hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Mezhepler ve Tarikatlar

Seçenekler Stil
Alt 21. March 2012, 04:57 PM   #11
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

Reesearcher takma adli bir katilmcinin baska bir forudaki yazisi:

Selam dostlar,

Geçtiğimiz haftasonu bir arkadaşın davetiyle bende menzil
köyüne gittim.Tamamen bir turist gözüyle insanların oraya
gidip ne yaptıklarına bakmak istedim.Açıkçası giderken
çok önyargılıydım ve bu önyargılarımda haklı
çıktım.Baştan aşağıya şirk kokan tövbe alma
olayını,sonrasında 'adab' denilen 8 şartı ve namaz
sırasında bağıranları hiç sindiremedim.Arkadaşın
rehberliğinde aklıma takılan sorulara cevaplar
aradım.Fakat hiç kimse mantıklı ve Kur'an'dan bir ayet
ile cevap veremedi.Sürekli uydurulmuş hadisler ve tefsir
kitaplarından, doğruluğu şüpheli cevaplar aldım.

Öncelikle şeyhten bahsedeyim.Bu kişiye mübarek,Seyda
hazretleri,Gavs hazretleri gibi değişik bir çok şekilde
hitap ediliyor.Kendisinin Hz.Muhammed peygamberimizin
soyundan geldiğine inanılıyor ve her yüzyılda bir
geldiğine inanılan alimlerden bu yüzyılın alimi olduğu
söyleniyor.

Tövbe almak, (bağdaştırmak istemem ama )aklıma
hristiyanlarda ki günah çıkarma olayını getirmedi desem
yalan olur.Dinimizde böyle bir tövbe etme şekliyle ilk
defa karşılaştım.Tövbe etmek için neden birisinden aracı
olması beklenir anlayamadım.

Tövbe alındıktan sonra adab denilen 8 şartın yerine
getirilmesi gerekiyor.Soğuk suda alınan(soğuk suyun
insanları günahlardan arındırdığı söylendi) namaz ve
gusul abdestlerinden sonra 2 rekat tövbe namazı
kılınacak,sonra tövbe edilecek daha sonra 25 defa
Estağfirullah çekilecek.Sonrasında 8 adet Fatiha suresi
okunup Hz.Muhammed peygamberimize,sahabelere ve Gavs
hazretlerine(eksik olmuyor hiçbir şeyden de )
bağışlanacakmış.Benim şarteller burada attı.Sanki
peygamberimizin bizim duamıza ihtiyacı var.Ki ölülerin
ruhlarına Fatiha ya da diğer sureleri okumak başlı başına
bir hurafe.Neymiş peygamber efendimize, okuduğumuz Fatiha
suresini bağışlayınca, diğer peygramberler(imiz)e göre
haşa Allah katında kademe yükselecekmiş. Şeytan işi bu
saçmalıklardan Allah’a sığındım.Yarabbim sen akıl fikir
ver bu insanlara.

Sabah namazından sonra şeyh oturmuş ve iki elini açmış,
millet sırayla öpüyor.Oraya gitmişken öpmezsek
olmazdı,öptük geçtik.Maaşallahı var şeyhin,gözlerinde
sürme,yüzünde nur,elleri pamuk gibi yumuşak ve etliydi
Arkadaşın anlattığına göre 1991 yılında bundan önceki
şeyh,yine böyle bir el öpme töreninde Denizli’li bir
çocuğun saldırısına uğramış.Çocuk arka cebinden çıkardığı
zehir dolu şırıngayı şeyhin eline basmış.Daha sonrasında
linç edilmek üzere olan çocuk sivil polisler tarafından
kurtarılmış.2 sene sonra vefat eden şeyhin yerine kardeşi
olan şimdiki şeyh geçmiş.Fakat vefat eden şeyhin oğlu
buna karşı çıkmış ve dergahtan sürülmüş.Tabii arkadaş
böyle anlatmadı,bunları ben internetten araştırdıklarımla
öğrendim.Arkadaşın anlatışında bir sürü efsane vardı.

Para konusunda bir güven ortamı var.Çay ocağında
içtiğiniz çayların hesabı tutulmuyor,çıkarken kaç tane
içtiyseniz söyleyip ödüyorsunuz.Elinizi kolunuzu sallayıp
çıkarsanızda kimse size hesabı sormuyor.Aynı şekilde
kebapçıda da öyle.İstediğiniz yemeği yedikten sonra
kasaya gidip,ne söylerseniz onun parası
alınıyor.İsterseniz çıkıp gidin,helal olsun diyorlar.

Köyde öyle bir ortam oluşturulmuş ki,herşey hizmetle
tabir ediliyor.Meydanda 2-3 dk bir kenarda
beklerseniz,birisi gelip size “hizmet var, gel”
diyebilir.Mesela ben arkadaşı beklerken,”sofi gel hizmet
var” diye bir dükkan sahibi çağırıp bu boş bardakları çay
ocağında yıka gel dedi.Bende gönlü olsun diye yıkadım
geldim.İnanışa göre her hizmet sevapmış

Bir de çorba olayı var.Bir kazanda sabah ve ikindi
namazından sonra çorba dağıtılıyor.İnanışa göre kazandaki
çorba hiç eksilmiyor .Bunu Gavs hazretlerinin bereketi
zannediyorlar.

Sigara sanki menzilin bir sembolü haline gelmiş.7den 70e
herkes sigara içiyor.İnsanların sigarayı bırakmalarıyla
ilgili hiç bir uyarı ya da ikna edici bir şey yok.

Bu köy Mevlana'nın şu sözünü benimsemiş görüntüsü
veriyor:
Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel,
Bizim dergahımız, umitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

Belkide insanları çeken şey bu.Çay ocağında edilen
muhabbetlere bakılırsa nerde büyük günahlar
işlemiş,işlemeye devam eden kişiler varsa buraya
geliyor.Hırsızı,dolandırıcısı,tecavüzcüsü,katili,u yuşturu
cu ve alkol bağımlısı...

Bu günahları işleyenler tövbeyi Allah'tan istemek yerine
buraya gelerek,şeyhten tövbe alıyorlar.Böylece
günahlarından arındıklarını zannediyorlar.Dahası var
tövbe alanların işlediği günahlar sevaba dönüşüyormuş

Genç yaşımda bu hurafe ve şirk dolu geziden sonra
Kur’an’a daha bir dört elle sarılmak istiyorum.Bu geziyle
benim için cemaatler,dergahlar,şeyhler,hacılar,hocalar
bitmiştir.Artık araştırarak kendi yolumu çizeceğim.
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Hasan Akçay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (17. January 2013), yeşil (21. March 2012)
Alt 21. March 2012, 06:10 PM   #12
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

selam hasan hoca ,

Benim iktibas forumdan yada Hanif dostlardan tanıdığım hasan hoca sizseniz eğer , burada kafam karıştı.Sizin tasavvuf çöplüğünde ne işiniz olur.Menzile gidecek en son insan sizi biliyordum ben.Eğer Hasan Akçay adını kullanan başka birisi iseniz, size sofilik hayırlı olsun diyeyim.
Arasıra hatmelere bizide çağır deşarj olur stres atarız belki.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21. March 2012, 06:53 PM   #13
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

Merhaba gercek hanif kardesim. Ben hanif dostlardaki o Hasan Akcay'im. Orda aciklamaya calistigim bütün görüslerimin arkasindayim. Eger onlar bu tarikata ya da her hangi bir tarikata girmeme el veriyorsa evet girerim, Allah isterse.

Sayin gercek hanif, benden ne beklenir bu iletinizde belirttiginiz üzere siz biliyorsunuz cünkü görüslerimi okudunuz. O tarikata girmem icin beni ikna etmeye calisanlar da okuyacak ve ögrenecekler.

Sizce kim kazanir, kim kaybeder?

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Hasan Akçay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (22. March 2012), gerçek hanif (21. March 2012), yeşil (21. March 2012)
Alt 21. March 2012, 07:00 PM   #14
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

selam
hasan hocam

siz asla tarikata filan giremezsiniz.Görsem gözlerime inanmam.matrak olsun diye ordaysanız bu olabilir.
Oğuz bakar-davetçi-malik bin nebi-savasen ve diğerleri bunlarada sorsak yeminle söylüyorum hiç biri duysa inanmaz.Sofi hasan
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22. March 2012, 04:00 AM   #15
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Belkide insanları çeken şey bu.Çay ocağında edilen
muhabbetlere bakılırsa nerde büyük günahlar
işlemiş,işlemeye devam eden kişiler varsa buraya
geliyor.Hırsızı,dolandırıcısı,tecavüzcüsü,katili,u yuşturu
cu ve alkol bağımlısı...
zaten sorun da bu. bu tipleri, islam benim bana gel diye kandırması kolay. zaten bu tipler din hakkında hiç bilgisi olmayan kişilerdir ki kolayca AĞA takılır. hangi ağa? ankebut (örümcek) ağına takılırlar. Ankebut suresi bunları anlatır. onlar orayı sağlam zannetmiş o ankebutların ağına takılmışlardır ama en zayıf evdir orası.. Çaresiz ve boşluktaki insanlar kolay kandırılır. Annesini - babasını kaybetmiş insanlar tarikatlar için biçilmiş müritlerdir mesela.

Perdenin 2. yarısı bu insanların, özellikle dolandırıcı ve tecavüzcülerin nasıl mürit olacağıyla alakalı. Bir süre sonra tarikatın FAKE olduğunu anladıklarında kendileri de şeyhlik yapmaya başlıyorlar. İlk olarak değnekcilikle başladıkları kariyer yaşamlarını en son badecei şeyh olarak hapishanede bitiryorlar. Ama bu ankebut örümceklerinin kafası ezilse de etrafa saçtığı pislik yetiyor ve bunlar yüzünde Akılcı-Laik, Demokratik Cumhuriyet rejimi (bizzati Allahın kitabın emridir tam merkezdir) din insanlarına saldırdı oluyor. Derviş mehmet, şeyh sait gibi. yada iskilipli atıf...

...

Alıntı:
Para konusunda bir güven ortamı var.Çay ocağında
içtiğiniz çayların hesabı tutulmuyor,çıkarken kaç tane
içtiyseniz söyleyip ödüyorsunuz.Elinizi kolunuzu sallayıp
çıkarsanızda kimse size hesabı sormuyor.Aynı şekilde
kebapçıda da öyle.İstediğiniz yemeği yedikten sonra
kasaya gidip,ne söylerseniz onun parası
alınıyor.İsterseniz çıkıp gidin,helal olsun diyorlar.
İşte buda ağın süsüdür.
Burayı anlayan SALATI anlar.

İlk bakışta ne kadar sosyal ne kadar eşitlikçi gözüküyor öyle değil mi? zaten insanları kendisine çeken büyü de bu değil mi? Aynı fetullah hocanın okulları gibi.

Hemen bakalım;

Allah diyor ki; Onların SALATI (sosyal destek amaçlı zihni ve mali imarları/problemlerin, sorunların çözümüne yönelik ayağakalkıp karşı koyma (kıyam) hizmet (secde ve ruku gibi)) Gçsteriştir.

evet "onların SALATI gösteriştir" amaçları hizmet değil insanlara şovdur. Allah ile aldatma şarlattanlığını giriş kapısıdır bu şov. Onlar hizmetleriyle cehenneme gidecekler. Çünkü toplumdaki sorunları çözmüyorsun. Sen balık tutmayı öğretmiyor insanlara balık veriyorsun. Kendine muhtaç bırakıyorsun.
Toplumun bu yapaılanlara ihtiyacı yok, insanların herkesin bireysel olarak yeterli gelir elde edip istediği lokantada gururla, çekinimeden kimseye minnet duymadan yiyip içmesi sağlanmalı. Buda iş olanalarıyla olur. Bu adamlrın yaptığı sadece günü birlik gel ye raklamına bak bize yardımcı ol sevap kazan taktiğidir. HİÇ BİR DEĞERİ YOKTUR:..

Oysaki Allah yolunda hizmet verenler karşılık olarak değil DERS/tevbe almak teşekkür bile beklemezler. Yani PTT de postanı dağıtan postacı, hastanede seni tedavi eden doktor, okulda eğiten öğretmen (salatlarının değerini bildiklerinden sonra) sizden teşekkür dahi belekemeyeceklerdir. İlke budur. Siz hiç baktığı yetimden ileride kendisine hizmet etmesini bekleyen yetimhane gördünüz mü? ama hocanın okulları mezuniyetten sonra yakanı bırakmaz, hangi kademeye gelirsen gel seni kullanır, sana adaletsizlik yaptırır ve aslında şeytana hizmet ettirir.

Onların bu SAlatları tamamen şov ve gösteriş...

Kurban olduğum Allah toplumumuza anlamayı nasip etsin. Oradaki insanlara acımak gerekiyor, hem dünyalarını mahvediyorlar hem de ahiretlerini. Ağa takılmışlar ve akıllarını da kullanmıyorlar. Sanırım bu dini insanlara en güzel şekilde tebliğ etmek için önce dinsiz olup, geçmişten kazandıkları tüm hurafelerden topundan temizlenmesini daha sonrada duygularından arınıp mantıklarını akıllarını kullanmalarını sağlamak gerekiyor. Bunu yapmaya da korkuyorum. Allah bildiği gibi yapsın. Hidayet Allahın elinde. Biz buralara yazıyruz, inşAllah bunları düşünüp anlayan ve insanlara tebliğ edenler çıkar.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15. January 2013, 01:05 AM   #16
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Scientology de kendisini kilise diye adlandiriyor, ayni bu tarikat meselelerine benziyor. Adami sifirdan baslatip basamak basamak yükseltiyorlar (!). Tom Cruise daha tam yükselememis herhalde aynen 1.60 lik kalmis boyu :-)

Eninde sonunda hepsi ayni. Yam yam olmus hepsi, üyelerini yemek icin kazani isitacak odun olarak kullaniliyorlar üstüne üstlük.

Allah iyiliginizi versin Kardeslerim, bastaki satirlari okurken gülmekten kahvemi püskürttüm bilgisayarin tuslarina.

Tarikat meselesi ne oldu? Herhalde Hasan Kardesimiz tarikatin birisine takildi, derin bir husu icinde bulundugundan paylasimlara katilamiyor olsa gerek. Nede olsa Gavsinin her olandan bitenden haberi var.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15. January 2013, 09:26 AM   #17
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba gercek hanif kardesim. Ben hanif dostlardaki o Hasan Akcay'im. Orda aciklamaya calistigim bütün görüslerimin arkasindayim. Eger onlar bu tarikata ya da her hangi bir tarikata girmeme el veriyorsa evet girerim, Allah isterse.

Sayin gercek hanif, benden ne beklenir bu iletinizde belirttiginiz üzere siz biliyorsunuz cünkü görüslerimi okudunuz. O tarikata girmem icin beni ikna etmeye calisanlar da okuyacak ve ögrenecekler.

Sizce kim kazanir, kim kaybeder?

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Selamun aleyküm,

Ben sevgili Akçay ağabeyimizin tarikatlı halini senaryo ettim. Sonra, bir ara yalnız kalma fırsatı buldum.

Orada karşılaştıkları, yaşadıkları gözümün önüne geldi ve gerçekten karnımı acıtacak kadar gülmekten kendimi alamadım.

Belki, sevgili ağabeyimizin (İndiana Jones karakterine bürünerek serüven yaşama isteği için yanlış coğrafyayı seçmesi nedeniyle) tarikattaki düştüğü konumunu gördükçe "oh olsun" deme isteğimden gülme krizine girmiştim.

Belki de bir kez daha tarikat gerçeğini yeniden hatırlamaktan sinirlerim bozulduğundan gülebiliyordum.

Bunlardan sonra en son kalan ise kahkanın yerini acı bir tebessümün alması ve sevgili Akçay'ı oradan nasıl kurtarabileceğimizi düşünmek olmuştu!

Ama, "Stockholm sendromu" denen bir tehlikeyi Akçay abimiz bilmiyor olabilirmiydi acaba!

Ya orada bu sendroma yakalanmış olursa ne yapardık değilmi?

Selamlar,
aorskaya

Not: Sevgili akçay'ın affına ve anlayışına sığınarak anlatma gereği duydum. Bugüne dek hiç bir gurup içerisinde bulunmayan ben, nedense; zorlasam da tarikatla kendisini bir türlü bağdaştıramıyorum...

Konu aorskaya tarafından (15. January 2013 Saat 09:28 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (15. January 2013)
Alt 11. March 2014, 10:46 PM   #18
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Hasan akçay kardeşimiz içine girdiği bir tarikatten çarpıcı örnekler vermiş okurken benimde aklıma bundan 7-8 yıl önce yaşadığım bir olay geldi.

Aynı işyerinde çalıştığımız mühendis bir abimiz bir gün yanımıza gelerek
arkadaşlar sizlerde inançlı insanlarsınız bakın biz haftada bir iki kez toplanıyoruz sohbetler ediyoruz hem bir kaynaşma oluyor hemde dini konularda bilgimizi artırıyoruz diyerek birazda ısrarcı bir biçimde bizi evine davet etti.

şimdilerin güncel konusu bu mühendis abimizin F.G cemaatine bağlı olduğunu biliyorduk.Benim sohbete gitmekte isteksiz olduğumu gören arkadaşım Nihat gel gidelim birader bakalım işin altından ne çıkacak diyerek beni ikna etti.
Gittik... selamlaşma falan filan derken sohbete girildi.Üç tane büyük abi var sohbeti onlar yönlendiriyor.Biri konuşuyor öteki onu destekliyor örnekler falan hikaye üstüne hikaye.
Yok Hocaefendi şunu yapmış yok kazakistana giden öğretmen hizmet aşkıyla üç kuruş paraya çalışıyormuş.Yok okullar, şöyle böyle falan derken benim kan basıncım yükselmeye başladı.
Dedimki Hocam bunların hepsi iyi güzelde biz buraya kuran dinleriz ne bileyim ayetlerden örnekler verilir, bunlar üzerinde konuşulur diye geldik ama tek duyduğumuz faaliyet raporları İslami konulara ne zaman geçeceğiz.
ZONK!
salonda oturan otuz kişi buz kesti.Bir anlık şaşkınlığın ardından gayet kibar bir şekilde bana
kardeşim sırasıyla herşeyi konuşacağız merak etme dedi.Sonra aynen muabbete devam.
Benim fabrika ayarlarımın kaçtığını gören arkadaşım Nihat
Aga az sabret bak ben bunları nasıl perte çıkartıcam dedi usulca
neyse beş on dakika daha geçti bizim nihat başladı sorulara. Adamlar soruları dinledikten sonra söze bizim ev sahibi mühendis abimiz girdi.Nihata dönüp
Kardeşim bizim sohbetlerimiz bu minval üzerine yürümüyor. Abilerimiz anlatıyor bizde dinliyoruz.

Hoppala paşam malkara keşan! Olur olur siz anlatın bizde koyun gibi her söylenene baş sallayalım diye geçirdim içimden.Ama bu arada iyice cereyan kaçırmaya başladım yerimde duramıyorum.Yine bir konu geçerken baktım adam mantığa, akla, dine uygun olmayan bir şey söylüyor hemen araya girdim
Hocam, bunun böyle olmaması lazım.Bence bu konu şu şekilde incelenmeli dedim.Abilerden biri hemen atıldı.Sen bu konuda fetva veremezsin diye.Eee Hocam siz hangi merciden aldınız fetva yetkisini deyiverdim.
ZONK!
tekrar herkes buz...
Hocam bakın dedim saolun bizi buraya sohbete çağırdınız teşekkürler ama akla mantığa dine uygun olmayan şeyleri kabullenmemiz beklemeyin.Geldiğimizden beri hikaye dinliyoruz.Asıl konuya hiç girmediniz ve bana fetva veremezsin dediği konuyla ilgili yanlış hatırlamıyorsam şeytanla ilgiliydi bir soru patlattım.
Üçü birbirine bakıyor zaten diğer koyunlar sus pus.
search...
search...
search...
not found
cevap veremediler.Büyük abi baktı elemanlar error veriyor.biz bu konuyu bir araştıralım sanırsam şunun kitabında bu konuyla ilgili bir yazı vardı.İnceleyelim bir dahaki sohbette cavaplarız diye geçiştiriverdi.
Anladım o an abilerin ne kadar tırt olduğunu.Hep aynı mavralarla insanların aklını çelip hizmet! hareketine yandaş topluyorlardı.Din iman hikaye önemli olan imam.
Sanırsam o gün bize daha fazla dayanamadıkları için sohbeti kısa kestiler ev sahibi mühendis abimiz bir kaç gün daha bize hizmet!hareketini anlatıp oalaya girmemizi istedi.Ama her nedense sohbetlere bir daha çağrılmadık.

not:Biz sohbet sırasında sorduğumuz sorularla adamları intiharın eşiğine getirip ortalığı karnaval alanına çevirirken bile dikkatimi çeken şey ne kadar zorlarsak zorlayalım kibarlıklarından hiç ödün vermediler.

Konu khaos tarafından (11. March 2014 Saat 10:50 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
khaos Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
beyazasi (12. March 2014)
Alt 12. March 2014, 09:48 AM   #19
ates demir
Guest

Bakin.
Kulaklarinizi 4 açın.
Kuran Muhamed diye bilinen insanin vicdaninin sesidir. Aksi mantigimla bagdasmaz.
Allah her kuluna seslenmiyorsa o sizin Allahinizdir, benim degil. Benim Allahim sizinki gibi adaletsiz degildir.
Arapca bilmeye ihtiyacim yok, boyle bir ihtiyacla beni o kitabi anlamaya yollayan sizin ilahiniza tapmiyorum.
Siz de benim ilahima tapmazsiniz.
Sizinkiler size yardim etsin, benimki bana.
Benim ilahim benim icimde, disarida degil. Beni kimseye hicbir dile muhtaç etmez, her zamanin ve her toplumun, her insanin Rabbidir O. Yol gosterir resulleri ile. Cagirir kendine. Kimseyi kendime cagirmadim, bu cok buyuk saygisizlik. Sizi kendine cagiranlara itaat etmeyin. Itaat edeceginiz sey vicdanlariniz.
Bir kopek, bir baska kopekle kapisiyor.
Biri siyah biri lacivert.
Biri olsun diye oburunu zehirliyor.
Biri yokolsun diye oburune kndi enikleri ile saldiriyor. Enikleri cok, dis destekli, ajan.
Hepiniz izleniyor ve fisleniyorsunuz.
Enikler ve kopekler kapisiyor, fil olmasalar da olan cimenlere oluyor.
Zalimlerin omru olene kadardir.
Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
beyazasi (12. March 2014)
Alt 13. March 2014, 10:26 AM   #20
ates demir
Guest

Ama, ben ama iken bu noktaya Kuran okuyarak geldim.
Bunu celiski olarak alglamayiniz.
Aslinda Kuran inda yaptigi bu. Sizi kendi icinize, vicdanlariniza yonlendiriyor.
Aksi mumkun degil. Kelimeler anlamlarindan koparilsalar da, anladigim bu.
Bir nebi dusunun. 6. yy da. Siz de orada sahit oldunuz ona.
Nebi ne yapar?
Ilahi buyrugu duyurur. Sabah gun dogarken ve aksam gun batarken. Bu salat, geriye kalan hersey dua icine girer.
Malin artanini verin der, affettiginiz miktari, zorlamaksizin. Arinmak.
Sonra bu ilahi buyrugu sistemli sekilde duyurmak ister. Kurallari olan bir organizasyon olusturur. Kuralar basit, egitim 10 gun, her ay, toplam 4 ay.
Duymak icin gelenlerin uyacagi kurallar: susun ve dinleyin, gunduz cinsel iliski yasak ki kafaniz anlasin, baska yerlerde zihninizi dolastirmayin, amaca aykiri hareket etmeyin.
Organizasyonun yeme icme kismi gelemeyen bagiscilardan.
Bağ, arinma, hacc ve oruç ve haccda hedye.
Kuran baştacimdir ama her insanda kodludur.
Anlayana.
Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
beyazasi (13. March 2014)

Bookmarks

Etiketler
bir, gittim, merkezine, tarikatin