hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > İman ve mü’minler > Din

Seçenekler Stil
Alt 6. April 2013, 10:29 PM   #11
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
berru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Peygamberimize HADİSÇİLERİN İFTİRASI…

26- Bize Süfyân b Uyeyne Abdurrahman b Kaasim'den o da babasından o da Âîşe'den naklen rivayet etti Âişe şöyle demiş :
— Sehle binti Süheyl Peygambere gelerek : Yâ Resulallah! Ben Ebû Huzeyfe'nin azatlısı Sâlim'in yanıma girmesinden Ebû Huzeyfe'nin yüzünde hoşnutsuzluk görüyorum; dedi
RESULULLAH — «ONU EMZİR!» buyurdu Sehle
— Koskoca adam olduğu halde onu nasıl emziririm? dedi Bunun üzerine Resulullah gülümsedi ve:
— «Onun koskoca odam olduğunu biliyorum » cevâbını verdi.

27-Âişe'den rivayetle Ebû Huzeyfe'nin âzâdlısı Salim, evlerinde Ebû Huzeyfe ile ailesinin yanında bulunuyormuş. Derken Sehle bin ti Süheyl HZ. Peygamber’e gelerek:
— Salim artık erkeklik çağına geldi; ve erkeklerin akıl ettikleri şeylere akıl erdirmeye başladı ama hâlâ yanımıza giriyor Zannediyorum ki bundan mutlaka Ebû Huzeyfe'nin hatırına bir şey geliyor; demiş
Bunun üzerine Peygamber ona: «ONU EMZİR; ona haram o! da Ebû Huzeyfe'nin hatırına gelen şey gitsin!» buyurmuş
(Sehîe bunu yapmış; ve) dönerek:
— BEN ONU EMZİRDİM; Ebû Huzeyfe'nin hatırına gelen şey de gitti; demiş

(MÜSLİM, Büyük İnsanın Süt Emmesi Babı, 26-27-28-29 VE 30. HADİSLER)

SORUYORUZ…

1- Peygamberimiz hiç yabancı bir kadına saçı sakalı çıkmış bir adamı emzirmesini emreder mi…??

2- Bu hadisle amel edenler eşlerinin yabancı erkekleri emzirmesine razı olurlar mı…?

3- Bu lanet iftiranın hadis kitabında ne işi var..?? Eğer dinimize düşman olanların eline geçerse –ki geçti- neler olabileceğini bir tahmin eden..??

4- Hani Kur’an’dan sonra en sahih kitaplar bunlardı…? En güvenilirlerdeki rezaleti görüyorsunuz değil mi, Allah'tan sahihler, ya sahih olmasalardı…??

SONUÇ: Neden İslam aleminin süründüğü ortada içi hesaplaşma yapmadan dış baskılara nasıl karşı koyabiliriz..?? söylenecek yığınla söz sorulacak bir sürü soru var az çoğa delalet eder aklımızı kullanmaz da her anlatılanı hadis diye yutarsak, bazı hadis kitaplarını put gibi kutsarsak ayetin önüne geçirsek kuranı anlayamayız
nisa süresi
82. Hâlâ Kur'ân'ı gereği gibi düşünmezler mi? Eğer ki o, Allah'tan başkası tarafından olsaydı, kesinlikle onun içinde birçok karışıklıklar bulurlardı.

.

Ellerinde kendilerine indirilmis baska belgeleri mi var?

Kuran-ı Kerim’de "Anneler çocuklarını tam iki yıl emzirsinler." (Bakara 233) ve "Sütten kesilmesi de iki sene içindededir." (Lokman 14) “Çocuğun anne karnında taşınması ve sütten kesilmesi otuz ay sürer.” (Ahkaf suresi 15) ayetleri ile bu durum 14 asır evvel bildirilmiş ve anne sütünün 2 yıl devam edilmesi tavsiye edilmiştir.

Bu Allah'sizlara Kardesimiz diyebilirmiyiz ortak bir Kitap yok ise aramizda? Öyle olsaydi yahudilere ve hiristiyanlara da Kardes diyebilirdik.

Allah'in Ayetleriyle apacik alay ediyorlar.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
berru (7. April 2013), dost1 (7. April 2013)
Alt 6. April 2013, 10:37 PM   #12
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
berru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ona uymakta bize mahsusdur

Bu "dine ilave edilenlerin listesi" basligina uymamis Berru Kardesim
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
berru (7. April 2013), dost1 (7. April 2013)
Alt 7. April 2013, 09:24 PM   #13
berru
Uzman Üye

Tesekkür: 151
44 Mesajina 111 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
berru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud ofberru has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu "dine ilave edilenlerin listesi" basligina uymamis Berru Kardesim
teşekür ederim merdem kardeşim katkılarınızı izliyorum iyiki varsınız
dine ilave denilince aklıma gelen mezheplerin, Kuran’da olmayan haramları, bu konuda da dinimize ilave ettiklerini düşünmüştüm fazladan haramlar türetip midye, karides, ya da at etine haram demek dinde titizlik
veya takvalı sayanlar Aksine Allah’ın haram kılmadığına haram demeleri dine ilave değilmi Maide suresi 87. ayette Allah’ın helal kıldığı güzel şeylerin haram kılınmaması buyurularak, Demek ki ne olacak fazladan bir midye, karides haram olsun diyemeyiz. Din
adına dine zorluk ilave etmek haddi aşmak olarak algılamıştım demekki yanlış anlamışım tekrar araştıracağım inş.. Allah'ın haram demediği hakkında hüküm vermek zorluk katmak ilave sayılmıyor demekki
teşekür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için..

Konu berru tarafından (7. April 2013 Saat 09:27 PM ) değiştirilmiştir.
berru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
berru Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (7. April 2013)

Bookmarks

Etiketler
dine, edilenlerin, listesi, ılave