hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Namaz

Seçenekler Stil
Alt 3. November 2012, 11:58 PM   #11
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aorskaya...

sende biraz evliyalık var mı hocam? ben feyz alıyorum senden, acaba nurundan etkilenmiş olmayayım? geçmişte dededen felan bi hocalık alimlik bulaşmış gibi. Hocam acıkla bize anlat namazı niyazı. biz haddimizi bilemedik, sen bizi bağışla hocam efendi. bize gereken cevabı çok güzel vermişsin ağzına sağlık.
Şimdi de demogoji ile bir yerlere varmayamı çalışacaksınız!

Ben, rabbime hamd olsun, gerçekten kuranı samimi olarak anlamaya ve yaşamaya çalışan bir kuran öğrencisiyim. Kuranın sahibinden başka hoca, yardımcı, dost ve veli istemem.

Dinimin tek kaynağı kuran olarak, ondan anladıklarımı bulurum, sonra aynı konuda kimden olursa olsun başka görüşler varsa kendiminki ile mukayese ederim. Şayet, benimkinden daha mantıklı ve doğru ise de o görüşü kabul ederim.

Bütün bunları yaparken de görüş sahibinin kimliğiyle ilgilenmem. İsterse imasız bile olsa, doğruları dillendirmişse bana sağladığı fayda için telekkür edebilirim.

Umarım, anlayışımı, yaşam felsefemi kısaca anlatabilmişimdir. Bu nedenle, ne herkesten daha akıllı olduğumu iddia edip hocalık taslarım, ne de kibirle herkese kafa tutarım.

Şahsen sataşmalarada, rabbimin bana öğrettiği, öğütlediği gibi "selam" der geçerim.

Şimdi, din konuşacaksan, paylaşacaksan, üslubuna, müslüman terbiyesine dikkat ederek yazmalısın. Bunu becererek devam edersen, buyur kardeşim...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 4. November 2012, 12:03 AM   #12
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

....

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 09:32 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme, yanlış uslup, özür
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 4. November 2012, 12:09 AM   #13
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
bu sözü söylerken acaba kendi terbiyeni hesaba kattın mı?
Seni Allaha havale ediyorum örskaya... gereken cevabı vereceğini umut ediyorum.
Kendimi hesaba kattımmı? Bunu banamı soruyorsun?

Senin gibi hitapla başlayan sadece bir yazımı göster, fikirlerin yüzünden seni küçük gören kibirde bir yazımı görebilirsen alıntıla, beni utandır, hemen özür dileyeyim.

Aksi halde, senin özür borcun var, bunu dikkate al.

Sen, nasıl davranırsan davran, kendine müslümanım diyorsan benim kardeşimsin, ben de hep bunu ve kendimi hesaba katarak, sana yazılarımı yazdım. Bunu görmüyormusun, görmekmi istemiyorsun?

selamlar,
aorskaya
Alt 4. November 2012, 12:23 AM   #14
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı
Hanif olduğunu söyleyen bir kardeşimin,islamda namazın olmadığını, onun putperest ibadeti olduğunu duyacağımı biri iddia etse herhalde her şeyine bahse girebilirdim. Ama, senden görüyorumki kaybedermişim.

Sırf yazılarım için bu tavırları takınıyorsan, açıklamalarında meallerini kullandığın değerli kardeşlerimize islamda namaz varmıdır, yokmudur, sor ve öğren bari...
Alıntı:

1- Allahın emri Salat'ı yaptınız: namaste.

2- Hala da boş amalleri, değersiz içi boş davranışları Allahın emriymiş gibi lanse ediyor, hurafe ritüel bataklığında çırpınıyorsun. Vebaliniz çok büyük benden söylemesi.

3- Yarın Allahın huzuruna çıktığımızda açıkcası ona karşı nasıl konuşacak, namazı nasıl kıldığınızı haklı göstermek için ne bahaneler bulacaksınız çok merak ediyorum. Hesap görücü hesabı görene kadar şimdilik burada tartışıyoruz, yarın divanda ak baldır kara baldır açığa çıkacak...
ABDEST BAŞLIĞINDA YAZSANIZDA NAMAZI İLGİLENDİRMESİ VE ÖNEMİ BAKIMINDAN BURAYADA YAZDIM.

1- Allahın emri Salat'ı yaptınız: namaste.

Tabi ya sana göre islamda namaz yoktur, namaste denen imasızların ibadeti vardır değilmi?

Sana bir kere daha sorayım, net olarak cevaplamanı isteyeyim.

SANA GÖRE İSLAMDA NAMAZ YOKMUDUR?

2- Hala da boş amalleri, değersiz içi boş davranışları Allahın emriymiş gibi lanse ediyor, hurafe ritüel bataklığında çırpınıyorsun. Vebaliniz çok büyük benden söylemesi.

Namaz boş amel değildir. Allah'ın vakitli olarak yapılmasını şart koştuğu emirlerindendir.

Vay haline kıldığı namazdan bihaber olmayanların haline denirken, namaz yok diyenlerin hali nice olur sen bunu düşünüyormusun?

Hangimizin vebali çok büyük acaba bu durumda...

3- Yarın Allahın huzuruna çıktığımızda açıkcası ona karşı nasıl konuşacak, namazı nasıl kıldığınızı haklı göstermek için ne bahaneler bulacaksınız çok merak ediyorum. Hesap görücü hesabı görene kadar şimdilik burada tartışıyoruz, yarın divanda ak baldır kara baldır açığa çıkacak...

Kesinlikle, sorulacaksınız dediği kurandan cevaplayacağım bu soruyu. Ama, dünyada güç yetirirken secde etmeyenlerin, baldırları açığa çıkartıldığı gün, yani gizli hiç bir şeyinin olmadığını gördüğü gün, istese de secdeye güç yetiremyeceklerden olmazsın inşallah.

En kısa zamanda, "kovulmuş şeytandan rabbimize sığınarak" kuranı okuyup, anlamanı ve hatalarını görüp düzeltmeni dilerim.

selamlar...
aorskaya
Alt 4. November 2012, 12:58 AM   #15
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

.....

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 09:31 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme, yanlış uslup, özür
Alt 4. November 2012, 01:10 AM   #16
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
heh işte o zaman açıkla bana Kurandan, sabah namazı kaç rekat, sünneti kaç rekat.

eğer getiremezsen, sen sadece bir YALANCISIN...
Hala kişisel sataşma, hala kişisel üstünlük komplekslerine gem vuramama durumlarına devam ediyorsun.

Ya kardeşim, önce öfke kontrolü denen mekanizmanı çalıştır, sakinleştir kendini ondan sonra yaz.

Ben, bir şeyi getiremezsem, neden yalancı olayım. Neden yanılan, yanlış olan olmuyorumda yalancı oluyorum. Beni ne kadar tanıyorsunda bunu söyleyebiliyorsun? Kul hakkına inanmıyormusun?

Sen, iddialarında yanlış çıkınca ben sana yalancı vb. ithamlarda bulunuyormuyum?

Neyse şimdi konumuza dönelim ve getirmemi istediğin yazına cevap vereyim. Ancak cevabım yine düşünmediğin yazdığını da gösterecek şekilde olacaktır.

Benden hem sabah namazının kaç rekat olduğunu sormuşsun, hem de sünnetinin kaç rekat olduğunu sormuşsun.

İşte namazı yok sayınca, bu şekilde yazmanda normal oluyor. Artık hatanı gör.

1- Sabah namazı yada diğer namazlar arasında kuranda ayrım yapılmaz.

2- Kuranda namazlarla ilgili olarak farz namazlar, sünnet namazlar diye ayrım yoktur.

Hem kurandan deyip, hemde kuranda farz yada sünnet namaz olmadığını kendin görmesen bile hiç duymamılmıydında sordun?

3- Sünnet namazlar, sadece peygamberimizin fazladan kıldığı vakit namazları olarak iddia edilirlerki, kuran dışındaki kaynakları delil kabul etmediğimden bu kısmı daha fazla açıklamayacağım.

4- Ben kılabildiğim kadar fazla namaz kılmaya çalışan biriyim.

5- Kuranda bütün namazlar için asgari iki rekat buluyorum. Azamisinde ise sınır yoktur.

selamlar,
aorskaya
Alt 4. November 2012, 01:20 AM   #17
hiiic
Uzman Üye

Alıntı:
5- Kuranda bütün namazlar için asgari iki rekat buluyorum. Azamisinde ise sınır yoktur.

Ahkâf 4
...Eğer doğru söyleyenlerden iseniz, bundan evvel (size indirilmiş) bir kitap yahut bir bilgi kalıntısı varsa onu bana getirin.

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 09:30 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme, yanlış uslup, özür
Alt 4. November 2012, 01:33 AM   #18
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
sana kişisel yorum yap demedim ki... Hani mahşer günü Allaha kurandan cevap verecektin...
Önceden burada bi ver bakalım...

Şu 5. maddeyi hangi ayetten çıkardın..?

Ahkâf 4
...Eğer doğru söyleyenlerden iseniz, bundan evvel (size indirilmiş) bir kitap yahut bir bilgi kalıntısı varsa onu bana getirin.

eğer bir ayet bulamıyorsan... kusura bakma ama seni doğru sözlü olarak kabul etmiyorum.
Sen yazılanları anlayamıyormusun, görmüyormusun?

Kendimin çıkardığını değil, KURANDAN BULDUĞUMU yazmışım.

Nisa 101 ile 102.ayetler incelenirse bunlar görülür. Ama, şimdi ayet getir diyen sen, bu defa da; "o ayetler rekatı belirtmiyor, zamanı kısaltıyor" vb. gibi itirazına devam edersin herhalde...

selamlar
aorskaya

Bookmarks

Etiketler
müslümanin, namaz, namazi, nasil, olmalidir, İslam