hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Kitaplar'a İman > Kur'an

Seçenekler Stil
Alt 20. November 2012, 09:17 AM   #31
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

O yaziyi okumak icimden gelmiyor. Cünkü uzun süredir internetteyim; "Filan linkteki yazimi oku," ya da "filanin kitabini oku!" seklindeki isteklerin bir engelleme türü oldugunu gördüm.

Lütfen burada yazin ya da hic yazmayin. Sizi zorlayamam.

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. November 2012, 09:22 AM   #32
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
[color="Blue"]
Bir de
aklima gelen
olasi baska bir
yanilgi:

Basini açan kardesimizin sorularina cevabini aldigini söylemesi...

Nolur,
konuyu

inanan
kadinlarin "basörtüsü"ne
saptirmayalim.

Bizim buradaki konumuz

yeminleriniz kime sahipse onlar - mâ meleket eymânüküm ve
onlara cinsel organlarinizi acmanizin caiz ya da haram olmasi acisindan
hangi gözle bakacaginiz.

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Bu kısımdaki yazıları niçin yazdığınızı anlayamadım.

Üstadım, başörtüsü konusu şimdi nerden çıktı?

Basini açan kardesimizin sorularina cevabini aldigini söylemesi... diyerek ne demeye çalışıyorsunuz. Ben, bu konuya ilişkin yazı yazmadığımdan bu kısımda anlatmaya çalışıtığınızı anlayamıyorum.

Ma meleket eymanları ise, başı örtüsü konusuna falan değinmeden, tamamen içeriği kimlerin olduğu konusuyla açıklamaya çalışacağım, rabbim izin verirse tabii...

Bunların cevapları, "islamda alım-satım konusu kölelik yoktur" başlığı altında yer alacağından oradan devam edebileceğimizi bilmenizi rica ederim.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. November 2012, 09:31 AM   #33
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O yaziyi okumak icimden gelmiyor. Cünkü uzun süredir internetteyim; "Filan linkteki yazimi oku," ya da "filanin kitabini oku!" seklindeki isteklerin bir engelleme türü oldugunu gördüm.

Lütfen burada yazin ya da hic yazmayin. Sizi zorlayamam.

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Burada, önemli bir yazıyı okumamayı, bu kadar basite indirgemeniz de ayrı bir hata olmaktadır.

Şu internette, yeni yetmelerin yazılarına yönlendirmeleri ile karıştırmaktasınız.

Bu başlıkta, soru sorulmuş ve soruyu soran kardeşimiz, cevabını aldığını söyeleyip teşekkür etmektedir sayın akçay!

Halbuki, bu bilgiden sonra, çok önemli bir konu açılıyor ve sırf bu konu üzerine de açılmış bir başlık var.

Şimdi, bu konuyu merak eden yada öğrenmek isteyen kimseler, ilgili başlığa girdiklerinde, bu yazılar o başlıkta yer almazsa, bu yazılanları görmedikleri için, kararları bunlar olmadan oluşabilecektir. Halbuki, sizin, benim, başkalarının aynı konudaki yazıları, okuyucuya farklı bakış açıları oluşturacak, daha fazla düşünmeye ve akıl etmeye davet edecek ve daha doğru sonuca götürecektir.

Bunu düşünmeden ve karşı tarafın önemsediği şeyleri yanlışlayamadan itiraz ettiğiniz görülüyor.

Bu açıklamalardan sonra, sanırım konuya cevaplarınızı verirsiniz, ama hala aynı şekilde düşünürseniz, gerekirse cevaplarınız için burayada alıntılanır, çok büyük dert olmaz.

Sonuçta, dini konuları yazışıyoruz ve çok önemlidir. Başka kısmı beni ilgilendirmiyor, bunun için ne yapmam gerekirse yapmaya çalışırım.

Selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
arıyorum, cevap, sorularıma