hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Namaz

Seçenekler Stil
Alt 5. April 2013, 10:06 PM   #51
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Gelin beraber sayalim Galip Kardesim,

Asik74 namazi degil, namaz kilarken yönelinen Ka'be yi soruyor. Parmaginla bir tarafi gösteriyor

O dedi bu dedi masallariyle güzel örnekler vermissiniz de:

1. Arapcasi olmayan meal okudugunda baskalarini mi yol edinmis oluyor? (baskalarini yol edinmemek icin hic okumamak dahami hayirlidir? yoksa herkes kendine göre meallendirecek ve baska kimsenin sözüne bakmayacak?)

2. Öyle de böyle de ordan burdan ögrenmek/bilmek lazim gerekiyor. (herkes anadan dogma Isa peygamberin bilgisine sahip degil maalesef)

Kitaplar, radio, tv, dost sohbetleri?!?! Fikir degis tokuslari? Aaaama, yalniz birilerini önder edinirde yalniz onun yolundan gidilirse, bana kalsa o zaman birileri yol gösteren olmus oluyor. Ne dersiniz beyfendi? Sayarmisiniz?

Edebiyatiniz bana biraz agir düsüyor beyfendi, söyle biraz hafifinden bahsetseniz de ben de anlasam nasil olur

Hayirli hafta sonu dileklerimle.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. April 2013, 04:13 AM   #52
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Saymaz Hanım Kardeşim.

Konumuzun ne olduğunu biliyor musunuz? Konulara değil de kişilere takılı kaldığınızdan hep yan yola sapıyorsunuz da.

Hatırlatayım: Konumuzun başlığı: ''Namaz ile ilgili birkaç soru''.

Yazdığım yazının da namaz ile ilgili sorulara ve bu arada bana Sayın Aşık74'ün sorması gerekirken, O'nun yerine geçip de sorduğunuz soruya da benim yönümden kestirme bir cevap olduğunu anlayamadınız mı?

Bunun edebiyatla, filanla da bir ilgisi yok. Okuduğunuzun özünü anlamıyorsunuz. Çünkü okuduğunuz üzerinde düşünmüyor, sırf yazma kaprisinizi tatmin etmek için o an ne anlayıp, ne düşünüyorsanız hemen onu yazıyorsunuz.

''O dedi bu dedi masallarıyla güzel örnekler vermişsiniz" diye atıf yaptığınız yazımla, benim namazı reddettiğimi anlayamadınız mı? Bu reddediş namaz hakkında sorulan her soruya, o arada Aşık74'ün sorduğuna da en kestirme cevap değil mi?

Bunun anlaşılamıyacak nesi var ki?

Esas anlaşılamayan sizsiniz. Bakın nasıl:
''O dedi bu dedi masallariyle güzel örnekler vermissiniz de" diyerek beni çekiştiriken,
"Öyle de böyle de ordan burdan ögrenmek/bilmek lazim gerekiyor. (herkes anadan dogma Isa peygamberin bilgisine sahip degil maalesef)" diyerek aynı yazı içerisinde kendi kendinizle çelişkiye düşüyorsunuz.

Herhalde ''aman illa ki bir cevap yetiştireyim" telâşesi olsa gerek. Belki farkında değilsiniz ama şöyle bir bakın yazdıklarınıza. Herkesin her yazısına, üzerinde bir dakika düşünmek gereğini bile hissetmeden sırf yazmış olmak için, herhalde kendinizi tatmin etmek için yazıyor ve sübjektif kalıyorsunuz. Bazan bir yazıya ara vermeden üç kere peşpeşe cevap yetiştirmeye kalkıyorsunuz, çünkü üzerinde düşünmüyorsunuz; "aman bir cevap yazayım" telâşesi.

Yazılanları bir okuyun hanım kardeşim.

" Arapcasi olmayan meal okudugunda baskalarini mi yol edinmis oluyor? (baskalarini yol edinmemek icin hic okumamak dahami hayirlidir? yoksa herkes kendine göre meallendirecek ve baska kimsenin sözüne bakmayacak?)"
Neler söylüyorsunuz siz? Bunları da nereden çıkarıyorsunuz? Sıze Arapça öğrenip de aslından Arapça okuyun diyen mi oldu?
Okumadan nasıl öğreneceksiniz? Öğrenmeden nasıl tefekkür edeceksiniz ve lafın en güzeline nasıl erişmeye çalışacaksınız.
"Sakın okuma! Aklını işletme! Beyinsiz kal!" veya "Okuduğun kişiye kul ol!" diyen mi var? ''Asliyet" kelimesinin anlamını biliyor musunuz?, Bakara-104. ayetini ne çabuk da unutuyorsunuz.

Şu sayın ifadesi.
Siz saygınlığı kabul etmeyebilirsiniz; ne iseniz öyle kalın. Bana ne?
Sizin düşünce tarzınız benim insanları saygın görmemi, saygın kabul etmemi engellemez. Size saygılı davranmamı istemiyorsanız ben de size saygısız davranırım, ama merak etmeyin bir bayan olduğunuzu da unutmam.

Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (6. April 2013 Saat 06:10 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. April 2013, 11:26 AM   #53
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Asik74 Kardesimiz namazin yok oldugunu zaten biliyor, siteden takip ettigim actigi konudan biliyorum:

http://www.hanifler.com/showthread.php?t=1037&page=14

Konuyu zaten kendi baslatmis. Ben Ka'be cevabina katildim. Sari cizmeli memet aga, kim kime sorular sormus, alinti mi va hitap mi var ortada. Idam cezasi verseydiniz. Kim kime dumduma, soru ve cevaplara tahmin yapayim bundan sonra. Basüstüne komutanim.

Oldu olacak asiklarin avukatligini yapsaydik bir de. ;-)

Gerisini siz sayin

Konu merdem tarafından (6. April 2013 Saat 11:54 AM ) değiştirilmiştir.
Alt 6. April 2013, 01:08 PM   #54
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Küçük Hanım.

Konuyu hemen Aşık74 üzerine yıkıp link veriyorsunuz. Bana ne o linkten; ben burada yazıyorum. Burada yazımda Aşık74'ün size atfen isminin geçmesi O'nu muhatap aldığımı göstermez ki; konuyu oraya siz döküyorsunuz, "ben kabe cevabına katıldım'' diyerek sarı çizmeli memet ağa, kim kime sorular sormuş, kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz aşıkların avukatlığını yaparak yazdıklarım nedeniyle oyun oynuyorsunuz.

"Şunları okudumuz mu?" diye yazdığım yazı dolayısı ile neden beni mazi edici şekilde yazıyorsunuz; size hitap var mı ki, sizi hedef almış mıyım ki, aşık74'ten bahsetmiş miyim ki, bana aşık74'ten, kendinizden bahsediyorsunuz. Nerden biliyorsunuz o yazım Mıralayın 3. sahifedeki yazısı ile Ali Rıza Borazan'ın 4. sahifedeki yazılarına cevap değil?

Siz sadist misiniz yada sizi acıttım mı ki yazılarınızda beni hedef alıyorsunuz? Yazdığıma katılır veya katılmazsınız; ve nedenlerini yazar orada kalır kişilerle oynamazsınız. Diyeceksiniz ki ''başüstüne komutanım''; evet öyle olmalı. Tekrar yazayım: Konunun başlığı ''Namaz ile ilgili bir kaç soru". Konu içerisinde kalın lütfen de biz de sizle uğraşmak, didişmek yerine konu ile ilgilenelim.

Konu galipyetkin tarafından (6. April 2013 Saat 02:36 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. April 2013, 01:59 PM   #55
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Küçük Hanım.

Konuyu hemen Aşık74 üzerine yıkıp link veriyorsunuz. Bana ne o linkten; ben burada yazıyorum. Burada yazımda Aşık74'ün size atfen isminin geçmesi O'nu muhatap aldığımı göstermez ki; konuyu oraya siz döküyorsunuz, "ben kabe cevabına katıldım'' diyerek sarı çizmeli memet ağa, kim kime sorular sormuş, kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz aşıkların avukatlığını yaparak yazdıklarım nedeniyle oyun oynuyorsunuz.

"Şuraya bakar mısınız" diye yazdığım yazı dolayısı ile neden beni mazi edici şekilde yazıyorsunuz; size hitap var mı ki, sizi hedef almış mıyım ki, aşık74'ten bahsetmiş miyim ki, bana aşık74'ten, kendinizden bahsediyorsunuz. Nerden biliyorsunuz o yazım Mıralayın 3. sahifedeki yazısı ile Ali Rıza Borazan'ın 4. sahifedeki yazılarına cevap değil?

Siz sadist misiniz yada sizi acıttım mı ki yazılarınızda beni hedef alıyorsunuz? Yazdığıma katılır veya katılmazsınız; ve nedenlerini yazar orada kalır kişilerle oynamazsınız. Diyeceksiniz ki ''başüstüne komutanım''; evet öyle olmalı. Tekrar yazayım: Konunun başlığı ''Namaz ile ilgili bir kaç soru". Konu içerisinde kalın lütfen de biz de sizle uğraşmak, didişmek yerine konu ile ilgilenelim.
Beyfendi sizi mi kiracagim, tabii ki konu üzerinde kalmak benim icinde uygun.

Moralinizi bozduysam özür dilerim.

Hayirli haftasonu dileklerimle.
Alt 6. April 2013, 08:37 PM   #56
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Arkadaşlar ne yapıyorsunuz ? Gerenk yok bu muhabbetlere
Ben sadece bir soru sordum fikirler edinebilmek için.

Benim fikrimi sorarsanız,evet kabe de dikilitaşdır. Hatta namazda çoook eskilerden kalma,putperest tapınmasıdır.
Ben şirk e düşmekden korkduğum için,bütüüün geleneksel ibadetlerden vazgeçtim. Bunlara namazda dahil.
Bence geleneksel islamı yaşamadığım zaman,daha arınmış bir kul olduğumu düşünüyorum.

Ne yapıyorsun derseniz ? " sadece insan gibi,insan fıtratınca yaşamaya çalışıyorum ".

Oh be ne rahatmış aslında islam Rabbim boşuna demiyor " kolaylaşdırdım " diye.
" O" nu çoook seviyorum.Ona kavuşmayı umuyorum.
Sevgiler arkadaşlar

Not : Aranizda bu aşık74 kafayı yemiş diyenler çıkabilir.
Vallahi yemedim 3 tarikat, 1 cemaat görmüş, 1 oğlan-1 kız çocuk büyütüp yetiştiren,ticaret ile uğraşan ,yaşı 39 olmuş, ALLLAH deyince içi cosssss eden, ona kavuşmayı bekleyen bir aşığım sadece
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (6. April 2013)
Alt 6. April 2013, 08:46 PM   #57
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
aşık74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar ne yapıyorsunuz ? Gerenk yok bu muhabbetlere
Ben sadece bir soru sordum fikirler edinebilmek için.

Benim fikrimi sorarsanız,evet kabe de dikilitaşdır. Hatta namazda çoook eskilerden kalma,putperest tapınmasıdır.
Ben şirk e düşmekden korkduğum için,bütüüün geleneksel ibadetlerden vazgeçtim. Bunlara namazda dahil.
Bence geleneksel islamı yaşamadığım zaman,daha arınmış bir kul olduğumu düşünüyorum.

Ne yapıyorsun derseniz ? " sadece insan gibi,insan fıtratınca yaşamaya çalışıyorum ".

Oh be ne rahatmış aslında islam Rabbim boşuna demiyor " kolaylaşdırdım " diye.
" O" nu çoook seviyorum.Ona kavuşmayı umuyorum.
Sevgiler arkadaşlar

Not : Aranizda bu aşık74 kafayı yemiş diyenler çıkabilir.
Vallahi yemedim 3 tarikat, 1 cemaat görmüş, 1 oğlan-1 kız çocuk büyütüp yetiştiren,ticaret ile uğraşan ,yaşı 39 olmuş, ALLLAH deyince içi cosssss eden, ona kavuşmayı bekleyen bir aşığım sadece

Galip Kardesimizi ayri bir severim Asik74 Kardesim, arada sirada muhabbet gerekli.

MaasAllah epeyi köprülerden gecmissin, herkesin kari degildir sanirim tarikattan cemaatten kolay kolay siyrilmak, kanser gibi hücreler bir yakalandi mi bu meretlere kolay kolay kurtulus yok. Hekimin ustasina rastlamak lazim ki tedavi yollarina gidilsin. Sen Hekim'in alasini bulmussun, hayirli olsun Kardesim.

Yüce Allah coluk cocuguna hayirli uzun ömürler versin, neslini sereflendirsinler.

Selam ve dua ile.
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
aşık74 (7. April 2013), dost1 (7. April 2013)

Bookmarks

Etiketler
bir, ile, ilgili, kaç, namaz, soru