hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > AİLE VE AİLE HAYATI > Ailenin Korunması > Zina ve fuhuş

Seçenekler Stil
Alt 12. January 2013, 12:53 PM   #11
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın merden.

Yazınızın son satırı ile beni latif bir alaya alışla komik duruma düşürmek amacınız pek hoş kaçmamış. Ben size karşı benzer bir şekilde hareket etmeyeceğim. Tam tersine eksik ve yalnış bilgilendirilmenizden sizi arındırmak ve üzerinde düşünmek için bu güne kadar bu yönde bana göre en güzel açıklamaları yapmış Sitemizin de üyesi Sayın Hasan Akçay'ın şu meallendirmesini sindire sindire okumanızı ve ince bir ironinin nasil yapıldığını da öğrenmenizi sağlık vereceğim. Tıklayın ve sonuna kadar bir daha, bir daha okuyun!

http://www.hanifdostlar.net/forum_po...?TID=3291&PN=1

Okudunuz mu? Neyin ne olduğunu ayırt edebildiniz mı? Özür ve teşekkür beklemiyorum. Bu yönde daha da ileri bazı meallendirmeler de var fakat daha ona hazır değilsiniz. Hasan Akçay'ın meallendirmesi sizin düşünce tarzınızda büyük bir devrimin başlangıcı olabilir; de aklınızı çalıştırabilirseniz tabii ki.

Saygılarımla.
Galip Yetkin
Saygideger Kardesim Galip,

isin aci tarafi nerede esasinda tahmin edebiliyormusunuz? Zina cezasi olarak ister kirbac kullanilmis olsun ister misvak, her ne sekilde olursa olsun bizler Allah'in Ayet'leriyle düpedüz alay ediyoruz, ister meallendirmede olsun ister cezalarin tatbikinde olsun.

Acinacak bir halimiz var. Ister dünyanin en degerli alimlerinin mealleri olsun, ne isimize yariyorki? Kalkmis Ayet'ler üzerinde tartisiyoruz.

Üzücü, aci tarfina gelelim meselenin; ben bu günüme kadar hic duymadim ve görmedim zina yapan birinin ( Iran ve Arabistan'da ölcüsüz uygulanan cezalardan bahsetmiyorum ) her ne vurulursa vurulsun tatbik edildigini. Allah'in emirlerini geregince uygulayamayicak olursak kimin ne isine yarar.

Her seyden evvel zina yapanin ya kendisinin bunu aciklamasi lazim yada sahitler dolayisiyla ispatlanmasi lazim.

Itiraf edene rastladinizmi, yoksa sahitlik getirenler oluyormu? Hayir, yanliz zan üzerine birtakim kisiler bazi insanlar hakkinda bir seyler uyduruyorlar ve böylece bu zanlardan dolayi iftiraya ugruyanlar hayatlarinda oldukca zarar görebiliyorlar.
Gercekten zina yapanlar ise serbestce dolasip bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Bilmen anladiniz mi ne demek istedigimi. Saygideger alimlerimiz, bilenlerimiz ellerinden geldigi, mümkün oldugu kadar Rabbimizin Ayet'lerini bizlere anlasimli bir sekilde meallendirmeye ve hizmetlerimize sunmaya gayret ediyorlar, Allah hepsinden razi olsun. Sizden de ayrica Rabbim razi olsun. Sundugunuz bilgilerinizi elimden geldigince takip ediyorum.

Fakat dedigim gibi uygulamaya gelince herkes yine ayri bir havadan caliyor. Zinanin cezasi: uygulama olmadiktan sonra ne dense havadir.
Escinselligin cezasi: uygulama yapilmadiktan sonra havadir.

Bu attigimiz havalarin Din Günü'nde hesabini nasil verecegiz diye düsünen varmidir acaba? Biz insanoglu alismisiz toplum olarak yasamaya, icimizde binbir türlü karakterde insanlar var, hatalari olanlari, günahlari olanlari...saymakla bitmez.

Rabbimiz kötülük edeni affedersek bizleri mükafatlandiracagini ifade ederken, büyük günahlari isleyeni de affedelim iyilik yapalim diyormu? Tevbe edenlere evet iyilikte devam edelim.

Allah'in Ayetlerini örtmeden meallendirmek + emirlerini, yasaklarini, ikramlarini tüm kabul edip uygulamak = Allah'in rizasini kazanmak. Hak budur.

Saygi ve selamlarimla.

Yazilarimi ve sorularimi cevaplandirmaniz en azindan bana kiymet verdiginizi ifade eder, tesekkür ederim.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
ilişkiler, sapık