hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > PINARIN KAYNAĞINDAN (Hakkı YILMAZ'ın KUR'AN KAVRAMLARI VİDEOLARI > Hakkı Yılmaz - Sedat Şenermen

Seçenekler Stil
Alt 2. March 2013, 10:38 PM   #11
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Teşekkür ederim sevgili "Fers"

Bundan 9 ay önce bu konu ile ilgili bir konu açmıştım. Az daha dayak yiyiyordum

http://www.hanifler.com/showthread.php?t=2849

Orada da sizin dediğinize benzer yada hemen hemen aynı konularla "zikirden" bahsedildi. Sevgili arkadaşlar ve abilerim de katkıda bulundunuz.

Neticede görülüyor ki yazılı Kuran'a Allah Kelamı diyenler "feci" halde yanılıyor. Bu, Muhammedin hayatta iken "zikri" neden kitaplaştırmadığını da gayet net bir şekilde açıklar.

Ama bu yanılgıya karşın insanlar "zikrin" yani içeriğin ne olduğunu öğrenmek yerine, ya dinden çıkıyor, ya ateistlerin oyuncağı oluyor ya da din bezirganı politikacıların uşağı oluyorlar.

Mushafı dolap tepelerinden yada duvardan indirip "zikre" vakıf olamıyorlar. Onu erişilmez ve anlaşılmaz kılıyorlar.

Küçükken takvim arkalarında ayetler olurdu şimdi kaldırıldı, kazara bi ara çöpe atmıştım. "Eyvah çarpılırsın, yanarsın dediler" ne korkmuştum, sonra takvim yaprağı görünce kaçacak delik arar oldum.

Yazık bu insanlara, bunlara birisinin gerçeği söylemesi lazım, evrensel mesaja (zikre) kulak verilmesi, sistemin kurallarına (sünnetullah'a) uyulması gerektiğini söylemesi lazım.

Böyle yapılabilse ben inanıyorum ki pek çok ateist insan islama kazandırılacaktır.

Hatta gelin forumda böyle bir yer açalım, onları şartlanmalardan, dogmalardan bağımsız olarak davet edelim. Kitap ile metin ile değil Allahın "zikri" ile konuşalım, evrensel mesajları ve sistemin kurallarını anlatalım.

Aramızda her konuda çok çok bilgili insanlar var. Uzman oldukları konularda onlarla ve diğer insanlarla etkileşime geçelim.

Çok mu zor???
Alt 3. March 2013, 08:19 PM   #12
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun AleykÜm! Değerli Bartsimpson Kardeşim!

Bütün sorun "mushaf" ile Kur'an'ın" karıştırılmasından kaynaklanıyor.
Lütfen! Fussilet 26 da belirtileni hiç unutmayalım.

kususrsuzluk sadece Allah'amahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi'saygı ve muhabbetle .
Allah'a emanet olunuz.
bartsimpson (3. March 2013)

Bookmarks

Etiketler
ait, bir, hakkı, makaleden, yılmaza