hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > Hanifler Forum'a Hoşgeldiniz > Öneri - istek

Seçenekler Stil
Alt 14. March 2011, 08:48 AM   #1
Eren Erdem
Uzman Üye

Eren Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3
67 Mesajina 122 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Eren Erdem is on a distinguished road
Standart Abdestli Kapitalizm (Yeni Kitabım)

Abdestli Kapitalizm Çıktı!

Şimdilik internet satış sitelerinde,

15 Mart itibari ile D&R'da...

Arka Kapak Yazısı;

Abdestli Kapitalizm bir şirk dinidir. Çünkü şirk kelime anlamı itibari ile ‘’bir mala iki kişinin sahip olması demektir.’’ Dolayısı ile Allah’ın, yani halkın malını gasp edenler, Kuran’ın diline göre şirk ehlidir.

Abdestli Kapitalizm, Allah ve Peygambere yalan isnad etmek sureti ile oluşturulan, emperyalist bir ideolojidir. Bağlı olduğu odakların genel çıkarlarını koruma adına, dinin içeriğini tersyüz etme mücadelesi veren, sosyo-ekonomik bir hegemonyadır.

Abdestli Kapitalistler, mutlak dindarlık iddiası ile faaliyet yürütürler. Ancak bilinmelidir ki; Abdestli Kapitalizmin mimarı bizzat ‘’Haçlı Emperyalizmidir.’’

Kuran verilerine bakıldığında, içerik ve pratiği açısından ‘’Şirk dini’’ saflarında yer alan ‘’Abdestli Kapitalizm’’, dinin toplumcu yüzünü katlederek; dini bir pusu kurma aracı haline getirenlerin ortak mesleğidir…

Bugün, Emperyalizm ile çelişmeyen bir İslam algısı egemen ise, bu tamamen ‘’Abdestli Kapitalizmin’’ eseridir. Çünkü; pratik düzlemde yaşama dikta ettiği din algısı, ‘’okumanın, sorgulamanın ve düşünmenin yasak olarak kabul edildiği’’ bağnaz bir putperestlikten ibarettir.

Dinin gerçeklerinin üzerini örtmek sureti ile oluşturulan bu bağnaz tahakküm, yine Hazreti Resul tarafından yıkılmış, ancak Kerbela harbi ve sonrasında ‘’Abdestli Kapitalistler’’ eliyle tekrar hegemonya haline dönüşmüştür…

Onların bağlı olduğu statükonun genel adı ise; Rabler Hegemonyasıdır.

Rabler Hegemonyası; Allah’a ait kılınan ve özelleştirilmesine cevaz verilmeyen değerleri tekelleştirenlerin ortak adıdır ki, bu pratiği sergileyenlerin dininin adı ‘’Putperestliktir.’’

Kuran’ın öncelikli bir emri olan ‘’infak/mal paylaşımı’’ emrinin üzerini örtmek sureti ile oluşturulan bu tahakküme bina edilen din, nüsukların, şekillerin ve ataperest ezberlerin dinidir. Bu dinin mensupları şu ayetten bihaberdirler;

…. Sana neyi infak edeceklerini/dağıtacaklarını sorarlar; de ki, ‘’kazandıklarınızın ihtiyaçtan artanının tamamını’… (Bakara Suresi 219. ayet)
Eren Erdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eren Erdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
Barış (14. March 2011), Derin Düşünce (14. March 2011), dost1 (14. March 2011), kamer (14. March 2011), Miralay (14. March 2011)
Alt 18. March 2011, 07:16 PM   #2
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

para ile satmamanızı beklerdim. dinden para kazananlar gibi....
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
ahmet karapınar (20. March 2011), Miralay (19. March 2011)
Alt 24. March 2011, 12:46 PM   #3
Derin Düşünce
Uzman Üye

Derin Düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 413
79 Mesajina 268 Tesekkür Aldi
Derin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud of

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
para ile satmamanızı beklerdim. dinden para kazananlar gibi....

Yazarların boyle bir maddi ve idari gucu var ise; yukarıdaki cumleye evet... Dinsel meselelerde telif hakkı konusu ve bedel karsılıgında satılması kafamı hep kurcalamıstır. Sanırım herkes bedelsiz hizmet sunmaya calıssa idi, pek kitap olmazdı cevremizde.

Velakin bende kitabı siparis etmis bulunuyorum. Merakla da bekliyorum.
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere yakinimizi çoğalt! Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla; kesinlikle sen sonsuz bağışlarda bulunansın. Rabbim! Dünyada ve ahirette sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat. Rabbim! Ayrılığa düştükleri şeyler konusunda kulların arasında en iyi sen hükmedersin. Rabbimiz bizi, suan üzerinde bulundugumuzdan daha doğru olana ulaştır.

Konu Derin Düşünce tarafından (24. March 2011 Saat 12:50 PM ) değiştirilmiştir.
Derin Düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Derin Düşünce Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (24. March 2011)
Alt 27. March 2011, 11:59 AM   #4
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

tv den dinlediğim kadarı ile ses getirir... okunursa ama umarım çok kitleye ulaşır
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (28. March 2011)
Alt 28. March 2011, 05:41 PM   #5
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

26 liradan satılıyor,,, 40 liste fiyatı.. yok bahasına... onca emek, onca uğraş ve sıkıntı. ne 40 lira o sıkıntıya çabaya değer ne 100 lira.. elif şafak gibi aşk romanı yazmıyorlar, Allahın ayetlerini olduğu gibi çeviriyorlar... Bunun karşılığında çektikleri sıkıntı bile paha biçilmez.. nice sapmışların tehdit ve ağır sözü altında çıktı bu eser,, tıpkı orjinalinin inişi gibi, garip ve sıkıntılı.. hayırlı bir doğum oldu inşallah,, gerisi Allahın işi. yardım edersek ancak kendimize ederiz.

Allah razı olsun..
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Derin Düşünce (30. March 2011)
Alt 6. November 2012, 08:44 PM   #6
aRaYaN
Katılımcı Üye

Tesekkür: 30
29 Mesajina 49 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
aRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud ofaRaYaN has much to be proud of

Kitabın bir basım maliyeti birde yazım maliyeti var. Yazım maliyeti ? Kitap yazabilmek için kişinin bilgi birikimini arttırması gerekir.Mesela başka kitaplar alıp okuması gerekir.Belkide seyahat edip inceleme,röportaj,araştırmalar yapacaktır. Birçok sebep yazılabilir.
Kitabın para ile satılmasında bir çelişki görmüyorum.
aRaYaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. November 2012, 10:58 PM   #7
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Ben Eren Erdem Beyin verdigi linki tikladigim zaman cok sacma bir site aciliyor, bayan arkadaslar....es arama falan...Kitaplar hususunda bir sey göremedim. Linkte bir yalnislik mi var acaba? Asagida kopye ediyorum, sizlerde görün diye.

http://ww34.eren-erdem.com/kitap.asp?id=52

Halbuki yukarida Erdem Beyin verdigi linkteki adres daha baska. Nasil oluyor bu, beni lütfen aydinlatirmisiniz?

http://eren-erdem.com/kitap.asp?id=52
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (7. November 2012)
Alt 6. November 2012, 11:37 PM   #8
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Merdem Kardeşim!

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben Eren Erdem Beyin verdigi linki tikladigim zaman cok sacma bir site aciliyor, bayan arkadaslar....es arama falan...Kitaplar hususunda bir sey göremedim. Linkte bir yalnislik mi var acaba? Asagida kopye ediyorum, sizlerde görün diye.

http://ww34.eren-erdem.com/kitap.asp?id=52

Halbuki yukarida Erdem Beyin verdigi linkteki adres daha baska. Nasil oluyor bu, beni lütfen aydinlatirmisiniz?

http://eren-erdem.com/kitap.asp?id=52

Eren Erdem'in yazıyı astığı zaman verdiği bağlantı doğru idi. Allah sizden razı olsun. Verilen bağlantının değişmiş olduğunu gördük.

Bağlantıyı kaldırdım. Sizin okumanız gerçekleştiğinde de sileceğim inşaAllah.
hiiic (7. November 2012)

Bookmarks

Etiketler
abdestli, kapitalizm, kitabım, yeni