hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Makaleler

Seçenekler Stil
Alt 19. January 2010, 09:23 AM   #11
TUĞÇE DENİZ AKIN
Katılımcı Üye

TUĞÇE DENİZ AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 79
42 Mesajina 79 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
TUĞÇE DENİZ AKIN will become famous soon enoughTUĞÇE DENİZ AKIN will become famous soon enough

Hepinizden özür diliyorum.Samimi kardeşimde hakkını helal etsin.Ben burda hepinizi din kardeşim olarak görüyorum.İçimde kardeşlik duygusu besliyorum.Bütün müminler kardeştir.Nitekim Allah içimizdeki niyeti kalplerimizde olanları bilir!!

SELAMETLE!!

Konu TUĞÇE DENİZ AKIN tarafından (19. January 2010 Saat 09:25 AM ) değiştirilmiştir.
TUĞÇE DENİZ AKIN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. January 2010, 08:54 AM   #12
Apollonius
Katılımcı Üye

Tesekkür: 97
34 Mesajina 72 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Apollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud of

Ben ortada bir haksızlık olduğunu düşünerek fevri davranıp çıkışmıştım. Fakat mesajımın muhatabı olan arkadaş yanıt vermediği için kendisinin samimiyetine inandım. Hakkını helal eder umarım. Bu nedenle bu mesajım ile yukarıdaki sert mesajımı silmenizi rica ediyorum. Allaha emanet olun.
Apollonius isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. January 2010, 12:00 PM   #13
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Toslunba is on a distinguished road

Bahsedilen yazı silinmiştir. Güzel hisleriniz için teşekkür ederiz.

Sağlıcakla.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21. January 2010, 09:37 AM   #14
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

İki davacı gelmiş nasrettin hocaya,davacının birisi davasını anlatmış. hoca ona sen haklısın demiş. diğeri anlatmış. ona da sen de haklısın demiş. hanımı bu olayı dinliyormuş hoca sen ne yaptın iki davalı ikisi de haklı olsa bu kavga neyin nesi deyince hoca sen de haklısın karı demiş. iki haklı olmaz bir vücutta Allah iki kalp iki yol kılmamıştır Ya takva yolu ya da şeytanın yoludur. Ya iman girer küfür çıkar ya küfüer girer iman çıkar ikisi bir arada olmaz.
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21. January 2010, 09:40 AM   #15
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

Tuğçe Kardeşi nezaketli duruş ve kişiliğinden dolayı tebrik ediyorum
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21. January 2010, 09:42 AM   #16
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

ali abi davanın hakimi olarak ver kararıda İMAN NEDİR KÜFÜR NEDİR GÖRELİM.

İMAN NEDİR KÜFÜR NEDİR BİLMESEKTE SİZLER KADAR EDEBİMİZİ BİLİRİZ.
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22. January 2010, 09:22 AM   #17
TERAZİ
Yeni Üye

TERAZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
5 Mesajina 7 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
TERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud of

Bir konuya değinmek istedim.

Birilerinin eşi, bacısı yeğeni kuzeni halası yengesi olabilmesi yüzde yüz ihtimal olan bir bayana,

O YA DA BU ŞEKİLDE ARD NİYET İLE BAKMAYI şahsı namına olumlu bakabilen bir ERKEK,

zamanı geldiğinde aslan kesilerek koruyarak pençelerini geçirmeye hazır olduğu kendi hatun kişilerine de,
birileri bu nazariyatla baktığında,

T*E*S*L*İ*M*Y*E*T

göstersinler.

ÇİFTE STANDART hiç ikna edici görünmüyor islam manasında bana.

Ya hayvani dürtülerini kontrol alarak varlığını idame ettirmeyi başaracak bir müslüman erkek,

ya da nefsini dizginleyemiyor ise,

yine kendi seviyesinde birileri ailesine tacizde bulunduğunda,

saldırıp,

savunmamalı.

NORMAL YA O YÜZDEN SÖYLEDİM.
Barış (22. January 2010)
Alt 22. January 2010, 09:25 AM   #18
TERAZİ
Yeni Üye

TERAZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
5 Mesajina 7 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
TERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud ofTERAZİ has much to be proud of

Sevgili TUĞÇE,

bundan yola çıkılarak karakter analizi yapmak
çok sığ,
çok ilkeldi.

AMA YİNE DE HEMCİNSİN OLARAK KUTLUYORUM SENİ,

TEVAZZUN İÇİN.
Apollonius (22. January 2010), Barış (22. January 2010)
Alt 22. January 2010, 09:43 AM   #19
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

MÜSLÜMANLAR BİR DUVARDAKİ KURŞUN DÖKÜLMÜŞ VE BİRBİRİNE KENETLENMİŞ TUĞLALAR GİBİDİR.
Aynı evde yaşadığım ve milyonlarca insan arasında seçip beni KANBAĞYLA kardeş yapan ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH,bütün dünyadaki müslümanlarlada İMAN BAĞI İLE KARDEŞ YAPAN AYNI İLAH OLAN ALLAH DIR.

EVDİKİ KARDEŞİMİ NASILKİ MÜSTEKBİRLERDEN VE TAĞUTLARDAN KORUMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORSAM,AYNISINI DİĞER MÜSLÜMANLARA GÖSTEREMEYEN ZADEN SAMİMİYETTEN SÖZ EDEMEZ BİLE..YALNIZ HER MÜSLÜMANIM DİYEN ADİL OLMASI GEREKİR İLK ETAPTA HER ZULME UĞRAYANA KARŞI ,ÇÜNKÜ İSLAMDA ZULME RIZA GÖSTERMEK YOKTUR,BU ZULUME UĞRAYAN MAZLUM MÜSLÜMAN OLMASA BİLE
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
müslümanlardan Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (23. January 2010)
Alt 22. January 2010, 10:31 AM   #20
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Toslunba is on a distinguished road

Saçtan kaştan etkilenmeyi bir türlü anlamadım gitti. Bunun İslamdan çok cinsel problemlerle ilgisi olabileceğini düşünüyorum. Artık olay bu boyuta gelince konu islamdan çok psikiyatrinin ilgi alanına giriyor gibi geliyor bana.

Esasen mesele bu kadarda basit değil ,günlerdir yazılanları okuyor ve kendi kendime insanlar hala göklerde bir tanrı edinmişte adını Allah koymuş ; bu nedenle bunun gibi sıkıntılar çıkıyor diye düşünüyorum.

Arkadaşlar Allaha ait olmayan hiçbirşey yoktur ,kendimiz dahil. Allahın bir ismide ZAHİR dir. Baktığınız yerde ne gördüğünüz ile ilgili mesele. Zan - heves ve hevamızı görüyor isek bunun için masum insanları suçlamayalım. Ayna çirkin gösteriyorsa suç aynada değildir.

Arkadaşlardan kırdığımız var ise affola. Günlerdir kimse kırılmasın diye yazmak istemedim ancak " dilsiz şeytan " olmakta hoş bir durum olmazdı.

Hatamız varsa affola.

Sağlıcakla kalın.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Toslunba Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (22. January 2010), dost1 (23. January 2010)

Bookmarks

Etiketler
iki, yol