hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > İslam ve Müslüman > Müslüman

Seçenekler Stil
Alt 13. October 2011, 08:49 AM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart Bir Kuran okuyorum gözlerim kapalı

Bir Kuran okuyorum gözlerim kapalı
Önce hafiften bir öfke esiyor
Sonra yavaş yavaş.... neyse amacım kötü değil ama belki Allahın öfkesini çekmekten korkarım yanlış anlaşılmasın. Orhan Veli den bu kadar yeter.

pek çok devirde müslümanlar da Kuranı okudular ama gözleri kapalı..
Elbette bu kör gözlerin kirini pasını temizlemek, onları görür hale getirmek için Allah bol bol göz yaşı verdi o kapalı gözlere. Bu göz yaşları o gözleri açacağına daha da körlüğünü artırdı... Göz yaşı paslı gözleri açmaya yetmedi..

Bu gün müslüman olduklarını ZANNEDEN idda eden toplumlar Ellerindeki kitaptan hemen öncesine ait geleneklerini körlükle devam ettirip bunları İslam diye insanlara satmakta ve kendileri başta olmak üzere pek çoklarını yoldan çıkarmaktadır...

Anlamadan okunan Kuran nasıl sevap olur?
Küçük çocukken ailem beni Kuran kursuna gönderirdi, cemaat evlerinde klasik kısa bıyıklı hocalarımız bizlere dua ezberletirdi... Zorla değil ya ezberlemezdim. Dışarı çıkınca arkadaşlarım bana hava atardı (keza hala atanlar var) bak Ayetel Kürsiyi ezberledim derlerdi... Bende verirdim alttan fonu verirdim uydurma duayı, aklıma ne gelirse söylerdim, en uzun dua bu derdim... jrurnjfelwlwklfjwfjnwjkcdwıreefırwfjrfwf okurdum saçmalardım bişiler. Sonra bir dönem namazlarımı böyle de kıldım...

Nasıl olsa ezberlenecek hep bişiler vardı, Kuran biter tespik duası başlar, o biter salatan tefriciye başlardı... Ben gerçekten bir dönem kalbimden dilediğimi konuşup ağzımdan uydurduğum yabancı şeyleri okuyarak namaz kıldım. Çünkü çünkü söylenenenin yabancı olması gerektiğine inanıyordum...

Bana bu yapıyı veren hocalar, hala bile Kuranın anlaşılmayacağını, yoldan çıkaracağını savunuyor... Bende söylüyorum; "Körlüğünüzün açılması için daha ne kadar göz yaşına ihiyacınız var?"

Yakubun gözlerini açan göz yaşları bu gün Yakubun torunlarına veriliyor.. Bel büken sıkıntı, yoksulluk, savaş ve adaletsizlikler gözlerini doldursa da körlüklerine engel olmuyor...

hala benim gibi arapça ayet uydurup namaz kılan çocukların varlığı, din tacirlerinin yüreklerini açmadı... O zaman bekleyin Allah gözyaşını verince belki gözleriniz açılacaktır.

Derelerimiz, sularımız, topraklarımız, mescitlerimiz, dinimiz, insanımız satılırken, bu manzaraya seyirci kalıp daha sonra müslüman olduğunu idda edenler, bekleyin... olmadığınızı pek yakın zamanda anlayacak, ZAN ettiğiniz şeleride yardımcı şefaatçı olarak yanınızda bulamıyacaksınız...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (18. October 2011)

Bookmarks

Etiketler
bir, gözlerim, kapalı, kuran, okuyorum