hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Hac ve Kurban

Seçenekler Stil
Alt 31. October 2010, 04:48 AM   #11
murarslan
Yeni Üye

Tesekkür: 3
3 Mesajina 13 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
murarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud ofmurarslan has much to be proud of

Selam Dostlar,

Ali imran suresinde :
Şu bir gerçek ki, âlemlere bir bereket kaynağı ve yol gösterici halinde insanlar için kurulan ilk ev Mekke'dekidir. Açık-seçik deliller, İbrahim'in makamı vardır orada. Oraya giren, güvene ermiş olur. Yoluna gücü yetenin o evi ziyaret etmesi, insanlar üzerinde Allah'ın bir hakkıdır. Kim nankörlük ederse hiç kuşkusuz, Allah bütün âlemlere muhtaç olmayacak bir Ganî'dir.

Gücü yeten için hacca gitmemek diye bişi yok arkadaslar İnsanlara kızıp da cumaya gitmemek de dogru bir yaklaşım degil çunkü kuranda çok açık bir ayet var (Cuma suresi). Ibrahim peygamberimiz kabeyi inşa ettikten sonra neslinden bazı insanları kabenin yakınına yerleştirmiş ve onları rızıklandır diye dua etmistir. Insanın hacca gitmeyip fakire yardım etmesi kulaga hoş geliyor ama insan hacca gidecek kadar zengin olursa hacca gidip onceki veya sonraki seneler de gönül rahatlıgı içinde fakirlere yardım edebilir. Rızık olayı biraz karısık bişidir. Dunya uzerindeki para hic bir yere kaybolmaz ama insanlar arasinda dolasir durur.

İBRAHİM 37. "Ey Rabbimiz! Ey sahibimiz! Namazı dosdoğru kılmaları için ben, neslimden bir kısmını senin Beyt-i Harem’inin (Kâbe’nin) yanında, ziraat yapılmayan bir vâdiye yerleştirdim. Artık sen de insanlardan bir kısmının gönüllerini onlara meyledici kıl ve meyvelerden bunlara rızık ver! Umulur ki bu nimetlere şükrederler."
murarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
murarslan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
Derin Düşünce (24. February 2011), dost1 (14. June 2011), hiiic (31. October 2010), Miralay (16. June 2011), yeşil (5. November 2011)

Bookmarks

Etiketler
göre, hacc, kurana, nasıl, olmalıdır