hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Namaz

Seçenekler Stil
Alt 26. July 2012, 12:44 AM   #21
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Ali Rıza Borazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamün aleyküm Korkut Kardeş, Kuranda bazı kavramlar, denizden tuzu ayrıştırmaya. dağlardan tahlil ederek madenleri insanların kullanacak konuma getirilmesi gibidir. sen onu açığa tahlil edip çıkaracaksın. Bu açıkça bana allahı göster. kuranda allaha itaat edin diyor ama, nerde allah diyemiyorsan sen de bana göster namazı diyorsun. göster rekatı kılış şeklini diyorsun.
namaz parçaların bir bütünden ayrılmış oyuncaak gibidir o parçalar toparlanıp yerli yerine konulduğu zaman oyuncak şekşilleniyorsa namaz da ona benzer.
Kuranianlamametodu.blogspot.com sitede ayrıntılarıyla ayetlerden örnekler vererek açıklamaya çalıştım aç bak . yanlış ayet örneği vermişsem yorum yaparak eleştir selam ve sevgişler sunarım.
Allah Rızası için birşey soracağım size.
Bunu size sormamın sebebi de yukarıdaki yazınız.
Ben 42 yaşındayım.
Anladığım kadarı ile yaşınız benden epey büyük.
Epey derin araştırmalar ve incelemeler yapmışsınız.
Hatta anladığım kadarı ile arap dil bilgisi ve gramer bilginiz de ileri düzeyde.

Benim şu soruma 12-13 yaşında bir çocuğun anlayacağı şekilde cevap verirseniz sevineceğim. Bildiğim kadarı ile dinen reşit olunan ve mesul tutulan yaş buluğ çağıdır.

"Amca ben dinimi öğrenmek ve Allahın emirlerini yerine getirmek istiyorum. Elimde tutuğum kutsal kitap Kuran'ı nasıl okuyup anlamalıyım ki dinimin gereklerini yerine getireyim"
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26. July 2012, 01:47 AM   #22
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

Alıntı:
Ali Rıza Borazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamün aleyküm Korkut Kardeş, Kuranda bazı kavramlar, denizden tuzu ayrıştırmaya. dağlardan tahlil ederek madenleri insanların kullanacak konuma getirilmesi gibidir. sen onu açığa tahlil edip çıkaracaksın. Bu açıkça bana allahı göster. kuranda allaha itaat edin diyor ama, nerde allah diyemiyorsan sen de bana göster namazı diyorsun. göster rekatı kılış şeklini diyorsun.
namaz parçaların bir bütünden ayrılmış oyuncaak gibidir o parçalar toparlanıp yerli yerine konulduğu zaman oyuncak şekşilleniyorsa namaz da ona benzer.
Kuranianlamametodu.blogspot.com sitede ayrıntılarıyla ayetlerden örnekler vererek açıklamaya çalıştım aç bak . yanlış ayet örneği vermişsem yorum yaparak eleştir selam ve sevgişler sunarım.
Allah Rızası için birşey soracağım size.
Bunu size sormamın sebebi de yukarıdaki yazınız.
Ben 42 yaşındayım.
Anladığım kadarı ile yaşınız benden epey büyük.
Epey derin araştırmalar ve incelemeler yapmışsınız.
Hatta anladığım kadarı ile arap dil bilgisi ve gramer bilginiz de ileri düzeyde.

Benim şu soruma 12-13 yaşında bir çocuğun anlayacağı şekilde cevap verirseniz sevineceğim. Bildiğim kadarı ile dinen reşit olunan ve mesul tutulan yaş buluğ çağıdır.

"Amca ben dinimi öğrenmek ve Allahın emirlerini yerine getirmek istiyorum. Elimde tutuğum kutsal kitap Kuran'ı nasıl okuyup anlamalıyım ki dinimin gereklerini yerine getireyim"

Aziz kardeşim: Belki bir çok insanlar söylediklerimi ve anlattıklarımı yadırgayabilirler ama, Her ilmin kendi sistematiği içerisinde bir konuşma dili vardır. Tıp ilmi ile ilgisi olmmayan bir kişiye Sen tıp dilinden bir şeyler anlatmaya kalksan anlayamazsa o anlayacak ve o ilmin ortaya koyduğu verileri en az da olsa bilen insanlar bilebildikleri kadar anlamakta o ilimden nasibini alıyorsa, Kuranı anlamak için de öyle bir süreçten geçmelidir insan. Ya da o süreçten geçen insanların sözlerini bir araya getirerek kıyas yaparak ancak doğru bir sonuca ulaşabilir."Onlar sözü dinlerler güzel olana uyarlar " ayeti bunu tam bir şekilde açıklamaktadır. Bir şeyin doğru olabilmesi için şu dört hasletle uyum halinde olması gerekir.

"KURAN, İLİM, AKIL, VE PRATİK HAYAT" KURANIN ANLATTIĞI DİN BUDUR. 30/30 Maalesef bu din ortada yok ya deist ateistlerin dini , ya da ehli kitabın dini ortalarda dolaşmaktadır. eğer sesli ve görüntülü olarak benimle konuşmak istersen meyil adresimden bana ulaş[email protected] selam ve dua ile
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
istiyorum, namaz, ögrenmek