hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > KIYAMET VE HESAP GÜNÜ > Kıyamet > Şefaat

Seçenekler Stil
Alt 6. June 2010, 04:07 PM   #11
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Tekfir ne demek bu arada? eleştirmek mi?
Eğer eleştirmekse müslüman müslümanı eleştirecek tabikide, iyi bir eleştirmeni ancak üzerine para vererek eleştirttirebilirsiniz.

Suiz zan ile gerçekleride ayırmak gerekiyor. bi insan deli ise ve hatta raporu varsa bu adama deli demek onu aşağılamak yada sui zan değildir.

Tarikat tekke mürşit inancı aynen raporlu deli gibi raporlu şirktir. Kurana tamamen ters olan bu düşünceye iman eden imansız kimselere küfre düştünüz şahadet getirin ve tanrının ortağı yerine koyduğunuz peygamberimizi tekrar Allahın kulu ve resulu sıfatına getiriniz demek gerekir. Buralarda sui zan yok direk doktor raporu var elimizde. Hemde kapı gibi 1400 yıllık rapor. Ederim arkadaş, puta, kula, binaya, mala mülke, paraya, şeyhe, meleğe, cine v.s. tapan adamı tekfir ederim. Hesabımıda Allaha veririm, senin emrin derim, hoşuna gideceğinden de eminim. Yoksa ben münafıkmıyım müslümanmıyım ne anladım?! Susmakta münafıklık işidir.

BURAYA DİKkAT;

Yalnızca Allahın hüküm vereceği günde, ALlahın hükümüne karşılık kimse ama hiç kimse çıkıpta bir başkasına iyilik edemez! Kulakdan dolma bilgilerin anlatımına göre sözde peygambere atılan iftiraya göre, peygamberimiz gidip, Allahım nolursun şunuda affet bunuda affet diyecekmiş. bu anlatılan hikaye, hikaye olduğu kadar Halil Beyin ifade ettiği gibi yalakalık tarzı bir hikayedir. Ben inanıyorum ki peygamberimiz insanları çok sever ve yanmalarını istemez, zarar görmemeleri için canla başla çalışır. ancak şuna daha çok inanıyorum ki; peygamber kendisini yaratan Allahtan daha merhametli yada daha yardımcı yada daha şefaatçi değildir.
ne oluyor, ne bicim hüküm veriyorsunuz Allahın yardımı bitiyor da peygamberin ki mi başlıyor yoksa bu dünyada şirki sevmeyen, kendisinden başkasına umut bağlanılmasını sevmeyen Allah ahirette sever durumamı geliyor. (mütevazi olmayacağım, ayet gibi cümle oldu ))

2x2=4
5 diyeni tekfir edeceğim.

Dip Not; Benim sözlerim tamamen dayanaklı olduğuna şahsen inandığım ama dayanaksız kişisel fikirlerimdir. İşin gerçeğini ve Kuranda yazanı okumak istiyorsanız site yöneticilerinin paylaşımlarını okuyunuz. Diğer sayfalarda dinin gerçeklerini anlatan pek çok yazıyı bulacaksınız...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Editledim işte, aklını kullanmayana laf anlatana kadar aklını kullanana anlatmak daha karlı, öbür türlü söylesende aynı üzerine varsanda aynı varmasanda.

peygamber şefaat peygamberin şefati yalan dolan yok öyle bişi peygamberin yardımı Allah mürşit şeffati şefaatçi doğru gerçekler hakikat evliya şefaati şeffaçi olacaklar ahiret cennet cehennem sırat köprüsü şefaat kesilen koyun öldürülmeyen karınca şefaati öldükten sonra yardımcı Allahtan başka gerçek din hakikat dine sokulan yalanlar iftiralar şefaat yalanlar

Konu hiiic tarafından (6. June 2010 Saat 09:29 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: İşte...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
bartsimpson (4. December 2012), kamer (9. June 2010), Miralay (7. June 2010)

Bookmarks

Etiketler
kimdir, sahibi, şefaatin