hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > BİLİM VE TEKNOLOJİ > İbret almak ve düşünmek > Akıl yürütmek ,tefekkür etmek

Seçenekler Stil
Alt 5. December 2012, 02:30 AM   #1
sahin
Yeni Üye

sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8
11 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
sahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud of
Standart Beyni daha iyi Kullanmak!!!!

Allahin selami üzerinize olsun,

bildigimiz gibi bir cok ayette allah akli kullanmaya davet eder düsünmeyi tesvik eder bu kafamizdaki beyinin bir nimet oldugunu ve hikmetli bir yaratik oldugunu allah bize bu ayetlerle belirtiyor, gecen bir belgesel izlerken kim peak ismindeki ingiliz bir savant sendromlu insani gösteriyorlar, bu tür insanlarin beynin sol tarafinin kullanamadiklari ve özürlü olduklari düsünülüyor ama hikmetli yetenekleri var sayilari aninda hesaplama acayip üstün muziki yetenek veya ressam, Kim peak ise 16 aylik ken okuma 4 yasinda 4 ansiklopedi ezberinde olmasi ve 30 yaslari üzerinde 12 bin kitabi ezberinde tutmasidir, bir docent doktor sol tarfdaki beyin genel de göresel isik hareket gibi islevleri üstlenirken sag beyin hafiza kayit islevi gibi görevleri üstlendigini söyledi bu insanlar autist bu autistligi simdi normal insanlara nasil aktarilir ve kiyame süresini okurken 16 ayetden itibaren ilginc bir sey okunuyor cebrailin vahy getirmesi ve dilinin kipirtatmamasi sadece dinleyerek vahyi almasini emrini görüyoruz ve ilk vahy nerde geldi hira magarasinda karanlikda, yani sol beyin devre disi birakilarak.
acaba allahin bize vermek istedigi bir tüyomu bu su bir gercek kendim de denedim arabca ögrenmek istiyorum ve mp calarima bir kac arabca kelime yükledim ve dinleme ilen karanlik bir odada gercekten hizli bir sekilde arabca ögrene biliyorum.

allahin rahmeti üzerinize olsun
İyyâke na’budu ve iyyâke nestaîn(nestaînu).

(Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.
sahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sahin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (11. January 2013)

Bookmarks

Etiketler
beyni, daha, iyi, kullanmak