hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > AİLE VE AİLE HAYATI > Aile yuvası > Kadın Hakları

Seçenekler Stil
Alt 19. February 2013, 03:18 AM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Ben söyleyecek yeterli sözü bulamadim

Yani Islam adina kadinlara etmediklerini birakmadilar, halende zulme devam ediyorlar.

Sanki cok dinden anladiklari varmis gibi, peygambere hakaret edildi diye ortaligi toz dumana katarlarken, Allah'in dini ile bilhassa alay etmeye devam ediyorlar.

Bunlar müslümanmidir? Rezil oldugumuz yetmiyor tüm dünyaya sacma sapan Kur'an'a uygunsuz hareketlerle, bu da artik tuz biber olur üstüne.

Övüne övüne müslümanim derken, bu rezilligi okuduktan sonra saskina döndüm birdenbire, müslümanlar adina yapilmaz bu. Hic olmazsa müslüman bir devlet olarak anilmasinlar. Allah rizasi icin bu sapiklara karsi ne tedbir alabiliriz kardeslerim? Bizler degilmiydik bir kac evveli dökülen kanlari dolayisiyle üzüntüler duydugumuz?

Ahlaksizlar bundan kisa bir müddet yine sacma bir fetva ile Islam dünyasini karistirdiklari yetmedimi, bilmem hatirladiniz mi emzirme hususunda bir sapiklik vardi haberlerde.

Lut kavmini de gectiler bir yerde.

Benim aklim almiyor, dünya bilim alaninda bulus üzerine buluslarda, birileri sapiklikta yarisiyorlar. Ben böylelerine kardesim diyemem.

Mısır'da şok tartışma!

Parlamentoya sunulan yasa tasarısı ‘Kocalara, ölen eşleriyle ilk 6 saat seks yapabilme’ hakkı getiriyor.
Güncelleme:27 Nisan 2012 11:05

Mısır Parlamentosu’na sunulan ve erkeklerin ölen eşleriyle ölümden sonraki ilk 6 saatte seks yapmasına imkân veren yasa tasarısı, kadın hakları örgütlerini ayağa kaldırdı.

Habertürk'ün haberine göre Mısır’da Müslüman Kardeşler ve Selefilerin çoğunlukta olduğu parlamento, tartışma yaratan iki yasa tasarısını görüşmeye hazırlanıyor. Tasarılardan ilki genç kızların evlenme yaşının 14’e düşürülmesi.

Diğeri ise erkeklere, ölen eşlerinin cesetleriyle, ölümden sonraki ilk 6 saat içerisinde seks yapma hakkı tanınması. El Arabiya’nın haberine göre Ulusal Kadın Konseyi (UKK) Başkanı Doktor Mervat el Talavi, Parlamento Başkanı Saad el Katatni’ye gönderdiğimektupla, iki tasarının da yasalaşmasının önüne geçilmesini talep etti. Konsey, İslamcı vekillerin “Kuran-ı Kerim’i kendilerince yorumlayarak kadınların eğitimve istihdamhaklarına kısıtlama getirmeye çalıştığını” belirtiyor.

Nekrofili konusu, Mayıs 2011’de Faslı imam Zamzami Abdül Bari’nin açıklamalarından sonra tartışma konusu olmuştu. İmam Bari, evliliğin ölümden sonra da geçerliliğini sürdürdüğünü, kocaların olduğu kadar kadınların da ölen eşleriyle seks yapma hakkına sahip olduklarını söylemişti.

http://haber.mynet.com/misirda-sok-t...-627611-dunya/
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (19. February 2013)
Alt 19. February 2013, 12:30 PM   #2
hakikat_yolcusu
Katılımcı Üye

hakikat_yolcusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 14
9 Mesajina 13 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
hakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud of

bir adam ölmüş biriyle -eşi dahi olsa- seks yapmaktan hoşlanır bunu anlamak zor bir durum.
hakikat_yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19. February 2013, 01:05 PM   #3
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
hakikat_yolcusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bir adam ölmüş biriyle -eşi dahi olsa- seks yapmaktan hoşlanır bunu anlamak zor bir durum.
Degerli Kardesim,

bizim burada paylastigimiz konular Islam üzerine, Kur'an odakli dindarlik, bir Hanif olarak yüce Rabbimizin yasaklari, haramlari ve helallari.

Sapiklarin nelerden hoslanip hoslanmayacagini birakalim psikologlara, omlar paylassin anlayislarini.

Herseyden evvel ölü bir vücut kendi adina konusacak durumda degil, kendini savunacak durumda degildir. Ölü bir vücuda tecavüzdür bu. Birakin kadin haklarini, insan haklarina sigdirilmaz bu haraket.

Bu eskilerin dinidir, firavunlarin ve eski perslilerin inanclarindandir. Onlarda ahlak namina zaten hic bir ize rastlanmazdi, anneleriyle, kardesleriyle dahi evlenirlerdi. Atalar dinine uyacaklarsa Islam'i karistirmasinlar araya. Kimbilir daha hangi kavimlerin inanclarindandir. Daha ne sokacaklar din adina.

Selam ve dua ile.
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (19. February 2013)
Alt 19. February 2013, 03:24 PM   #4
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Nekrofili konusu, Mayıs 2011’de Faslı imam Zamzami Abdül Bari’nin açıklamalarından sonra tartışma konusu olmuştu. İmam Bari, evliliğin ölümden sonra da geçerliliğini sürdürdüğünü, kocaların olduğu kadar kadınların da ölen eşleriyle seks yapma hakkına sahip olduklarını söylemişti.
[/b]

http://haber.mynet.com/misirda-sok-t...-627611-dunya/
Selamun aleyküm,

Bu kafa yapısıyla, bu insan görüntüsündeki insanlıktan çıkmış kişiler, lut kavmindeki ileri düzey eşcinsellerin kabulünü bile geçmişler!

Bu sapık ilişkide bulunanları aklamak adına ortaya konan "hastalık durumu" dahi değildir.

Sapıklıkta tavan yapan, müslüman kisvesi altında aklı başından bilmem neresine kayan birilerinin iğrenç kabullerini başkalarına da kabul ettirmeye çalışmasıdır.

Pislik kişinin düşüncesine bakarmısınız?

Ölen bir erkeğin karısıda ölmüş kocasıyla seks yapabilirmiş?

Bunun nasıl mümkün olacağını da uygulamalı olarak gösterse idi bari! Kendisi erkek! olduğundan kafasında çözdüğünü pratize edebilir de, kadın ölmüş erkekle bunu nasıl başaracaktır?

Okuyan hanım kardeşlerimizden, rahatsızlık veren bu durumları yazarak açıklamak zorunda kaldığımdan aflarını diliyorum.

Ama, sapıklıkta bile kendilerini adil göstermek adına (kadınlar için imkansız olduğunu bile düşünemeden) nasıl da şeytani yöntemlere başvurulduğuna dikkat çekebilmem için buna değinmem gerektiğini anlamaları için yazma gereği duyduğumu da görmelerini bekliyorum.

Şimdi, eşcinsellere evlilik için yasa çıkaran kafalar, kendilerini tenkit eden müslümanlara karşı, bu pislikleri silah olarak kullanacaklardır...

Sabır ve samimiyetle, dini doğru kaynaktan, doğruca yaşayabilenlerden ve bunu anlatabilenlerden olarak ömrümü yaşamayı diliyorum...

saygı ve selamlarımla,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (19. February 2013), sevginur (19. February 2013)
Alt 1. March 2013, 06:34 PM   #5
hakikat_yolcusu
Katılımcı Üye

hakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud ofhakikat_yolcusu has much to be proud of

Alıntı:
Degerli Kardesim,

bizim burada paylastigimiz konular Islam üzerine, Kur'an odakli dindarlik, bir Hanif olarak yüce Rabbimizin yasaklari, haramlari ve helallari.

Sapiklarin nelerden hoslanip hoslanmayacagini birakalim psikologlara, omlar paylassin anlayislarini.

Herseyden evvel ölü bir vücut kendi adina konusacak durumda degil, kendini savunacak durumda degildir. Ölü bir vücuda tecavüzdür bu. Birakin kadin haklarini, insan haklarina sigdirilmaz bu haraket.

Bu eskilerin dinidir, firavunlarin ve eski perslilerin inanclarindandir. Onlarda ahlak namina zaten hic bir ize rastlanmazdi, anneleriyle, kardesleriyle dahi evlenirlerdi. Atalar dinine uyacaklarsa Islam'i karistirmasinlar araya. Kimbilir daha hangi kavimlerin inanclarindandir. Daha ne sokacaklar din adina.

Selam ve dua ile.
sayın Merdem...

nekrofili benim tercihim olabilecek bir durum değildir, öncelikle bunu belirteyim. Kuran odaklı Müslümanlığa göre bu yapılanın tecavüz olduğu sonucuna nasıl ulaştınız açıklar mısınız?
Alt 1. March 2013, 08:07 PM   #6
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
hakikat_yolcusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın Merdem...

nekrofili benim tercihim olabilecek bir durum değildir, öncelikle bunu belirteyim. Kuran odaklı Müslümanlığa göre bu yapılanın tecavüz olduğu sonucuna nasıl ulaştınız açıklar mısınız?

Degerli Kardesim Hakikat Yolcusu,

Ölüler ile diriler arasinda bir iliskiya dair Kur'an'da Ayetler yoktur. Ölüler hakkinda bilgi Allah'in katindadir, gaybdir.

Bu Misirlilarin apacik sapikligidir. Besbelli atalarinin dini olan Firavun zamaniyle ilgili bir durum olabilir ancak ölülerle iliskiler.

Eski Iranlilara da uygun bir durum.

Diriler ile ölülerin dünyasi ayridir. Ölenin dünya ile iliskisi muhakkak kesilmis olur, yoksa Rabbimiz bize ölülerle nasil gecinmemiz lazim geldigini bildirirdi. Ölüler hakkinda bize bilgi verilmemistir. Son nefeslerindeki halleri ve ahitetteki konusmalar zaten bu konuyla ilgili degil.

Hucurat Suresinde bilhassa dedikodunun/ birisinin hakkinda yalan uydurmanin karsiligi ölü kardesin etini yemekle karsilastirilir. Güzel olmayan bir harekettir.

Allah pisi, cirkini ve kötüyü emretmez!

HUCURAT Suresi / 12:

“Ey inananlar, başkaları hakkında tahminde bulunma konusunda aşırıya gitmekten sakının. Çünkü böyle yapmanın bir bölümü günahtır. Birbirinizin suçunu araştırmayın; kimse kimseyi çekiştirmesin; hangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır? Elbette ki, ondan tiksinirsiniz. Allah'tan sakının. Kuşkusuz Allah tövbeleri daima kabul edendir ve çok esirgeyicidir.”

Ölünün illede kokmus olmasi mi lazim les denilmesi icin? Hem 2/ 173 te Ölü hayvan olarak da geciyor.

Yemek yemek insanoglunun mecburi ihtiyaclarindandir, yemese ölür. Ama seks yapmadigi/yapamadigi zaman ölmez. Yemek mecburidir, ama seks degil Misal olarak verdim yemek yemegi, su icmek hava almak da ayni sekilde bir mecburi ihtiyactir. Anlatabiliyormuyum degerli Kardesim?

2:173 - O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah'tan başkası adına kesilen hayvanlar. Sonra kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına tecavüz etmemek ve zaruret ölçüsünü geçmemek şartıyla ona da bir günah yükletilmez. Çünkü Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

5:3 - Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen; boğulmuş, vurulmuş, yukardan düşmüş, boynuzlanmış, canavar yırtmış olup da canlı iken kesmedikleriniz; dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanan hayvanlar ve fal oklarıyla kısmet (şans) aramanız size haram kılındı. Bunların hepsi doğru yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim. Kim açlıktan daralır, günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

6:145 - De ki: "Bana vahyolunanda, (bu haram dediklerinizi) yiyen kimse için haram edilmiş bir şey bulamıyorum. Ancak leş, veya akıtılmış kan, yahut domuz eti - ki bu gerçekten pistir yahut Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvan olursa, bunlar haramdır. Ama kim çaresiz kalırsa, (başkasının hakkına) tecavüz etmemek ve zaruret sınırını aşmamak üzere (bunlardan yiyebilir)" Çünkü Rabbin çok bağışlayandır, merhamet edendir.

36:11 - Sen ancak, Kur’an’a uyan, görmediği halde Rahman’dan korkan kimseyi uyarabilirsin. Onlara bağışlanmayı ve büyük bir mükafatı müjdele!

30:52 - Çünkü sen ölülere işittiremezsin. O daveti, arkalarını dönmüş giderlerken sağırlara da duyuramazsın.

35:22 - Ölülerle diriler de eşit olmaz. Gerçi Allah, her dilediğine işittirirse de sen, kabirlerdekine işittirecek değilsin.

36/Yasin70 (Kur'an,) Diri olanları uyarıp korkutmak ve kafirlerin üzerine sözün hak olması için (indirilmiştir).

27/Neml 80 Sen, ölülere şüphesiz ki işittiremezsin; dönüp giden sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.

2/Bakara 2 Bu, doğruluğu şüphe götürmeyen

ve Allah'a karşı gelmekten sakınanlara yol gösteren Kitap'tır.

36/Yasin 5,6 Bu, babaları uyarılmadığından gafil kalmış bir milleti uyarman için güçlü ve merhametli olan Allah'ın indirdiği Kuran'dır.

Rabbimiz defalarca hayirlarda yarismamizi ögütler, sapikliklardan uzak durmamizi.

Selam ve dua ile.

Not: Ölü demek kendisini koruyamayan, kendi haklarini müdafaa edemeyen , bu yüzden kendisini korumaktan aciz birisine yapilan hareket dogru olmasa gerek. Ha ölüyle temasa girilmis ha lastik bir puppe ile, hic olmazsa lastik puppe fabrika üretisidir bir yerde Allah'in özenerek yarattigi insanla bir olmaz.

Alt 1. March 2013, 10:26 PM   #7
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Sevgili merdem,

Burası maalesef ortadoğu
her kadim kavmin kendine göre gelenekleri var(dinin içine girdiğinide kabul ediyorum)Ama bu İslam değil.
sen Mısır ı bırak bak ülkemizde neler var.
berdel,
beşik kertmesi,
kan davası,
Kadın ölümleri
çocuk evlilikleri vs.
Zorlayan bir beyin bunları da dinle bağdaştırabilir.Ama bunun İslam la ne alakası var.Batı dünyasının da bizden pek farklı olduğunu düşünmüyorum.Fazla tiksindirici olduğu için konuya derinlemesine girmeyeceğim.Bunlar gerçek ama müslümanlar hakkında batı dünyasında yapılan dezenformasyonuda göz ardı etme.
Alt 1. March 2013, 10:45 PM   #8
hakikat_yolcusu
Katılımcı Üye

Alıntı:
Degerli Kardesim Hakikat Yolcusu,

Ölüler ile diriler arasinda bir iliskiya dair Kur'an'da Ayetler yoktur. Ölüler hakkinda bilgi Allah'in katindadir, gaybdir.

Bu Misirlilarin apacik sapikligidir. Besbelli atalarinin dini olan Firavun zamaniyle ilgili bir durum olabilir ancak ölülerle iliskiler.

Eski Iranlilara da uygun bir durum.

Diriler ile ölülerin dünyasi ayridir. Ölenin dünya ile iliskisi muhakkak kesilmis olur, yoksa Rabbimiz bize ölülerle nasil gecinmemiz lazim geldigini bildirirdi. Ölüler hakkinda bize bilgi verilmemistir. Son nefeslerindeki halleri ve ahitetteki konusmalar zaten bu konuyla ilgili degil.

Hucurat Suresinde bilhassa dedikodunun/ birisinin hakkinda yalan uydurmanin karsiligi ölü kardesin etini yemekle karsilastirilir. Güzel olmayan bir harekettir.

Allah pisi, cirkini ve kötüyü emretmez!

HUCURAT Suresi / 12:

“Ey inananlar, başkaları hakkında tahminde bulunma konusunda aşırıya gitmekten sakının. Çünkü böyle yapmanın bir bölümü günahtır. Birbirinizin suçunu araştırmayın; kimse kimseyi çekiştirmesin; hangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır? Elbette ki, ondan tiksinirsiniz. Allah'tan sakının. Kuşkusuz Allah tövbeleri daima kabul edendir ve çok esirgeyicidir.”

Ölünün illede kokmus olmasi mi lazim les denilmesi icin? Hem 2/ 173 te Ölü hayvan olarak da geciyor.

Yemek yemek insanoglunun mecburi ihtiyaclarindandir, yemese ölür. Ama seks yapmadigi/yapamadigi zaman ölmez. Yemek mecburidir, ama seks degil Misal olarak verdim yemek yemegi, su icmek hava almak da ayni sekilde bir mecburi ihtiyactir. Anlatabiliyormuyum degerli Kardesim?

2:173 - O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah'tan başkası adına kesilen hayvanlar. Sonra kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına tecavüz etmemek ve zaruret ölçüsünü geçmemek şartıyla ona da bir günah yükletilmez. Çünkü Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

5:3 - Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen; boğulmuş, vurulmuş, yukardan düşmüş, boynuzlanmış, canavar yırtmış olup da canlı iken kesmedikleriniz; dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanan hayvanlar ve fal oklarıyla kısmet (şans) aramanız size haram kılındı. Bunların hepsi doğru yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim. Kim açlıktan daralır, günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

6:145 - De ki: "Bana vahyolunanda, (bu haram dediklerinizi) yiyen kimse için haram edilmiş bir şey bulamıyorum. Ancak leş, veya akıtılmış kan, yahut domuz eti - ki bu gerçekten pistir yahut Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvan olursa, bunlar haramdır. Ama kim çaresiz kalırsa, (başkasının hakkına) tecavüz etmemek ve zaruret sınırını aşmamak üzere (bunlardan yiyebilir)" Çünkü Rabbin çok bağışlayandır, merhamet edendir.

36:11 - Sen ancak, Kur’an’a uyan, görmediği halde Rahman’dan korkan kimseyi uyarabilirsin. Onlara bağışlanmayı ve büyük bir mükafatı müjdele!

30:52 - Çünkü sen ölülere işittiremezsin. O daveti, arkalarını dönmüş giderlerken sağırlara da duyuramazsın.

35:22 - Ölülerle diriler de eşit olmaz. Gerçi Allah, her dilediğine işittirirse de sen, kabirlerdekine işittirecek değilsin.

36/Yasin70 (Kur'an,) Diri olanları uyarıp korkutmak ve kafirlerin üzerine sözün hak olması için (indirilmiştir).

27/Neml 80 Sen, ölülere şüphesiz ki işittiremezsin; dönüp giden sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.

2/Bakara 2 Bu, doğruluğu şüphe götürmeyen

ve Allah'a karşı gelmekten sakınanlara yol gösteren Kitap'tır.

36/Yasin 5,6 Bu, babaları uyarılmadığından gafil kalmış bir milleti uyarman için güçlü ve merhametli olan Allah'ın indirdiği Kuran'dır.

Rabbimiz defalarca hayirlarda yarismamizi ögütler, sapikliklardan uzak durmamizi.

Selam ve dua ile.

Not: Ölü demek kendisini koruyamayan, kendi haklarini müdafaa edemeyen , bu yüzden kendisini korumaktan aciz birisine yapilan hareket dogru olmasa gerek. Ha ölüyle temasa girilmis ha lastik bir puppe ile, hic olmazsa lastik puppe fabrika üretisidir bir yerde Allah'in özenerek yarattigi insanla bir olmaz.
sayın merdem...

Ölüler ile diriler arasinda bir iliskiya dair Kur'an'da Ayetler yoktur. Ölüler hakkinda bilgi Allah'in katindadir, gaybdir. bu girişle, mesajınızın içeriğinde açıklamaya çalıştığınız durum arasında alakasızlık var. hem bunu söylüyorsunuz hem de iddianızı benzerliklerden faydalanarak ve kıyas yaparak bazı ayetlerle açıklamaya çalışıyorsunuz. yani, eğer ölü eti yemek kötüyse ölüyle cinsel ilişki de kötüdür, leş yasaksa, ölüyle cinsel ilişki de yasaktır gibi. Kuranda madem yoksa neden ayetlerden faydalanıyorsunuz anlamadım? ayrıca yaptığınız kıyaslamalardan malesef ben aynı sonuca ulaşamıyorum. ayrıca, eski inançsız-putperest vs toplumların yaptığı herşey kötü müdür??? (not düşmek isterim tekrardan, ölüyle cinsel ilişki benim tercihim değildir zaten)

Zina-tecavüz konusunda savunduğunuz iddiayı burada savunamamışsınız. orada diyorsunuz ki, eğer bir durum hakkında Kuranda birşey bulamazsak bu konu hakkında ne yapılması gerektiği bize bırakılmıştır. madem bunu savunuyorsunuz ve madem -Ölüler ile diriler arasinda bir iliskiya dair Kur'an'da Ayetler yoktur. Ölüler hakkinda bilgi Allah'in katindadir, gaybdir. - size ait bir cümledir, sizin yapmanız gereken açıklama şöyle olmalıydı: evet bu durum da Kuran'da yoktur ve toplumlar-ülkeler ölülerle cinsel ilişkiye isterlerse izin verebilirler. eğer izin verirlerse ve yapan da olursa saygı duymamız lazım çünkü ülkesinin kurallarına uymaktadır...

saygılarımla...
Alt 1. March 2013, 10:49 PM   #9
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
raven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili merdem,

Burası maalesef ortadoğu
her kadim kavmin kendine göre gelenekleri var(dinin içine girdiğinide kabul ediyorum)Ama bu İslam değil.
sen Mısır ı bırak bak ülkemizde neler var.
berdel,
beşik kertmesi,
kan davası,
Kadın ölümleri
çocuk evlilikleri vs.
Zorlayan bir beyin bunları da dinle bağdaştırabilir.Ama bunun İslam la ne alakası var.Batı dünyasının da bizden pek farklı olduğunu düşünmüyorum.Fazla tiksindirici olduğu için konuya derinlemesine girmeyeceğim.Bunlar gerçek ama müslümanlar hakkında batı dünyasında yapılan dezenformasyonuda göz ardı etme.

Degerli Kardesim Raven,

ben 40 senedir Almanya'da yasiyorum, cocuk evlilikleri, kan davalari falan tanimiyorum burada. Ölülerle iliskiye yanasak kadar ahmak da degiller.

Dogrusunu söylemek gelirse bir "La Ilahe Illallah" demis olsalar bu gavur dediklerimiz müslümanim diyenleri coktan sollamis olacaklar. Gerci IMAN'in kimde oldugunu Rabbimiz bilir, ben de diyemem kimin imansiz oldugunu, her önüme gelene de soramiyorum: Bir Allah'a mi yoksa 3 Tanriyami inaniyor diye.

Kisacasi tüm insanlik olarak birbirimizden almamiz gereken bir sürü örnekler var. Birbirimizi tamamlayabiliriz esasinda, ama gel gör ki olmuyor Kardesim.

Iblisin askerleri oturmus dogru yolun üzerinde gümrüksüz salmiyorlar. Gümrügün kac para ettigini soran yok, halbuki parasiz, ama anlayana!

Sevgi ve dua ile.

Bookmarks

Etiketler
ben, bulamadim, söyleyecek, sözü, yeterli