hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Güzel Sanatlar > Şiir

Seçenekler Stil
Alt 13. April 2016, 06:23 PM   #1
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road
Standart Anlatın

ANLATIN
Bir müslüman kadın ve erkeğin namuslu olmasını Allah emrettiğini bilmesi mini giydi diye baktım demesi yanlış olduğunu anlatın her insan kendi namusundan sorulacağını Allhın göztmesini unutmuş olması göz kapaklarını örtü olması en güzel örtüdür farkına varılması insanlara kendine güvenmeyi öğretin aşırı kıskançlık kişiye ve kendine zarar verdiğini bilincine varalım kız ve erkek evlatlarımızı dürüst yetiştirelim hata yaptıkların da kendilerine yanlış yaptıklarının farkına vardıralım hırsızlık ve yalanın hücrelerde hastalık ve kötü enerji yaydığını anlatalım bir yere gittimi sürekli arayıp neredesin demek yerine sen ne yapacağını bilir işin bitince dönersin deyip güçlendirelim evli insanları eşi olma düşüncelerinin dinimizde haram olduğunu dile getirelim kur'an da tek eşin Allah emrettiğini anlatalım evlatlarımıza bunları anlatırken kendimizde davranışımıza dökelim evlatlarınıza paylaşmanın mutluluğunu öğretin yaşlı insanların ve özürlü insanlara yardımcı olmayı emanete kendi malı gibi sahip çıkmayı öğretin kusur değilde güzel söz söylemeyi öğretin hayatta sevmediklerinle imtahan olma durumun da imtahan olduğunu farkına varmasını öğretin Allah sabredenleri mutlaka feraha çıkarır dediyini öğretin kul hakkı asla yememesini öğretin sadece yemek olarak değil arkadaşınızı sevmeye bilirsiniz onun çok iyi biri olduğunu söyleyin kendinize saygı ve Allah emrediyor şöyle diyor ey peyğamber bir topluma olan kininiz sizi adaletten alı koymasın geçmişte vatan için can verenlerin deyerini bilmeyi öğretin başkalarını fikirlerine hangi ırk din olursa olsun o na saygı duymayı öyretin hiç kimseyi küçümsememesini öğretin iyi bir meslek sahibi olmuş olsa bile kibirlenmemesini öğretin her insanın bir mesleği olduğunu her insan ayrı görev yapıyor olmasını öğretin Allah her insana ayrı görev ver miştir hepimizin ölecek hesap vereceğini öğretin kızlarımızı ve analarımızı küçümsemek yerine kadınlarımızla beraber geçmişte zorlukları aşıp savaşı kazanmanın güzelliğini hatırlatmak ve hz Meryem'inde bir kadın olduğunu hatırlatmak gerek Allah insanları şöyle ayırır kadın erkek değilde mümin erkek mümin kadın münafık erkek ve münafık kadın der davranışla ayırır kadınları küçümsemek Allah 'a kur'anın'a terstir ilk emri oku olan kuranı okumayı öğretin anladığı şekilde kur'anın okuyup yaşamamız gerekli olduğunu huzuru sevgiyi barışı anlatmak için geldiğini anlatın yalan söylemenin kendine zarar vermesini anlatın iyi veya kötü ne yaparsanız kendinize yaparsınız bilinciyle yaşamayı öğretin sadece namus kadın için değil erkeklerede namuslu olmasını anlatın hz Yusufu örnek olarak anlatın hayatın çok kısa olduğunu ve dünya malı yaşamak için biriktirmek saymak için olmadığını anlatın bu yazıdan kendine ders çıkaranlara selam olsun ...Gülser kına kırdud
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13. April 2016, 06:25 PM   #2
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road
Standart Içime attım yaşadıklarımı

İçime attım yaşadıklarımı kimseyi hiç bir zaman sorgulamadım, gönlümü kapattım kötülüklere. Allah'ın emri farz bizlere Allah versin hepinize iman kur'an'lı bılım Kimseyi asla yargılamadım daha, bitmedi dünya da hikayem daha. Neler yaşanır hiç bilemem imtihanımdır. Dedim her saniyem derdimi Allah'tan başkasına anlatamadım. Dünya malına tapar olduk, sevdiklerimizin acısını anlamaz olduk, acılar paylaşınca azalır. Bunu bir kere anlamaz olduk,
İnsanların acılarıyla alaya durduk iyi olmanın Allah emri ibadat olduğunu bilemez olduk
sanki dünya da sonsuz yaşar gibi davranır olduk, kibir gurur nedir ey insan bir gönül almak, insanları dinlemek, ibadet olduğunu bilsek derdimizi içimize gömer olduk, başkasının acısıyla mutlu olduk, derdimizi kimseye anlatmaz olduk...
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
anlatın