hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > KIYAMET VE HESAP GÜNÜ > Kıyamet > Şefaat

Seçenekler Stil
Alt 26. January 2013, 10:24 PM   #1
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Gerçek şu ki, hiçbir günahkâr bir başka günahkârın günahını çekmez.Necm 38

Gerçek şu ki, hiçbir günahkâr bir başka günahkârın günahını çekmez.Necm 38

İnsan ne kadar zeki kültürlü olursa olsun. Kendine göre ön yargılı ,yaşam felsefesinin vermiş olduğu isteklerini ,arzularını ,kolaylıklarını tek taraflı insan sözü gibi algılaması kendisiyle Kuran arasında ayetlerde bildirildiği üzere "görünmez bir perde" oluşturuyor

İsra 45 - Kur’an okuduğun zaman seninle ahirete inanmayanlar arasında görünmez/ gizli bir perde kıldık.

Bazen gazete sayfalarında ,bir kitapda olabilir yada bazı kanallları seyredersiniz içeriklerinde bazende,banka kuyruğu dolmuşta..vb bir yerde bir araya gelen bazı kişiler birbiriyle muhattab olur.. bir kişi ile konuşur; ama çoğuldur hitabı sesli düşünür ve yüksek sesle konuşurlar.. Ayan beyan yani ''sizde duyuyormusunuz'' diye arkasına önüne bakarlar..güya akıl veriyorlar..??

Kardeşim bu devirde arkan sağlam olacak..

Yaww biz şirkmi koşuyoruz Allah affeder kalbime bak kalbime görmedinmi kardeşim dün fakire eski kıyafetlerimi verdim sebeblensin garib ...

Onu bunu bilmem kardeşim bu zamanda gemisini yürüten kaptandır uyanık olacaksın..

Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin..

Bizim x müdür torpil yaptı büyük adam devlette işe yerleşen eş dost, şef ve müdür olarak atanan hısımlar Kimi ahirete şefaatçi, kimi dünya menfaatleri için torpil odaklılık sergiler....Amelsiz dilinin ucuyla lailahe illallah dedi diye tevhidi özümsemeden kurandan uzak çok uzak anlayışla uygularlar....
Bu kişiler Ben müslümanım diyorlarsa daha da felaket..! islamı bilmeyen biri bu mu islam diyecek hani başka Rabler mi bu ne..???
HANİ salatınız nerede..???
Peygamberini beşer üstü gösterirken ahirette şöylemi diyecek
Benim günahım çok ama sen olmasaydın ''sen olmasaydın kainatı yaratmazdım dedi Allah'' bak seni insan üstü yücelttim,Kendi işlediği zulumlerine karşılık verilmeden pişkin pişkin şefaat bekleyecek, oh ne ala !!

İsra süresi
33. Peki, o yüz çeviren kişiyi gördün mü?
34. Azıcık verdi ve inatla sıkıca tuttu.
35. Gaybın bilgisi onun yanında mı da, o da onu görüyor?
36. Ya da haberlenmedi mi Mûsâ'nın sayfalarındakiler ile?
37. Ve de, o çok vefalı İbrâhîm'in sayfalarındakiler ile?
38. Gerçek şu ki, hiçbir günahkâr bir başka günahkârın günahını çekmez.
39. Gerçek şu ki, insan için çalışıp didindiğinden başka şey yoktur.
40. Ve onun çalışıp didinmesi yakında görülecektir.
41. Sonra karşılığı kendisine hiç eksiksiz verilecektir.
42. Hiç kuşkusuz, son varış yalnızca Rabbinedir.
43. Hiç kuşkusuz, güldüren de O'dur, ağlatan da…
44. Hiç kuşkusuz, öldüren de O'dur, dirilten de…
45. Hiç kuşkusuz, iki çifti; erkeği ve dişiyi yaratan da O'dur;
46. kader olarak yazıldığı zaman bir nutfeden/spermden…
47. Hiç kuşkusuz, öteki yaratılış da sadece O'nun işidir.
48. Hiç kuşkusuz, zenginlik veren de O'dur, nimete boğan da…
49. Hiç kuşkusuz, Şi'ra'nın Rabbi de O'dur.

Enam164, 165 - De ki: “O [Allah] her şeyin Rabbi iken, ben Allah’tan başka Rabb mi arayayım?” Her kişinin kazandığı yalnız kendisine aittir. Yükünü taşıyan kimse, bir başkasının yükünü taşımaz. Sonra sadece Rabbinizedir dönüşünüz. Böylece O [Allah], ayrılığa düştüğünüz şeyi size haber verecektir. Ve O, sizi yeryüzünün halifeleri kılan, verdikleriyle sizi belalandırmak [sınamak] için, kiminizi kiminizin üzerine derecelerle yükseltendir. Şüphesiz Rabbin, kovuşturması çabuk olandır ve şüphesiz O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

İsra 15 - Kim doğru yolu bulursa sırf kendi iyiliği için doğru yolu bulmuştur. Kim de saparsa ancak kendi aleyhine sapmış olur. Ve hiçbir yük taşıyıcı başkasının yükünü çekmez. Ve Biz bir peygamber göndermedikçe, azap ediciler olmadık.

Allahı unutup başkarından medet beklentisi içinde bu tür söylem ve fiilleri çok basite almayalım..Şirk te bu beklentilerin insanların gözünü kör, kulağını sağır ağzından çıkan cümlelerde kısaca insanın kendisine yaptığı en büyük zulumdur
Bu gibi kuran ahlakına uymayan insanların dediği gibi değil Allahın dedği gibi
islamı yaşayanlardan olalım duasıyla ..

Selamlar
sevginur
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (26. January 2013 Saat 10:39 PM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
40tr40 (5. February 2013), ahmet karapınar (28. January 2013), Miralay (28. January 2013), ÖmerFurkan (1. April 2013)

Bookmarks

Etiketler
başka, bir, çekmeznecm, gerçek, günahkâr, günahkârın, günahını, hiçbir