hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Dinden Dönenler

Seçenekler Stil
Alt 4. July 2010, 07:26 PM   #1
tevhid_yolcusu
Yeni Üye

tevhid_yolcusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4
10 Mesajina 23 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
tevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud of
Standart Hepsine laaa

----
üye tarafından silinmiştir..----

Konu tevhid_yolcusu tarafından (26. April 2012 Saat 11:35 PM ) değiştirilmiştir.
tevhid_yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
tevhid_yolcusu Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
erol5109 (21. May 2011), Miralay (5. July 2010), pramid (15. October 2010)
Alt 4. July 2010, 10:08 PM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Ben inanıyorumki bir dini devlet biçimi olarak uygulamak ütopyadır. Çünkü bir ülkenin başına en kötülerinin getirileceği kuran ayetiyle sabittir. Böyle bir yönetimde islamın devreye girmesi mümkün olamaz. Herkes yaptığı işten ve verilen nimetten sorumludur ancak islamı devlet rejimi olarak uygulamak tamamen gerçekleri inkar etmekle aynı anlama gelir. Nerede hangi sözü vererek kulluk görevini hangi aklımla kabul ettim bilmiyorum ama hangi anlaşmayı imzaladıysam çok pişmanım, başıma çok büyük iş almışım. Neyseki günaha derinlemesine düşmüş kişileri görmek beni rahatlatıyor.
hepsinin laaaa diyemiyeceğim çünkü onların hepsi hesap gününü düşünürken beni rahatlatıyor, benim verecek ne hesabım var, bu saydıkların hepsi düşünsün ölümden sonrasını ben bi gariban kulum, hakikatlerin ve iyiliğin, güzelliğin peşinden koşan, nefsini kınayan. Hepsi çok yaşasın saydıklarının başımzdan eksik olmasın yoksa ben kimi görürde rahatlarım, uyumam imkansız... Allah bu sapkınları sapıttıkça sapıtsın, aç gözlüleri azdırdıkça azdırsın hem bize aetleri delil olmuş oluyor hemde çan eğrisinde ortalamanın üzerinde olduğumuz hissini veriyor...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
erol5109 (21. May 2011), Miralay (5. July 2010)
Alt 5. July 2010, 06:54 PM   #3
tevhid_yolcusu
Yeni Üye

tevhid_yolcusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4
10 Mesajina 23 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
tevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud oftevhid_yolcusu has much to be proud of

Zamanında yahudinin biri
En iyi din, benim dinim dedi
Bir zamanlar haçlılar ...
Önüne geleni asıp kesti

Eğer mezhep ayırıyorsa insanı
Yakın bütün tapınakları

Konu tevhid_yolcusu tarafından (26. April 2012 Saat 11:36 PM ) değiştirilmiştir.
tevhid_yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
tevhid_yolcusu Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
erol5109 (21. May 2011), hiiic (13. July 2010), Miralay (6. July 2010), pramid (15. October 2010)
Alt 4. November 2010, 02:19 PM   #4
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Hepsine hayır
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
erol5109 (21. May 2011), hiiic (5. November 2010), Miralay (5. November 2010)

Bookmarks

Etiketler
hepsine, laaa