hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Hurafeler

Seçenekler Stil
Alt 31. October 2012, 01:54 AM   #261
ates demir
Guest

Denize denizyildizini atan adam olma isteği/betimi/disavurumu ancak cok derinlerdeki, iyi gizlenmis ve cok guzel ölü taklidi yapan ve aslinda cok tehlikeli bir egonun tasviri olabilir. Derinlerdeki ego su ustune ciktiginda cevreye cok zarar verir. Hani adiniz ve tavrinizi bartsimpsona yakin buldugunuzdan dolayi boyle bir anlatim sanatini da uygun bulacaginizi dusundum.
Neticede bu durum hepimizin denizyildizi oldugu gercegini de degistirmiyor. Kendini ustun gormek, kendini denizyildizi degilde onlari kurtaran biri gibi gormek hala bir denizyildizi oldugumuzu gostermez mi?
Denizyildizi yada adamin veya adamin garip hareketlerini sormaya gelen diger adamin avukati degilim. Sadece denize kavusmak icin bekleyen bir denizyildiziyim.
Alt 7. November 2012, 06:10 AM   #262
seckin
Katılımcı Üye

Tesekkür: 11
12 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
seckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud of

ÇOK İYİ ANLADIM ; ALLAH AZ , RİVAYETÇİLER ÇOK BİLİYOR

Alıntı:
Kur'an Üzerine Yazılar Sitesinden
Bu siteye baktım da zehir saçıyor.

Rivayetlerin terk edilmesi insanı dinsiz yapar. Geçmişi olmayan adam gibi etrafına bakınır durur.
seckin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 7. November 2012, 11:15 PM   #263
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
ates demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Denize denizyildizini atan adam olma isteği/betimi/disavurumu ancak cok derinlerdeki, iyi gizlenmis ve cok guzel ölü taklidi yapan ve aslinda cok tehlikeli bir egonun tasviri olabilir. Derinlerdeki ego su ustune ciktiginda cevreye cok zarar verir. Hani adiniz ve tavrinizi bartsimpsona yakin buldugunuzdan dolayi boyle bir anlatim sanatini da uygun bulacaginizi dusundum.
Neticede bu durum hepimizin denizyildizi oldugu gercegini de degistirmiyor. Kendini ustun gormek, kendini denizyildizi degilde onlari kurtaran biri gibi gormek hala bir denizyildizi oldugumuzu gostermez mi?
Denizyildizi yada adamin veya adamin garip hareketlerini sormaya gelen diger adamin avukati degilim. Sadece denize kavusmak icin bekleyen bir denizyildiziyim.
Yorumların yanlış Ateş Demir...

Deniz = İlim, irfan
Deniz Yıldızı = İlim, irfan arayanlar
Kumsal = İlim, irfan arayanların karşılaştıkları zorluklar
Güneş = İlim, irfan arayanların karşılaştıkları zorlukları önemsemeyenler
Deniz Yıldızlarını atan "Adam" = İlim, irfan arayanlara yol gösteren (Bu kesinlikle "Sen" değilsin)
Deniz Yıldızlarını atan "Adam"ın garip hareketlerini sormaya gelen "Adam" = Bak bu kesinlikle "Sen"sin

Hikayeyi yazıp ne yazık ki senin birşeyler anlayacağını sanan "Adam" = Nacizane "Ben"

Alegori zor zanaattır. Bence hiiiç bulaşma.... Bildiğin yoldan da şaşma....

Konu bartsimpson tarafından (7. November 2012 Saat 11:24 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 8. November 2012, 09:28 AM   #264
ates demir
Guest

Tamda beklediğim yanıttı.
Yanılmamışım. Konuşan hala ego.
Selam der geçerim.
Alt 8. November 2012, 12:37 PM   #265
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Tamda beklediğim yanıttı.
Yanılmamışım. Konuşan hala ego.
Selam der geçerim.
Allah kimseyi yanıltmasın ve şaşırtmasın...
Alt 8. November 2012, 08:31 PM   #266
ates demir
Guest

Bari bir denizyıldızı olarak -BEN- başka bir denizyıldızına -SANA- öğüt vereyim Bart.
Sen sevmezsin öğüdü ama belki USlanırsın. Hani "Bart"sın ya.
Bir denizyıldızı olarak kendin gideceksin denize -ONA- Kendin keşfedecek, kendin bulacak, kendin yaşayacaksın. Başkasının elinden -DENİZE DENİZYILDIZI ATAN ADAM ZIRVASI- gideceğin yer ancak bir denizyıldızı olarak dondurulmuş deniz ürünleri reyonu -CAHİM- olur. Oradan da bir restoranda yenir, sonra elbet biraz dolambaçlı ve halden hale geçmiş olarak yine suya karışırsın.

Neyse dediğim gibi sen pek öğüdü sevmezsin ama belki bu sefer şaşırtırsın beni!!!

Konu ates demir tarafından (8. November 2012 Saat 08:34 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 8. November 2012, 09:36 PM   #267
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Allah forumu görüyor, okuyor arkadaşlar.
Birbirimizle kavga etmeyelim, sonra içimize korku düşer...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 8. November 2012, 09:54 PM   #268
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
Bari bir denizyıldızı olarak -BEN- başka bir denizyıldızına -SANA- öğüt vereyim Bart.
Sen sevmezsin öğüdü ama belki USlanırsın. Hani "Bart"sın ya.
Bir denizyıldızı olarak kendin gideceksin denize -ONA- Kendin keşfedecek, kendin bulacak, kendin yaşayacaksın. Başkasının elinden -DENİZE DENİZYILDIZI ATAN ADAM ZIRVASI- gideceğin yer ancak bir denizyıldızı olarak dondurulmuş deniz ürünleri reyonu -CAHİM- olur. Oradan da bir restoranda yenir, sonra elbet biraz dolambaçlı ve halden hale geçmiş olarak yine suya karışırsın.

Neyse dediğim gibi sen pek öğüdü sevmezsin ama belki bu sefer şaşırtırsın beni!!!
eh be ateş "yine ruhumun bam telini buldun dokunuyorsun yunus gibi mevlana gibi" ama bi bakıyorum araya paraziti sokuveriyorsun

"Bir denizyıldızı olarak kendin gideceksin denize"

denize ben girecem girmesine de...
sen niye hasbıhal ediyorsun bu kadar değmese de???
ben seni yine de dinlemeye devam US'lanırım ümidi ile...

ne demişler US ile USlanmayanı etmeli TEKDİR...
TEKDİR ile US'lanmayanın hakkı KÖTEKTİR...
bu yaştan sonra KÖTEKLİK olmayalım vesselam...

selam ve hürmetle
Alt 9. November 2012, 12:47 AM   #269
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Birbirimizle kavga etmeyelim, sonra içimize korku düşer...
Bu nasıl bir egodur, nasıl bir komplekstir ki, rabbi formu okuyan yapabiliyor?

Daha fazla söze, fazla yorum yapmaya gerek yok...

selam,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 9. November 2012, 06:02 AM   #270
seckin
Katılımcı Üye

Tesekkür: 11
12 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
seckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı
Güzel. Formda gördüğüm kadarı ile üyeler de bir agresiflik var. Bu bilgiçlikten gelmiş olabilir."Rabbi formu okuma" tabiri Allahın her şeyi bilmesi anlamında olabilir aorskaya. Hiddetlenme, hiddetlenme. Yanlış bilginin açığa çıkmasından korkar bir durum olmasın. Sözler kişileri bağlar.
seckin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
allah, biliyor, çok, rivayetçiler