hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HADİS ve SÜNNET > Kuran Işığında Sünnet

Seçenekler Stil
Alt 16. June 2010, 11:40 PM   #41
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Kardeşlerim!

Rabbimiz olan yüce Allah:

Şura;53: Semavat’ta ne var ve Arz’da ne varsa kendisinin olan Allah’ın Sıratı’dır. Dikkat edin, işler Allah’a döner!

Ali İmran185: Her nefis ölümü tadacaktır. Kıyamet günü ecirleriniz size eksiksiz olarak verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı zevkten başka birşey değildir.

Nisa;69: Kim Allah’a ve O’nun Rasûlüne itaat eder ise, işte onlar Allah’ın kendilerine in’amda bulunduğu Nebîler, sıddıklar, şehidler ve salihler ile beraberdirler. Ne güzel refiktir onlar.
Zümer;41: Biz bu kitabı sana, insanlar için hak ile indirdik. O halde kim doğru yola gelirse kendi lehinedir. Kim de saparsa, sırf kendi aleyhine olarak sapar. Sen onların üzerine vekil değilsin.

Ali imran, 51: “Şüphe yok ki Allah benim de rabbim sizin de rabbinizdir. Onun için hep ona ibadet edin, işte bu sırat-ı müstakimdir.’’

Âl-i İmran 101: “Kim Allah’a teslim olursa muhakkak o sırat-ı müstakime ulaştırılır.
Âl-i İmran 102: “Ey inananlar! Allah'tan sakınılması gerektiği gibi sakının, sizler, ancak müslüman olarak can verin.”

diye buyurmaktadır.

Şunu kesinlikle bilelim ki müslüman olarak ölmenin yolu, sürekli o yolda olmaya bağlıdır.
Şura;15,16:İşte bunun için sen “Allah”a davet et. Emrolunduğun gibi mustakıym ol. Onların hevalarına tabi olma ve de ki: “Allah’ın Kitab’tan inzal ettiğine iman ettim. Aranızda adaletli olmamla emrolundum. Allah bizim de Rabbimizdir, sizin de Rabbinizdir. Bizim amellerimiz bizimdir, sizin amelleriniz de sizindir. Bizimle sizin aranızda hüccet/delil yoktur. Allah aramızı cem’eder!.. Ve O’nadır dönüş”.Ona icabet edilmesinden sonra Allah hakkında tartışanların hüccetleri/delilleri Rableri indinde batıldır. Onların üzerine bir gadab ve onlar için şiddetli bir azab vardır.

Rabbımız olan yüce Allah;

Sen sana vahyolunana tutun. Muhakkak sen doğru bir yol üzerindesin’’ (Zuhruf, 43)

Hitabına yaraşır kullarından eylesin. Kıyamet günü ameli sağdan verilenlerden, sabıkunlardan eylesin.

Ali İmran;30: O gün her nefis, ne hayır işlemişse, ne kötülük yapmışsa onları önünde hazır bulur. Yaptığı kötülüklerle kendi arasında uzak bir mesafe bulunsun ister. Allah, size asıl kendisinden çekinmenizi emreder. Şüphesiz ki Allah, kullarını çok esirger.

Burayı okur musunuz? Lütfen.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
yeşil (9. November 2011)
Alt 17. June 2010, 12:10 PM   #42
myro
Katılımcı Üye

Tesekkür: 1
14 Mesajina 15 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
myro has much to be proud ofmyro has much to be proud ofmyro has much to be proud ofmyro has much to be proud ofmyro has much to be proud ofmyro has much to be proud ofmyro has much to be proud ofmyro has much to be proud of
Standart Hiiç hiç olmuyor

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zuhahaha myro sonunda kendine göre bir fikir buldun bak. bu tam senin kafana göre. hadi kardeş kardeş saldırın bakalım. Asılsız mesnetsiz saldırılar sizin ortak yanınız oluyor... Hadi size özel bir bölüm açalım hatta orda yazın çizin... Zuhha çok güldüm akşam akşam...

Zuhahaha sitede kedi kesiyolar de kedi.
Allahım bilmeden kurana ve peygambere karşı gelen bu tagutçu zihniyetin kurbanı myro ve diğer ademden gelme kardeşlerimizin gözlerini sen aç. Gelmiş bize şirki, batılı ve tagutu tarikatı savunuyor... sen doğruyu ona göster.
Size tağutçu zihniyet gibi bir yakıştırmada bulunmayacağım. Şöyle böyle de demeyeceğim. Bu yaptığınız karşısında sizi ancak kınıyor ve ayıplıyorum. Sizin anlayacağınız dilden ve hak ettiğiniz perdeden çok güzel ifadeler kullanabilirim. Ama bu forumdaki nazik arkadaşlara çok ayıp olur. Yaptığınız çok ayıp. Hem de çok ayıp.
myro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13. July 2010, 11:16 PM   #43
Kadimdost
Yeni Üye

5 Mesajina 6 Tesekkür Aldi
Kadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud of

yorumcu tarafından kaldırılmıştır.

Konu Kadimdost tarafından (3. April 2012 Saat 04:28 AM ) değiştirilmiştir.
Kadimdost isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13. July 2010, 11:43 PM   #44
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Kadimdost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hiiç denen zevattan inciler

hiic ten Alıntı:Kapiş?

Terbiyesizce! sana her cevabı 4 dilde verebilirim.Mafya ağzıyla konuşma

hiic ten Alıntı:Bu konular islam ve kuran çatısı altında tartışılmaz bunu dışarda bihter ve behlülü izlerken tartışırız

Senin seviyen bu ben senle neyi tartışayım.

hicc ten Alıntı:Ama bana soracak olursanız kabul olmaz bu

Sana soran yok şimdide kendini haşa Allah yerine mi koyuyorsun.Sen kimsin ki duanın kabul olup olmayacağına karar veriyorsun.

hicc ten Alıntı:sizi değil peygamber, peygamberlerin şefaati bile kurtaramaz.

Cennete kimin girip girmeyeceğine sen mi karar veriyorsun.Peygamberin şefaatini sorgulayacak kapasitedemisin.Zihniyete bak, yuh diyorum başka bir şey demiyorum.

hicc ten Alıntı: Ben muhammedi sevdim ibrahim dostum aha şurdakide kölen grup şurdakide metresim

E yuh artık! Sözde bu arkadaş tövbe Allah ın ağzından konuşuyor.Allah böyle demez diyor.Yav bu yazıyı okuyan o senin ağababaların bile buna müdahale etmedi ya yazıklar olsun .Cahil herif Ağzından çıkanı kulağın duysun işte sizin tiyniyetiniz bu...Ne Allah a,ne kur an a, nede peygambere saygınız var.Zaten yazılarından yeni yetme biri olduğun anlaşılıyor.

Sana değil senin ağababalarına sesleniyorum.
Böyle hiiic gibi cahil cühela takımını toplayıp sözüm ona İslamiyete yeni yorumlar getiren arkadaşlar.Maşallah kendinizi Allah,Kur an,Peygamber yerine koyuyorsunuz.Allah adına hüküm veriyorsunuz.''Sen kafirsin,bu dua kabul olmaz vs.vs.vs''Sizin gibi yüzlerce yıldır islam a nifak sokmak isteyen münafıklar eksik olmadı.Biliyorum olmayacakta.Yukarıda örneklerini verdiğim hiic denen yeni yetmenin yazılarından bana Allah a kur an a (peygamberi geçiyorum zaten sizce olsada olur olmasada) saygılı tek bir söz gösterebilirmisiniz?Bumu sizin Allah Kur an sevginiz? Yazıklar olsun.Bu cahil yeni yetme arkadaş bana başka dindensen onuda tartışabiliriz diyor.Ben müslümanım.Tek bir ilaha Allah a inanıyorum.Kitabım Kur anı Kerim,Peygamberim Hz.Muhammed.

Hiic denen mental retardasyon rahatsızlığı olan arkadaş,...Senin benim veya bir başkasının inancını yargılamaya ,hüküm vermeye hakkın yok.Siz behlül,bihter kafasıyla devam edin.Zaten ağababalarınızı görüyoruz gazetelerde onun bununla bihter ve behlül olmuşken.Sonrada o,bu televizyona çıkıp millete fetva veriyorlar.
Kusura bakma ben kişilerle değil fikirlerle ilgileniyorum o nedenle senin seviyenle bir olacak değilim. Doğru bilgide eleştirilir, peygamberimizi nasıl eleştirdilerse sende beni eleştirmişsin afferim.
Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim, sen çıkıpta bana ALlah peygambere aşık olmuş dersen bende bundan daha büyük söz mü olur? Bihteri behlülü konuşmuşum sen Allahla peygambere aşk yaşatıyorsun edepsiz günahkar. Evet Allahın ağzıyla konuşuyorum, çünkü ben sizin gibi dine fitne sokucu uydurucular dğeilim... size gereken cevabı kuran vermiş zaten, Allahın dediğinden anlamayan benim dediğimden mi anlayacak. Allah hidayet versin, senin dinin sana benimkide bana, pek kısa zaman sonra Allah ayrılığa düştüğümüz anlaşamadığımız bu konularda kararını verecek. Keşke bilseydin...

Bir konunun bütününlüğünü bozup içinden kelime seçmek fitneci adetidir, Kuranda namaz kılmayınız da yazıyor ama cenabetken lafını kaldırırsan olmaz. amaaan bu kadar bilgi sana çok bile, sana anlatsamda aynı anlatmasamda üzerine varsamda dilini çıkarmış soluyorsun varmasamda, ne fark eder, seni Allaha havale ettim...

Konu hiiic tarafından (13. July 2010 Saat 11:51 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13. July 2010, 11:57 PM   #45
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Hiic denen mental retardasyon rahatsızlığı olan arkadaş,...Senin benim veya bir başkasının inancını yargılamaya ,hüküm vermeye hakkın yok.Siz behlül,bihter kafasıyla devam edin.Zaten ağababalarınızı görüyoruz gazetelerde onun bununla bihter ve behlül olmuşken.Sonrada o,bu televizyona çıkıp millete fetva veriyorlar.
1- öyle bir rahatsızlığım yok diğerleri gibi bunuda yalan söylemişsin, yalancısın sen.
2- sesin çok fazla çıkıyor, bu suçluluk psikolojisidir.
3- bihter behlüle ve sizin hesabınıza göre peygamber tanrı arasındaki aşk yaşatmayı siz daha iyi bilirsiniz.
4- one munite, eğer kapasiten burayı kaldırmıyorsa buyrun gidin. sana hak etmediğin insanlığı gösterdim, keşke anlasaydın.
5- boşuna tahrik girişimlerinde bulunmaya çalışma. seninle aynı potansiyele inecek değilim. önce oku sonra aklını kullan, anlamadığın işin içinden çıkamadığın yer olursa söyle yardımcı olalım.
Alt 14. July 2010, 12:07 AM   #46
Kadimdost
Yeni Üye

5 Mesajina 6 Tesekkür Aldi
Kadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud ofKadimdost has much to be proud of

yorumcu tarafından kaldırılmıştır.

Konu Kadimdost tarafından (3. April 2012 Saat 04:28 AM ) değiştirilmiştir.
Kadimdost isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kadimdost Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (14. July 2010)
Alt 14. July 2010, 12:16 AM   #47
hiiic
Uzman Üye

Olsun boş laf da yazmış olsan sonuçta bi emeğin geçmiş, yorumun için teşekkür ederim.
Alt 31. October 2010, 03:37 AM   #48
murarslan
Yeni Üye

Tesekkür: 3
3 Mesajina 13 Tesekkür Aldi
murarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud of

Sevgili dostlar kardeşler, selamun aleykum ,

Bu siteye yeni üye oldum ve sizlerle benzer fikirlere sahip biriyim . Kuran da da ayetlerin çoğu açık, insan gerçekten niyet eder ve kuran okuyarak Allah'a yönelirse Allah da ona kuranda yazdığı gibi doğru yola yöneltir kanaatindeyim. başka da bir yardımcıya ihtiyacı yoktur.Kuranda denildiği gibi sanki uzak bir yerden sesleniyorda anlamıyorlar.

Basitce Kuranda Allah Peygamberimize hitaben biz insanlara sesleniyor ve kendi katında seviyeler oldugunu mujdeliyor ve o seviyeye (takva sahibi olmak) ulasmak icin neler yapilmasi gerektiginden bahsediyor. bununla alakali olarak peygambere itaatten de bahsediyor ama kurani bilen peygamberlerin sadece elci olduklarini ve Allahin emirlerinden disari cikamayacaklarini yani yeni birsey getiremeyeceklerini var olani aciklamak zorunda oldugunu bilir.

Tevrati ve incili degistirenler de inanmis insanlar olduklarina gore peygamberimizin soylediklerininde dogru bir sekilde gunumuze ulasmasi tatli bir hayal olmali. Sonucta Allah Tevrat ve incilin degismesine izin vermisse sunnete dair bir baglayici sozu olmadigina gore degismis olmasi mumkundur. insanlarin kalpleri birbirine benzer ve nasil tahrifat yaptiklarini kolayca fark edebiliriz. Bu arada kuranda yazıldıgı gibi tum kitaplari da okumak gerekiyor cunku onda kuranin dogrulugunun ispati vardir.

Ornek vermem gerekirse tevrattaki Lut kavmi icin ibrahim peygambere gelen meleklerle yapilan pazarligin peygamberimizin yaptigi namaz pazarliginin ne kadar benzedigini fark etmek hic de zor degildir. Abdestin farzlari bu kadar kuranda detayli yaziyorken , namazin herhalde sunnete birakilmasi da biraz mantiksiz oluyor. Istisnasiz her din kendi peygamberini yuceltir onunla ,övünür , hz Isa peygamberimiz orneyi malum.

Sunnetin tahrifati da hic de zor degil . cikarina gore yeni bir sunnet uydurmak isteyen basitce Hz Ali'den rivayet edilen bilmemkimden duydum vebal altinda kalmamak icin ölmeden bana soyledi diye cevresindeki 5 kisiye soylese o oyle bir yayilir ki herkez de onu gercek gibi algilar. Sunnetleri yazan kisi de mumkun degil ayirt etsin cunki o da yuzde1 bile bir ihtimal olsa vebalinden korkar.

Bu konu uzerinde uzun zamandan beri arkadaslarimla tartisiyorum ve malesef ikna edemiyorum bununda artik bir sinav olduguna inanmaya basladim yani muslumanlik icindede bir sinav var. insanlarin Allah'a tek olarak ulasacaklari ve kendi yaptiklarindan ve aldiklari sorumluluktan baska hic bir seyin bir faydasi olmayacaginin sinavi .Sonucta Allah bunu niye yaptın diye sorsa, kuran varken X hoca boyle dedi de ondan yaptim demek cok da mantikli gelmiyor.

2 tane de uyarim olacak : yazilanlar cok uzun olunca amac anlasilmiyor , ne yazikki yazilanlarinda cogunu okuyamadim. Kurandan ayetleri yazmak guzel (Allah'in emri) ama ne gariptir tartisan iki insan ayetlerden farkli seyler anliyor dolayisi ile belli bir sayidan fazlasini yazmamak lazim. Hem karsıdaki insanda hakaret gibi algılıyor.

Birde sonucta benzer fikirde olmayanlar olabilir hepimiz muslumaniz yalnis fikre de sahip olabiliriz. kuranda yazildigi gibi guzel soz soyleyelim ,Güzel söz, kökü yerin derinliklerinde sabit, dalları ise göğe doğru yükselmiş bir ağaç gibidir ki Rabbinin izniyle her zaman meyvesini verir (Ibrahim 24)

Ben insanları Allah'ın yoluna DÜŞÜNMEKSİZİN, TAKLİT YOLUYLA DEĞİL; DELİLE DAYANARAK, idrâklerine hitab ederek dâvet ediyorum. Ben de, bana tâbi olanlar da böyleyiz. Allah'ı bütün eksikliklerden tenzih ederim. Ben asla müşriklerden değilim.' " (Yusuf Suresi 108)

Allah hepimize dogru yolu gostersin .
murarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
murarslan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
hiiic (31. October 2010), Miralay (30. November 2010), pramid (1. November 2010), yeşil (9. November 2011)
Alt 31. October 2010, 10:07 AM   #49
hiiic
Uzman Üye

SÜNNET IŞIĞINDA SÜNNETİN KAYNAK DEĞERİ

Allah’ın elçisinden sözlerini yazmak için izin istedik, bize izin vermedi.
Tirmizi, Es Sunan, K. İlm 11

Biz hadis yazarken Hz. Peygamber yanımıza geldi ve “Yazdığınız şey nedir?” dedi. “Senden işittiğimiz hadisler” dedik. Hz. Peygamber: “Allah’ın kitabından başka kitap mı istiyorsunuz? Sizden evvelki milletler Allah’ın kitabı yanında başka kitaplar yazdıkları için yoldan çıktılar.”
El Hatib, Takyid 33

Ey insanlar ateş tutuşturuldu ve karanlık gecenin parçaları gibi fitneler yakınlaştı. Allah’a yemin ederim ki aleyhimde tutunacak bir şeyiniz yoktur; Kuran’ın helal kıldıkları dışında bir şeyi helal kılmadım. Kuran’ın haram kıldıkları dışındakileri de haram kılmadım.
İbni Hişam Siret 4 sayfa 332

Allah bazı farizalar vazetmiştir, onları aşmayın. Bazı hadler koymuştur, onlara yaklaşmayın. Bazı şeyleri haram kılmıştır, onları yapmayın. Bazı şeyleri de unutmaksızın size rahmet olması için hatırlatmamıştır, onları da araştırmayın.
Mahmud Ebu Reyye,
Muhammedi Sünnetin Aydınlatılması, sayfa 403

Allah’ın kitabında helal kıldığı helal, haram kıldığı haramdır. Hakkında sustuğu ise serbesttir. Allah’ın serbest bıraktıklarını kabul edin ve bilin ki Allah hiçbir şeyi unutucu değildir.
Ebu Davud K. Etime 39/Tırmizi K. Libas 6
İbni Mace K. Etime 60/El-Müracaat sayfa 20

Peygamber’imiz Medine’ye geldiğinde Medineliler hurmayı aşılıyorlardı. Peygamber’imiz “Ne yapıyorsunuz?” diye sordu. Onlar “Biz bunu yapardık.” dediler. Peygamber’imiz “Belki yapmazsanız daha iyi olur.” dedi. Onun sözüne uyarak bu işlemi terk ettiler de hurma ürün vermez oldu. Bu durumu Peygamberimiz’e hatırlattıklarında kendilerine şöyle buyurdu: “Ben ancak bir insanım. Size dininizle ilgili bir şeyi emrettiğimde onu alın. Kendi görüşümden bir şeyi emrettiğimde ise ben ancak bir insanım.”
Müslim, K. Fazail 140 / İbni Hanbel 3/152

Peygamber’imiz Bedir’de suyun yakın olduğu bir yeri ordugah olarak seçmişti. Sahabeden el Habbab b. el Munzir O’na şöyle dedi: “Ey Allah’ın elçisi, burası bize laf düşmeyecek şekilde Rabbinin senin için seçip yerleştirdiği bir yer midir? Yoksa o bir görüş, öneri ve harp hilesi midir?” Allah’ın elçisi cevaben “ Aksine o bir görüş ve harp hilesidir.” dedi. Bunun üzerine el Habbab: “Burası hiç de iyi bir konak yeri değildir. Kalkıp karşımızdaki topluluğa en yakın suyun başına karargah kuralım. Sonra orada bir kuyu kazıp suyu depolayalım da biz içelim, onlar içmesinler.” dedi. Peygamber’imiz: “Doğru söyledin.” dedi ve onun söylediğini yaptı.
İbni Hişam, es Sireh c.1 sf.620/ Taberi-et Tarih c.2 sf.144

Ben ancak bir insanım. Sizler aranızdaki davaları bana getiriyorsunuz, umulur ki bazılarınız delillerini diğerlerinden daha iyi dile getirirler de ben duyduğum üzere onlar lehinde bir hükme varırım. Kime (haksız yere) kardeşinin hakkından hüküm verirsem, o kardeşinin hakkı olan bu şeyi kesinlikle almasın. Haksız yere alan için ancak ateşten bir parça ayırırım.
El Kadı Iyaz, Eş Şifa, c.2 sf.179

“Bilin ki; Kuran’dan başka bir şey eken, ektiğini biçerken belalara uğrar. Artık siz de O’nu ekin, O’na uyun. Rabbinize O’nu delil edin, nefislerinize O’nu öğütçü yapın. Kendi reyleriniz O’na uymazsa reylerinizi (yorumlarınızı, seçiminizi) töhmetleyin, dilekleriniz O’na aykırıysa dileklerinize hıyanette bulunun.”
Nehcül Belağa sayfa 55
-----------------------------

ama olur mu canıııııım bunlar lafın gelişi söylen miiiiiiş bunları yanlışlıkla söylemiş peygamber işlerine gelen yerden hadis ayet çekenler varya,, neyse,,
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
aşık74 (31. October 2010), Miralay (1. November 2010), yeşil (9. November 2011)
Alt 1. November 2010, 10:44 AM   #50
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

allah unuturmu? hayır.

dini kaynağı nedir ? Kuran

kuran eksikmidir? değil.

kuran günümüze kadar korunmuşmudur.? evet

ihtilaf varmı? hayır.

detaylımı? evet.

en güzel örnekleri allah kuranda vermiş mi? evet

kuran anlaşılırmı? evet

apaçık mı? evet

başka kavimlere benzemeyin diye uyarı var mı? evet.

bu soruları bir de hadislere sorun ve cevabınıza bakın?

allah münafıkları sadece kendisinin bileceğini bu kuranada söylemiyor mu? rasulüm nerdeyse seni saptıracaklardı demiyor mu?

ben münafıkların kim olduğunu bilemediğime göre hadis ravilerine nasıl güvenecem.

son soru bu kuran ayetleri ruhul emin yani güvenilir bir bilgi değil mi? allah güvenilir bilginin ayetler olduğunu yazmışken başka kaynak aramak kimin haddine?
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
aşık74 (2. November 2010), dost1 (1. November 2010), hiiic (1. November 2010), Miralay (1. November 2010), yeşil (9. November 2011)

Bookmarks

Etiketler
değeri, kaynak, sünnetin