hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > İslam ve Müslüman > İslam

Seçenekler Stil
Alt 26. September 2011, 05:23 PM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart Sinan MEYDAN - Bizim Dinciler ve Mavi Marmara

KAVRAMLAR

Dinci: Dini kullanarak menfaat elde eden kişi.Din bezirganı, yobaz.

Dindar: İnandığı dinin ilkeleri doğrultusunda yaşayan, kimsenin inancına karışmayan, dini kullanmayan kişi.Samimi inanan.

BİZİM DİNCİLER

Bizim Dinciler;
Kuran'ı değil, Risale-i Nurları daha önde tutarlar,Hz. Muhammed'i anlamak yerine Fethullah'ı anlamayı yeğlerler...

Bizim Dinciler,
Kuran'ı anlamaktan çok ezberler, "akıl" yerine "hurafeye" rağbet ederler,

Bizim Dinciler,
Kadınları önce kendi içlerine, sonra eve hapsederler, onları çalıştırmaz, okutmazlar ve kadınları hastalanınca erkek doktora baktırmaz, kadın doktor ararlar... Ama doğal olarak kadın doktor bulamazlar...

Bizim Dinciler,
İbadeti "şov aracı" haline getirirler, iki farklı camide aynı gün cuma namazı kılar, beş kere hacca gider, getirdikleri zemzem sularıyla mahalleyi sularlar.(Örnek, eski bir siyasetçimiz?)

Bizim Dinciler,
Kurtuluş Savaşı'yla dalga geçer, o savaşın lideri Mustafa Kemal'e küfrederler, ama "vatanı satmış" bir Osmanlı padişahıyla gurur duyarlar...

Bizim Dinciler,
Medeni Kanun'a küfredeler, "ahlaktan" bahsederler, "zina" derler, ama kendileri "dini nikah" adı altında her türlü çirkefliği yaparlar,

Bizim Dinciler,
Kızlarını kaparlar, ama açık kızlara salya sümük bakarlar.

Bizim Dinciler,
"Size konut yapacağız", diye dindarlardan para toplarlar ama topladıkları paralarla "alem" yaparlar,

Bizim Dinciler,
"Faiz haramdır", derler, ama "faizsiz finans kuruluşları" kurarak sözüm ona "kar payı" verirler,

Bizim Dinciler,
"Bir hırka bir lokma" değil," bir villa, bir yat" felsefesine göre hareket ederler,

Bizim Dinciler,
"Adalete", "liyakata", "eğitime", "donanıma", "vatanseverliğe", "bilgi ve birikime" değil, "Allaha Şükür", "İnşallah" "Taksime Cami yapacağım" söylemlerine oy verirler.

Bizim Dinciler,
İslamın "eşitlik" ilkesine, "hoşgörü" ilkesine inat, başka dinleri aşağılar, başka dinden olanlara düşman gözüyle bakar, özellikle de gizli açık "Yahudi düşmanlığı" yaparlar.

Bizim Dinciler,
Şala, çarçafa, peçeye, sarığa, sakala gösterdikleri özeni, "yetim hakkı yeme" konusunda göstermezler.

Bizim Dinciler,
Zenginleşince ABD'de yaşarlar...

Bizim Dinciler,
Kurdukları partilerde "demokrasi havariliği" yaparlar, ama tarikat toplantılarında "demokrasiye" "kefere düzeni" derler.

"Dinde hoşgürü vardır... Dinde zorlama yoktur...." derler, ama Laikliğe küfredeler.

BİZİM DİNCİLERİ ŞEHİT CENAZELERİNDE GÖREMEZSİNİZ

Bizim Dinciler,
"İnsan Hakları" diye "dernekler" kurarlar, ama "insan" denince sadece Müslümanları anlarlar,

Bizim Dinciler,
"Müslümanlara yardım ediyoruz" derler, ama kapı komşuları aç yatarken onlar Çeçenistan'a yardım ederler.

Bizim Dinciler,
Türk bayrağından çok Arap bayrağı taşımaktan hoşlanırlar,

Bizim Dinciler,
İstiklal Marşından çok "İlahiye" saygı duyarlar,

Bizim Dinciler,
"Askerlik peygamber ocağıdır" derler, ama Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hakaret ederler.

Bizim Dinciler,
PKK saldırılarında şehit olan Türk çocuklarının cenazelerinden çok, baş örütüsü eylemlerinde, Filistin'e yardım kampanyalarında boy gösteririrler...

Konu hiiic tarafından (26. September 2011 Saat 05:30 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26. September 2011, 05:27 PM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

BİZİM DİNCİLERİN BÜYÜK GÜNAHI

Filistin'e yardım kampanyası ve Mavi Marmara gemisine yapılan "iğrenç" İsrail saldırısının arkasında da "Bizim Dinciler"in dinciliikleri yok mu?
Ne dersiniz?

Şöyle bir düşünsenize...

Türkiye'de işsizlik yüzde 20'lere yaklaşırken, insanlar yoksulluk, hatta açlık sınırlarının altında yaşarken, İHHA gibi İslami İnsani yardım Dernekleri, nedense hep dünyadaki Müslümanlarla ilgileniyorlar, ama bir kere de Türk Müslümanlara, Türkiye'deki insanlara yardım kampanyaları düzenlemeyi akıllarına getirmiyorlar.

Hem "insani yardım derneğiyiz" diyorlar, hem de HAMAS gibi örgütlerle kol kola giriyorlar...

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesine karşılar, ama yardımları götürdükleri Mavi Marmara gemisine Türk Bayrağı çekiyorlar...

Saldırıya uğrayınca da, her fırsatta küfrettikleri, "Ergenekoncu" diye aşağıladıkları Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yardım istiyorlar....

İsrail'in "terörist" bir devlet olduğunu biliyorlar, "Asla geri adım atmayacağının farkındalar" ama yine de inadına, üstelik yanlarına kadınları ve çocukları da alarak yola çıkıyorlar...

En ilginci de bütün bunları yaparken, aynı dünya görüşünü paylaşan AKP Hükümeti'nden her türlü "gazı" ve "desteği" alıyorlar...

Dinci AKP Hükümeti ise, İHHA'ya her türlü "gazı" ve "desteği" verirken, hiçbir güvenlik önlemi almayı düşünmüyor....

Neymiş efendim, "Bu yardım filosu uluslararası bir yardım etkinliğiyiymiş...." Hadi ordan!... 500'e yakın insanın Türk kimliği taşıdığı bu filodaki diğer milletlerden insanlarının sayısı son derece azdır... Üstelik filonun liderliğini İHHA ve Türkiye üstlenmiştir.

Ya AKP borozanı TRT'ye ne demeli?
Günlerdir,Türklerin çoğunlukta olduğu Mavi Marmara gemisinden canlı yayın yapıyor bütün dünyaya....

Evet, İsrail, "hunhardır", "katildir", barbardır", ama 31 Mayıs 2010 akşamı sabaha karşı insanların ölmesinin nedeni biraz da BİZİM DİNCİLER, daha doğrusu alçakça, ALLAH'I bile sömüren kahrolası DİNCİLİK değil midir?

"İSLAM DİNİ, DİNCİYE, YOBAZA BIRAKILAMAYACAK KADAR MÜKEMMEL BİR DİNDİR."

Sinan MEYDAN - 2 Haziran 2010
http://www.sinanmeydancom.tr.gg/
Alt 26. September 2011, 05:28 PM   #3
hiiic
Uzman Üye

diğer makaleleri okumak için
TIKLAYINIZ

Bookmarks

Etiketler
bizim, dinciler, marmara, mavi, meydan, sinan