hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Başlıklara Uymayan Konular

Seçenekler Stil
Alt 14. February 2011, 07:54 PM   #11
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
dost1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleykum! Değerli Kardeşim1

"Tarihinde eşsiz bir islam örneği olan müctehid alimlere sövmeniz..?
İslam örneği olan müctehid alimleri ve dediklerini yazdınız da yazdıklarınızı müzakere etmeden söğen mi oldu?

"Ne idüğü belli olmayan, sonradan sokulan meal kalıntılarını mı siz ilim olarak alıyorsunuz." Müslümanım diyen bir insan için bu nasıl bir sözdür böyle? Siz Arap mısınız? Kur'an'ı Arapça okuyup anlıyor musunuz? Arap değilseniz, Arapçayı bilmiyorsanız -Arap olmadığınıza göre- İslamı , Kur'an'ı nasıl öğreneceksiniz? Çokça örnek verdiğiniz hadisler Arapça değil midir? Mezhep imamlarından gelenler Arapça ya da Farsça değil midir?

Siz ya ne dediğinizi bilmiyorsunuz ya da ne yazdığınızı bilmiyorsunuz .

Meal kalıntısı dediğiniz Arapça Kur'an'ın Türkçeye çevrilmiş halidir.

Hadis Kitapları dedikleriniz de Arapça olan Hadisler'in -Farsçadan da çevrilenler var- Türkçeye çevrilmiş halidir.

Aynı yöntemle Türkçeye çevrilmiş olan Alimlerin ve hadis yazarlarının yazdıklarını baştacı edip , Allah'ın vahyedip Resulunun Tebliğ ettiği Kur'an'a meal kalıntısı diyorsunuz. Yazık...!
Rabbimiz tövbe etmeyi/kendine dönmeyi nasip ederek yaptığımız hataların farkına vararak af dilemeyi nasip eylesin.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
ALlah'a emanet olunuz.
Laf-ı güzaf etmiş olabilirim ama galiba sözlerim yanlış anlaşıldı.Ben demek istemiştim ki sadece meallerle yola çıkıp kabuklarınızı kırın demek istedim.Yanlış anlaşıldığım için özür diliyorum.Başka bir ifadeyle anlatsaydım daha iyi anlaşılacaktım.Haşa, meallere sövmek ne haddimize.Dilimiz sürçtü af oluna...

Tevbe estağfirulah Ya Rabbi, asabiyetim bana neler söyletiyormuş meğer...

Konu FEDAKARADAM tarafından (14. February 2011 Saat 09:43 PM ) değiştirilmiştir.
FEDAKARADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
FEDAKARADAM Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (15. February 2011)
Alt 14. February 2011, 09:37 PM   #12
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks