hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > Hanifler Forum'a Hoşgeldiniz > Öneri - istek

Seçenekler Stil
Alt 5. January 2011, 08:30 AM   #1
murat frk
Yeni Üye

Tesekkür: 0
1 Mesajina 3 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
murat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud of
Standart Sayın ALİ SARSU ''KANAL 9 TV'NİN KONUĞU''

Sayın ALİ SARSU Abimiz 06 OCAK 2011 Perşembe günü saat 13:00 de başlayacak "KARDELENDEN BAKIŞ" adlı canlı yayına katılacaktır. Dostlarımıza duyurulur.

murat frk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
murat frk Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (5. January 2011), Miralay (5. January 2011), Muhabbetci (11. January 2011)
Alt 9. January 2011, 05:53 PM   #2
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
kamer is on a distinguished road

Selam murat frk,
Bu duyuruyu yaptığınızdan dolayı “KURANYOLU’NDA” forum/sitesiyle bağlantınız vardır diye değerlendirdiğimden bu yazıyı asıyorum.
Bir süredir yazdığım forumda, “bazı yazıların silindiği ve silinmeye devam edeceği” duyurusu yapıldı.
Silinenler arasında bana ait yazılar varsa, kalan yazılarımın da silinmesini rica ediyorum.
Mutlu ve esen kalın.
Alt 9. January 2011, 06:06 PM   #3
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
snobyx is on a distinguished road

Alıntı:
kamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam murat frk,
Bu duyuruyu yaptığınızdan dolayı “KURANYOLU’NDA” forum/sitesiyle bağlantınız vardır diye değerlendirdiğimden bu yazıyı asıyorum.
Bir süredir yazdığım forumda, “bazı yazıların silindiği ve silinmeye devam edeceği” duyurusu yapıldı.
Silinenler arasında bana ait yazılar varsa, kalan yazılarımın da silinmesini rica ediyorum.
Mutlu ve esen kalın.
Ben de aynı şeyi yani açtığım tüm konu başlıklarının ve bütün mesajlarımın silinmesini Kuranyolu sitesinin yeni yönetiminden rica ederim.

Not:Bazı paylaşımlarımın sakıncalı bulunduğunu ve silindiğini biliyorum.Yönetimin kararına saygı duymakla beraber onlarında yukarıdaki ricama saygı duyacaklarını umut ediyorum.
Alt 10. January 2011, 10:31 PM   #4
murat frk
Yeni Üye

Tesekkür: 0
1 Mesajina 3 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
murat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud ofmurat frk has much to be proud of

Herkese selam

Sanırım ortada büyük bir yanlış anlama var. Öncelikle şunu söylemeliyizki sadece bir kısım yazılar silinmiş ve bir kısım üyelikler iptal edilmiş asla değildir kısaca şu şekilde özetlemek isterim. Ali SARSU ağabeyimiz farklı yardım konuları ve ticaretle ilgili yoğun meşguliyetinden dolayı foruma uzun süredir vakit ayıramamaktaydı böylece forumu ve siteyi olduğu gibi bize (orjin hanif gruba) devretti. Bizim amacımız ise forumdan ziyade kendi çizgimizi anlatacak ve bilgimizi paylaşacak bir site kurmaktı.

Uygun ve güvenilir adam gibi bir site bulamadığımız için sanki forummuş da bir takım üyelikler iptal edilmiş ve bir takım yazılar silinmiş gibi göründü. İşin aslu şu kuranyolunda forum tüm üyelikleri ile birlikte komple iptal oldu. Biz sadece yeni portalımıza bize ait yazıları portala taşıdık. Bundaki amaçta bize gelen maillerde başkalarına ait fikir ve yazıları savunma durumunda kalmamızdan kaynaklanmıştır. Oysa bir fikre eleştiri geldiğinde cevabı fikir sahibinin vermesi gerekir Fakat biz bunu bir türlü üye olmadığı halde forumu takip eden okuyuculara anlatamadık durum bundan ibarettir. Yoksa sadece bazı yazılara ve bazı üyelere menfi hiç bir tutum sergilenmemiştir.

Örneğin eski forumda ki yazı sayısı 38.000 küsür iken şuanki portalımızda mesaj sayısı şu gün itibariyle sadece 5.768 adettir buda bizlerin yazısıdır.Dediğimiz gibi okuyuculara karşı sadece kendi yazımızdan sorumlu olmak istiyoruz.

Sanıldığı gibi bir terbiyesizliğin aklımızdan geçmiş olması mümkün değildir.

Konu murat frk tarafından (10. January 2011 Saat 10:34 PM ) değiştirilmiştir.
murat frk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10. January 2011, 10:56 PM   #5
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Murat kardeşim

Severek takip ettiğim kuranyolunda.com sitesini bu uygulamadan dolayı artık ziyaret etmiyorum.
Anladığım kadarıyla eski tadı kalmamış. En azından kardeşçe muhabbetlerimiz oluyordu.
Zevk alamadığım ve istifade edemediğim bir siteyi de ziyaret etmemin bir anlamı kalmadığını düşünüyorum. Konuları da zaten güncelliğini artık koruyamıyor.

Allah çalışmalarınızda muvaffakiyet versin.
Umarım doğru yapmışsınızdır.

Selametle
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Muhabbetci (11. January 2011), snobyx (11. January 2011)
Alt 10. January 2011, 11:47 PM   #6
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Kardeşim!

Alıntı:
murat frk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese selam

Sanırım ortada büyük bir yanlış anlama var. Öncelikle şunu söylemeliyizki sadece bir kısım yazılar silinmiş ve bir kısım üyelikler iptal edilmiş asla değildir kısaca şu şekilde özetlemek isterim. Ali SARSU ağabeyimiz farklı yardım konuları ve ticaretle ilgili yoğun meşguliyetinden dolayı foruma uzun süredir vakit ayıramamaktaydı böylece forumu ve siteyi olduğu gibi bize (orjin hanif gruba) devretti. Bizim amacımız ise forumdan ziyade kendi çizgimizi anlatacak ve bilgimizi paylaşacak bir site kurmaktı.

Uygun ve güvenilir adam gibi bir site bulamadığımız için sanki forummuş da bir takım üyelikler iptal edilmiş ve bir takım yazılar silinmiş gibi göründü. İşin aslu şu kuranyolunda forum tüm üyelikleri ile birlikte komple iptal oldu. Biz sadece yeni portalımıza bize ait yazıları portala taşıdık. Bundaki amaçta bize gelen maillerde başkalarına ait fikir ve yazıları savunma durumunda kalmamızdan kaynaklanmıştır. Oysa bir fikre eleştiri geldiğinde cevabı fikir sahibinin vermesi gerekir Fakat biz bunu bir türlü üye olmadığı halde forumu takip eden okuyuculara anlatamadık durum bundan ibarettir. Yoksa sadece bazı yazılara ve bazı üyelere menfi hiç bir tutum sergilenmemiştir.

Örneğin eski forumda ki yazı sayısı 38.000 küsür iken şuanki portalımızda mesaj sayısı şu gün itibariyle sadece 5.768 adettir buda bizlerin yazısıdır.Dediğimiz gibi okuyuculara karşı sadece kendi yazımızdan sorumlu olmak istiyoruz.

Sanıldığı gibi bir terbiyesizliğin aklımızdan geçmiş olması mümkün değildir.
Yazanların yazdıkları yazdıkları siteye emanettir.

Onca emek, onca yazı... Onca güven...Yazık!

Umarım nefisler doyuma ulaşmıştır.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
Miralay (11. January 2011), Muhabbetci (11. January 2011), snobyx (11. January 2011)
Alt 11. January 2011, 07:12 AM   #7
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
kamer is on a distinguished road

Alıntı:
murat frk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bundaki amaçta bize gelen maillerde başkalarına ait fikir ve yazıları savunma durumunda kalmamızdan kaynaklanmıştır. Oysa bir fikre eleştiri geldiğinde cevabı fikir sahibinin vermesi gerekir Fakat biz bunu bir türlü üye olmadığı halde forumu takip eden okuyuculara anlatamadık durum bundan ibarettir.
Sizlerin işini kolaylaştırmak adına bu mesajımı yazmıştım.

Alıntı:
kamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Miralay (11. January 2011), snobyx (11. January 2011)
Alt 11. January 2011, 07:31 AM   #8
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
snobyx is on a distinguished road

Selamlar,

Kuranyolu isimli sitede duyuru kısmında ''Hanifler.com Dostlarına'' adlı yeni bir yazı asılmış.Yazanın edebini,ahlakını ortaya koyan bir yazı olmuş o sebeple buraya asmıyorum.6 yıl yazmanıza vesile olan kapıya tükürmeniz çok edepsizce diyen arkadaşa şunu hatırlatmak isterim,eleştirdiğiniz insanlar yıllarca o sitede moderatörlük,yöneticilik yaparak o siteye emek verdiler,hizmet ettiler.Sizin emeğe verdiğiniz saygı demek ki bu.Herneyse zaten kimse istenmediği yerde durmaz,yazılarımızında tamamını sildi iseniz sorunda kalmamıştır.

Ve Fakat silinenler içerisinde Hakkdan birşeyler var ise bilinki Hakkın üstünü şu veya bu nedenle örtmek ağır vebal getirir.Bunun cevabınıda Rabbin katında alırız inşallah.

Konu snobyx tarafından (11. January 2011 Saat 07:33 AM ) değiştirilmiştir.
snobyx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
snobyx Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (11. January 2011), kamer (23. January 2011), Miralay (11. January 2011)
Alt 11. January 2011, 01:41 PM   #9
Muhabbetci
Katılımcı Üye

Tesekkür: 45
46 Mesajina 90 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Muhabbetci will become famous soon enoughMuhabbetci will become famous soon enough

Isin dogrusunu isterseniz, ben halen tam anlamadim neler oluyor yahut olmuyor. Acikcasi hic bir haber verilmedi bana, yahut verildi ben fark etmedim. Son zamanda pek giremedimde Kuranyoluna. Girdigimde ise gec olmustu, düzenleme yenileme var saniyordum.

Bencede daha baska türlü yaklasim olabilirdi, ama nihayetinde site sahibi devretmis ve Murat dostumuz ile diger dostlar devr almislar. Anladigim bu.. Yanlis anladi isem lütfen düzeltin.

Saygim var, sitenin yeni sahipleri bunu böyle uygun görmüsler. Ama sahsim adina yapilan sekli dogru bulmuyorum. Keske daha baska bir yol aranip, baska türlü bir yöntem ile yaklasilsaydi olaya. Neyse.., olan olmus..

Murat kardesim, verdigin cevapta birkac seyi dogru bulmamamla beraber, bir yer cok dikkatmi cekti ve üzücü buldum. Sanirim kötü manada yazmamissindir ama karsi taraftan öyle algilaniyor. Düzeltirsen belki daha iyi olur.

Alıntı:
forumu ve siteyi olduğu gibi bize (orjin hanif gruba) devretti.
Murat kardes biz orjin degilmiyiz? Orjin Hanif grubu nedir yahu? Biraz tuhafima gitti acikcasi bu söz.

Kuranyolunda simdi okudum, 06 numarali kardesimiz kimse onunda cevabi hos olmamis. Böyle yapmayin lütfen. Birlik beraberlik var iken, ayrimciliga yol aciyorsunuz. Lütfen, böyle bir gidisat, hele hele cevaplar hic hos degil.

Hep beraber, el ele, hakk icin cihad etmeyecekmiydik? Herkes kendi capinda, elinden geleni yapmayacakmiydi?

Neyse cok yazip, az mana vermekte hos olmadigi icin, kisadan susuyorum.

Keske diyorum, keske baska bir yol aranip, daha yapici bir yordam aransaydi..

Saygilarimla

Miralay (11. January 2011), Taner (17. January 2011)
Alt 23. January 2011, 12:49 AM   #10
Eren Erdem
Uzman Üye

Eren Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3
67 Mesajina 122 Tesekkür Aldi
Eren Erdem is on a distinguished road

Selamlar

Duruma çok üzüldüm. Çok sık yazı yazamasam da, sürekli takip etmeye gayret ettiğim bir siteydi.

Orjin Hanifler ifadesine de takıldım. ''Çakma Hanifler''de mi var ?

- Orjin Hanif
- Çakma Hanif

bir iddia, zıttı tefekkür edilmeksizin ortaya atılmamalı. Zan ile imar edilen bina, rüzgara bile karşı koyamaz...

Hele ki, kitabın etrafına duvar örülecekse, orjinlik adı altında yapılacak bu faaliyetin üreteceği bir hayırdan ziyade, işin şer kısmı düşünülmeli...

Olan olmuş, yazık olmuş...

Allah herkesin bahtını açık etsin!
Eren Erdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
alı, kanal, konuğu, sarsu, sayın, tvnın