hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > BİLİM VE TEKNOLOJİ > İlim ve cehalet

Seçenekler Stil
Alt 5. November 2012, 11:12 AM   #11
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu arada arkadaşlar, şunu görüyorum, "ben müslümanım, şöyle inanırım, böyle ahkam keserim, bilim tersini söylesede benim imanım şaşmaz" gibi söylemlere girip pirim yapamazsınız. Kendi nefsinizi boşa kabartmayın... anlaşılan o ki birbirinizi gaza getiriyorsunuz
Dİn benim gözümde gerçeklerdir, ben gerçeklere inanırım, Allahın teşbih amacıyla benzetme yaptığı ayetlere fiziki manalar verip hurafenin temsilcileri olduğunuzu bilin...

keza bu kafadaki toplumların hali ortada...
Bu söylediğini yapacak cahillerden olmadığımız gibi, sen bunun tersine aklını ve kendini üstün gören çabaları aktaran yazılarına bir bak...

1- bilim tersini söylesede benim imanım şaşmaz" gibi söylemlere girip pirim yapamazsınız. DEMİŞSİN:

Buyur, kardeşim, bilim kuranın tersine bir şey söylediğinde sen bilime inan ve senin imanın şaşsın, sen de prim yap, övün...

Ama, hesap gününde kurandan sorulurken; "...ama, ama, bilim öyle demiyordu..." diyerek kurtulacağını sanıyorsan, o gün ne bilim ne de başka yardımcın olmayacağını da hatırla...

2- Dİn benim gözümde gerçeklerdir, ben gerçeklere inanırım, Allahın teşbih amacıyla benzetme yaptığı ayetlere fiziki manalar verip hurafenin temsilcileri olduğunuzu bilin...

a_ Hangi gerçeklere, bilimsel gerçekleremi?
b_ bu gün şu şöyledir diyen, fakat sonra aslında şöyleymiş diyebilen bilimin yanlışlarınadamı?
c_ Bir gün ıspanağı en üstün yeşil sebze ilan eden bilimin, başka zamanda biberin daha üstün olduğunu açıklayabilen bilimemi?

ha, şimdi bunları yazdım diye sen beni; "bilimi kötüleyen, gereksiz bulan biri" olarakta itham edip suçlayabilirsin. bu davranışlarına artık alıştığım için bunun önüne peşinen geçmek için sana şunu söyleyeyim.

Bilim, son derece gereklidir ve zaten bu nedenle vardır. Bilimin icatlarını, daha iyi bilgim yoksa reddetmek akılsızlık olur diyen birisiyim. Ancak, bunun yanısıra bilimin her zaman her şeyi bilmediğini, bildiklerinin de her zaman için geçerli doğrulukta olmadığını bilen biriyim aynı zamanda.

İşte bu nedenle, bir konuda kurandaki bilgi ve bilimin o andaki bilgisi çelişiyorsa ben, kurandakini kabul ediyorum.

Sen, Bilimdekini kabul etmeye devam edebilirsin, bu senin seçimin olur. Bu durumda sana sadece yanlış seçimde bulunduğunu kurandan açıklamaya çalışırım, başka bir şey yapamam, yapmam...

Bilim, kurandan sonra gelir, ancak onun izleyicisi, ondakileri keşfeden olabilir...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
bİlİm, çelişmeleri, halinde, hangisi, kuran, üstündür