hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > AİLE VE AİLE HAYATI > Aile yuvası > Kadın Hakları

Seçenekler Stil
Alt 19. February 2013, 03:18 AM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Ben söyleyecek yeterli sözü bulamadim

Yani Islam adina kadinlara etmediklerini birakmadilar, halende zulme devam ediyorlar.

Sanki cok dinden anladiklari varmis gibi, peygambere hakaret edildi diye ortaligi toz dumana katarlarken, Allah'in dini ile bilhassa alay etmeye devam ediyorlar.

Bunlar müslümanmidir? Rezil oldugumuz yetmiyor tüm dünyaya sacma sapan Kur'an'a uygunsuz hareketlerle, bu da artik tuz biber olur üstüne.

Övüne övüne müslümanim derken, bu rezilligi okuduktan sonra saskina döndüm birdenbire, müslümanlar adina yapilmaz bu. Hic olmazsa müslüman bir devlet olarak anilmasinlar. Allah rizasi icin bu sapiklara karsi ne tedbir alabiliriz kardeslerim? Bizler degilmiydik bir kac evveli dökülen kanlari dolayisiyle üzüntüler duydugumuz?

Ahlaksizlar bundan kisa bir müddet yine sacma bir fetva ile Islam dünyasini karistirdiklari yetmedimi, bilmem hatirladiniz mi emzirme hususunda bir sapiklik vardi haberlerde.

Lut kavmini de gectiler bir yerde.

Benim aklim almiyor, dünya bilim alaninda bulus üzerine buluslarda, birileri sapiklikta yarisiyorlar. Ben böylelerine kardesim diyemem.

Mısır'da şok tartışma!

Parlamentoya sunulan yasa tasarısı ‘Kocalara, ölen eşleriyle ilk 6 saat seks yapabilme’ hakkı getiriyor.
Güncelleme:27 Nisan 2012 11:05

Mısır Parlamentosu’na sunulan ve erkeklerin ölen eşleriyle ölümden sonraki ilk 6 saatte seks yapmasına imkân veren yasa tasarısı, kadın hakları örgütlerini ayağa kaldırdı.

Habertürk'ün haberine göre Mısır’da Müslüman Kardeşler ve Selefilerin çoğunlukta olduğu parlamento, tartışma yaratan iki yasa tasarısını görüşmeye hazırlanıyor. Tasarılardan ilki genç kızların evlenme yaşının 14’e düşürülmesi.

Diğeri ise erkeklere, ölen eşlerinin cesetleriyle, ölümden sonraki ilk 6 saat içerisinde seks yapma hakkı tanınması. El Arabiya’nın haberine göre Ulusal Kadın Konseyi (UKK) Başkanı Doktor Mervat el Talavi, Parlamento Başkanı Saad el Katatni’ye gönderdiğimektupla, iki tasarının da yasalaşmasının önüne geçilmesini talep etti. Konsey, İslamcı vekillerin “Kuran-ı Kerim’i kendilerince yorumlayarak kadınların eğitimve istihdamhaklarına kısıtlama getirmeye çalıştığını” belirtiyor.

Nekrofili konusu, Mayıs 2011’de Faslı imam Zamzami Abdül Bari’nin açıklamalarından sonra tartışma konusu olmuştu. İmam Bari, evliliğin ölümden sonra da geçerliliğini sürdürdüğünü, kocaların olduğu kadar kadınların da ölen eşleriyle seks yapma hakkına sahip olduklarını söylemişti.

http://haber.mynet.com/misirda-sok-t...-627611-dunya/
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (19. February 2013)

Bookmarks

Etiketler
ben, bulamadim, söyleyecek, sözü, yeterli