç ülkemin hangi takımı kazanırsa ülkeme Euro gelsin. Yani bir nevi direkt ihracat yapmış gibi oluyoruz. Ülkemize döviz girdisi oluyor.

Selamlarımla
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (30. May 2013), merdem (31. May 2013)
Alt 30. May 2013, 07:55 AM   #17
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Miralay.

Bir husus belirtmek istiyorum. Bunu bir düşüncemi aktarmak için yapıyorum.
Demişsiniz ki: "Amaç ülkemin hangi takımı kazanırsa ülkeme Euro gelsin". Bu bir rekâbettir. Rekâbet de düşman yaratıp onu yok ederek haklarını ele geçirmektir. Dikkât edin "rekâbet" yarışma değildir. Yarışma "kumar", karşındakini olanaklarından mahrum bırakıp onları ele geçirmek değildir. Yarışma rekâbet içermeyen fedakarlık, kendinden verebileceğin kadarını başkaları lehine terk etmek, ve daha iyiye toplumca ulaşmaktır. Onun için de "hasenatta, iyiliklerde yarışma" önerilmiştir müslümanlara.
Benim anlayışıma göre ihracat kâr amaçlı olamaz; ihtiyaçlar yönünde değer değişimi, mal değişimidir. Yani zekât vermenin toplumsal olanıdır ki tabii olarak bu yöntem müslüman (ki lafta müslüman olan değil) devletler arasında uygulanabilir.Maide-12. ayet bana bunları anlatıyor.

Saygılarımla.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (30. May 2013), Miralay (12. June 2013)
Alt 31. May 2013, 08:31 PM   #18
merdem
Uzman Üye

Degerli Kardeslerim,

inanin ne kadar üzüldüm Bart Kardesimizin Türkiye'de ic savas cikmistir diye chat penceresinde yazisini okudugumda.

Halkin sesini ne zaman ciddiye alacaklar acaba?

Yönetime getirilenler kime nasil hizmet etmelerini ne zaman ögrenecekler.

Secilene kadar uydurmadiklari kalmiyor nutuk üzerine nutuk atiyorlar, basa gectikten sonra bildiklerini okuyorlar.

Hakkinizi aramaya ve bu ugurda cabalar göstermenizi tüm kalbimle tastikliyorum Kardeslerim.

Selam ve dua ile.

n24 te online haberleri takip ediyorum.
Alt 1. June 2013, 09:08 PM   #19
merdem
Uzman Üye

Insani meraktan catlatmayin, icinde yasadiginiz olaylari, yeni haberleri direk sizlerden bekliyorum lütfen.

Medyaya pek güven olmuyor maallesef, canli yayinlar haricinde.

Selam ve dua ile.
Alt 2. June 2013, 08:20 PM   #20
SEDD-İ ZERÂYİ'
Katılımcı Üye

merdem kardeş
halk tv yi seyret birde ulusal kanalı

Türkiye de 27 ekim 2013 te yerel seçimler var.Bakalım halk ne karar verecek. ben az çok tahmin ediyorum ya neyse...

Taksim deki gezi parkının bayburt taki vatandaşı çok ırgaladığını sanmıyorum.Yada 3. köprünün adının Yavuz Sultan Selim olmasının Trabzondaki bir vatandaşı ilgilendirdiğini...

gerçekten çok masumane başladığını düşündüğüm gezi parkı olayı maalesef polisin aşırı ve gereksiz güç kullanması sebebiyle yine malum grupları harekete geçirdi.Maksadı gezi parkı ,AKM, ağaçlar yada demokrasi olmayan militarize olmuş, her toplumsal olayda sağı solu yakıp yıkmayı marifet sayan aynı insanlar yine üşüştüler bala üşüşen sinekler gibi.(polisinde bunlara çanak tuttuğunu düşünüyorum)
Aynı şehirler ,aynı guruplar, aynı sloganlar... (bunları kendileri ile bıraksan bu sefer birbirleri ile kavga ederler çünkü dertleri başka)

ha şimdi bu kadar yaygara çıkarıldı bir sürü olay oldu dediğim gibi ekimde seçim var bakalım oy oranları nasıl gerçekleşecek.
merdem kardeş
Sana sadece şunu söyleyeyim.Halkın bu olaylara bakış açısı Anadolu da farklı.Cumhuriyet mitinglerini yapanlar(cumhuriyet te ,Atatürk te, bayrak ta, istiklal marşı da bunların babasının tapulu malıdır.)Ak Partinin oylarını nasıl artırdıysa bu olaylarda artıracaktır.
Bidon kafalı dedikleri,iki torba makarnaya vatanı satıyor dedikleri halk işte seçimler geldimi adamın yüzünü böyle kızartır.
adama sorarlar arkadaş adama diktatör diyorsun ya bu seçimlerde insanların başına silah mı dayanıyor ki bu halk yine aynı adamı seçiyor?
ya siz diktatör görmemişsiniz(esed diktatör değil ya) yada hakikaten polis jopu yememişsiniz.
Miralay (12. June 2013)

Bookmarks

Etiketler
neler, oluyor, türkiyede