hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > DEVLET VE İDARE > Devlet idaresi

Seçenekler Stil
Alt 24. June 2013, 10:17 PM   #61
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Sedd-i Kardesim,

asagidaki ayete uymak mecburiyetini hissediyorum

Kur'an Odakli Dindarlik Sitesinde bulundugumu ara sira unutuyorum

Ey iman etmiş kimseler! Zannın bir çoğundan sakının. Şüphesiz zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Bir kısmınız bir kısmınızın gıybetini yapmasın. Sizden biriniz ölmüş kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bunu çirkin buldunuz. Allah'a da takvâlı davranın. Şüphesiz Allah, tevbeleri çokça kabul edendir, çok merhametlidir. Hucurât /12

Sana hak vermemek elde degil Kardesim, ben olaylarin icinde degilim, hem de bizlere ulastirilan haberlerden zaten emin degilim.

Abla diyebilirsin, bence bir mahzuru yok..

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (27. June 2013)
Alt 26. June 2013, 09:16 PM   #62
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Mc Donalds & Co....Iman ve Saglik Konusu Üzerine...

Degerli Kardeslerim,

biraz evvel asagidaki yaziya rastladim bir internet sayfasinda ve aklima sizler geldiniz. Gezi gösterilerinde havayla suyla yasanmiyor muhakkak ki, insanin bir seyler yemesi icmesi lazim. Ama faydali olanlari tercih edin.

Yediklerinize ve ictiklerinize dikkat edin. Yahudi destekcileri olan restaurantlari ziyaret etmeyiniz, üstüne üstlük hem kesenize hem de sagliginiza zarar vermeyiniz.

Selam ve dua ile.

Ünlü Restorantların Buzunda Tuvaletlerden Fazla Mikrop Var

Aralarında McDonald’ s, Burger King, KFC, Starbucks, Cafe Ruge ve Nando gibi tüm dünyada şubeleri olan markalar bulunan fast food restoranlarının buzlarında tuvaletlerindeki sudan daha fazla mikrop bulunduğu tespit edildi (1).

Uzmanlar bu durumun, tuvaletlerin buz makinelerinden daha sık temizlenmesinden kaynaklanabileceğini, hiçbir örneğin insan sağlığı için acil bir tehdit oluşturmadığını ancak dört restorana ait buzdaki mikrop sayısı yüksekliğinin “hijyenik risk” olarak kabul edilmesi gerektiğini bildiriyorlar.

Buzlar mikrop yuvası gibi

Daily Mail’ de yer alan habere göre, testler için restoran çalışanlarından istenen buz örnekleri ve akredite çevre sağlığı uzmanı tarafından alınan tuvalet suyu örnekleri steril bir torbaya konarak buzdolabı içinde laboratuvara götürüldü.

Örnekler, 22 ve 37 derecelerde total ve patojen (hastalık yapan) bakteriler bakımından incelendi.

37 derecede yüksek miktarda bulunan bakteriler insan veya hayvan temasıyla ilgili iken, 22 derecede belirlenenler çevresel bakterilerdir ve kaynağı iyi temizlenmeyen buz makineleridir.

Kılavuzlara göre 1 mililitre sıvıda 1.000’ den fazla bakteri olmaması lâzımken bu değerler Nando’ da 2.100; McDonald’ sda 1.400 ve KFC’ de 1.100 idi.

37 derecede 1 mililitrede 100’ den fazla bakteri olması kötü hijyen manasına gelir; Burger King 260 ile bu değeri geçen tek restorandı.

Uzmanlar, McDonald’ s, KFC ve Nando’ dan alınan örneklerdeki bulaşmanın kirli bir buz makinesiyle; Burger King’ de ellerini iyi yıkamayan bir çalışanla ilgili olabileceğini söylüyorlar.

Limonlarda da mikrop ürüyor

2008’ de yayınlanan bir çalışmada içeceklerin yanında veya içinde sunulan limon dilimlerinin üçte ikisinde hastalık yapan (patojen) bakteriler olduğu gösterilmişti.

Bu bakteriler arasında dışkıda bulunanlar da dâhil 25 farklı türden bakteri tespit edilmişti (2).

Sağlık Koruma Ajansı endişeli

Bu sonuçlar, ikisi itiraz etse de bazı şirketlerin temizleme prosedürlerini yeniden gözden geçirmeye sevk etti.

Sağlık Koruma Ajansı (Health Protection Agency) eski müdürlerinden Dr. M. Greenwood, “Bu araştırma restoranların personelini buzları uygun şekilde hazırlamalarını sağlayacak şekilde eğitmeleri gerektiğini gösteriyor” diyor ve ekliyor:

“Bu bir uyarıdır. Buzda çok soğuk olduğu için bakteri bulunmayacağını sanmak doğru değildir. E. coli gibi bazı ‘edepsiz bakteriler’ buz makinelerinde yaşayabilirler.

Nando’ da olduğu üzere içme suyunda bulunması beklenenin iki misli bakteri bulunabiliyor; sebebi de buz makinelerinin ve buz kepçelerinin iyi temizlenmemesi olabilir.”

Restoranlar ne diyor?

McDonald’ sın sözcülerinde biri “Buzlarda tespit edilen bakteri seviyeleri düşüktür ve tüketim için endişelenmeyi gerektirmez” derken, Starbucks “Buz örnekleri personelin steril torbayı açması sırasında dikkatsizlikten kirlenmiş olabilir” diyor.

Nando “Bu sonuçları reddediyoruz ve bunların herhangi bir hatayı gösterdiğini kabul etmiyoruz” diyor.
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (27. June 2013), Miralay (27. June 2013)
Alt 7. July 2013, 10:26 PM   #63
merdem
Uzman Üye

Yeter artik ama bu kadari da fazla dostlar.

Ne Gezi Parkiymis ayol, es dost birbirinden ayri düstü. Herkes birbirine kuskuyla bakar oldu.

Fikirler/görüsler yeri geldi 180 derece dönüs yapti.

Bir Gezi Parkinin ne dinle ne imanla ne de Allah ile alakasi var. Bir pire icin yorganlar yakmaya kadar gittiniz.

Gezi Parki siyasi bir meseledir, dünyevi bir meseledir. Bir Particilik kavgasidir.

Demek herkes yine dünya hayatinin pesine düstü. Yoksa dünyayi terkedip baska uydulara mi tasindiniz?

Sabah Selam kesildi. Bu kadar ayrilik olmaz ya. Bu kadar vurdumduymazlik olmaz ya.

Nedir ulasmak istediginiz?

Susmaniniz sebebi nedir? Undercower mi calisilir oldu DDR misali kimse kimsenin yaninda rahat bir laf edemez oldu.

Milliyetcilik ne zamandan beri Din Kardesliginden üstün oldu? Türk topraklarinda yasiyanda disarida yasiyanda ayni durumda burada. Kimsenin kimseden haberi yok.

Ugramasanizda bu sayfa internet oldugu müddetce ilelebete kadar duracak ( sayet bir sivri akilli cikip ta yok etmezse tabii ). Merdem de Bart, Chaos ve Galip kardesleri gibi kaval gibi bakip duracak cansiz satirlara.

Biktim artik diye coktan yazdim, beni ilgilendirmiyor olaylar, beni ilgilendiren durum; acaba siz kardeslerim saglik ve afiyettemisiniz.

Tayyip'in aklina sasayim, yaygara yapmadan bir gecekondu gibi konduramadi mi planladiklarini sanki, bu kadar eziyet dogurmazdi inanin ki sonunda.

Aklima gelen bu ayetten bari ibret alin:

Ve Muhammed, ancak bir elçidir. Kesinlikle o'ndan önce elçiler gelip geçmiştir. Şimdi eğer o ölür veya öldürülürse gerisin geriye mi döneceksiniz? Kim ki de geri dönerse, bilsin ki Allah'a hiç bir şekilde zarar veremez. Ve Allah, şükredenleri karşılıklandıracaktır.
Âl-i İmrân/144

Bu ayet misali, sizler bir GEZI PARKI meselesiyle mi geri döneceksiniz? Bizleri burada birlestiren bir tek Gezi Parki miymis acaba diye sormaktan kendimi alamiyorum dogrusu.

Takip ettigim bir kac site var, haldir haldir calisiyorlar.

Sayet bu sitede teblig tamamlanmis ise, son söz söylenip noktalanmis ise, eyvallah, haklisinizdir, teblige baska kapilarda devam edelim.

Sitemizi her gün sayisiz kardeslerimiz ziyaret ediyor disaridan, ben görüyorum ve kendi kendime soruyorum onlarin nasil oluyorda zamanlari/imkanlari oluyorda burayi ziyaret ederlerken icimizdekilerin 10 tanesi bile bir arada bulunamiyor diye.

Selam ve Dua ile. (darildim iste )
Alt 9. July 2013, 09:46 AM   #64
merdem
Uzman Üye

Hani sonunda basardim/basardik dogrusu

Basi boslugumdan ötürü o site senin bu site benim derken, en sonunda "SAPITANLAR" a rastladim, sitenin adi bu. Herhalde SAPITANLAR kendileri olmali ki bu ismi vermisler siteye. Herkes kendine yakisilan isimlerle cagirilir

Sayfanin acilisinda su cümle var:

RESÛLLAH ALEYHİSSALÂTU VESSELÂM BUYURDULAR Kİ:”HER ÜMMETİN MECUSİLERİ VARDIR.BU ÜMMETİN MECUSİLERİ” KADER YOKTUR!” DİYENLERDİR.

Bizlere bir iltifat gecmisler:

Peygamber Efendimiz (s.a.m) şöyle buyurmuştur: "Şunu iyi biliniz ki bana Kur'an-ı Kerim ile birlikte onun bir benzeri de verilmiştir. Dikkatli olun koltuğuna kurulan tok bir adamın size: Sadece şu Kur'an lazımdır, onda bulduğunuz helali helal, haramı da haram kabul ediniz yeter, diyeceği günler yakındır..." Ebu Davud, Sünnet, 6, İmare 33; Tirmizi, İlim 10)

Birileri yanindaymis (!)... noktasina virgülüne kadar cümleyi not etmisler

http://sapitanlar.tr.gg/SAPITANLAR%2...LER-.--ar-.htm

Eski dosrlarimizi (!) özlemis olacagim ki sabah 6 ya kadar aralarindan ayrilamadim.

Ne demistik, uzay kacmiyor AY'da Mars'ta yerinde duruyor. Hele su TAS DEVRINI bir atlatalim, uzaya da ulasacagiz (at gözlükleri yerine bir de günes gözlüklerini denesek nasil olur?)

Selam ve Dua ile.

Bookmarks

Etiketler
neler, oluyor, türkiyede