hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > NÜZUL SIRASINA GÖRE NECM NECM KUR'AN'IN TÜRKÇE MEALİ Hakkı YILMAZ > MEKKE DÖNEMİ > ALAK SÛRESİ

Seçenekler Stil
Alt 8. February 2013, 06:28 AM   #1
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Alak suresi güncel mesajı

ALAK SURESİ GÜNCEL MESAJI

1-

İnsanı embriyondan yaratan Rabbiniz adına; çıkar sağlamadan, kötülüğe sebep olmayacak şekillerde öğrenin- öğretin; parasız eğitim- öğrenim sağlayın.
Öğrenin öğretin!
Sizin Rabbiniz sahte rabler gibi değildir. Sizin Rabbiniz onlardan daha üstün, daha saygın, daha cömerttir. O kalemle öğretti; öğrenip öğrettiğinizi mutlaka yazıya dökün. O, insanlara bilmediklerini öğretecektir; bilgisizlerin bilgilenmesini istemektedir.
(1/96, Alak/1-5)
-2-

Sizi dünyada haksızlıklardan kurtaracak, kargaşayı ortadan kaldıracak, dünya ve ahırette sizi mutlu edecek ilkeleri içeren kitap indiriyorum ve bunları size tebliğ edecek elçi gönderiyorum. Zira dönüş Rabbinize olmasına rağmen insan, kendisini yeterli gördüğünde, kesinlikle azmakta; başkalarını köleleştirmekte güçsüzleri sömürmektedir. Böylece dünyayı cehenneme çevirmektedir. Hele çevrenize bir bakın! Mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olan kulları engelleyen kişileri göreceksiniz. Hem de mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olan o kulların, doğru yol üzerinde olmalarına ve herkesin Allah'ın koruması altında olmasını istemelerine rağmen!...
Mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olan kulları engelleyen kimselerin, ahreti ve ahrette hesap vermeyi yalanlayan ve topluma destek vermekten yüz çeviren kimseler olduğunu hiç düşündünüz mü, bu hususa dikkat ettiniz mi!...
Mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olmaya engel olan o kişi, Allah'ın kesinlikle görmekte olduğunu bilmedi mi?
(1/96, Alak/6-14)
-3-

Uyanık olun, iyi bilin! Eğer mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olan kullara engel olan o kişi, engellemesine son vermeyecek olursa, andolsun, onu saçlarından tutup sürükleyeceğiz; onları sürüm sürüm süründüreceğiz, rezil rüsva edeceğiz.
O zaman o, örgütlerini de çağırsın. Biz zebanileri çağıracağız.
Ey elçilik misyonunu sürdüren kullarım! Korkmayın, yılmayın, ümit kesmeyin! Sakın sizi bu yolda engellemeye uğraşan kimselere itaat etmeyin. Siz Rabbinize boyun eğip teslim olun ve yaklaştırılın / Rabbiniz sizi Kendine yaklaştırsın.

Hakkı YILMAZ
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (8. February 2013)

Bookmarks

Etiketler
alak, güncel, mesajı, suresi