hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Makaleler

Seçenekler Stil
Alt 16. May 2013, 10:49 PM   #11
gul
Katılımcı Üye

Tesekkür: 97
2 Mesajina 4 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
gul has much to be proud ofgul has much to be proud ofgul has much to be proud ofgul has much to be proud ofgul has much to be proud ofgul has much to be proud ofgul has much to be proud ofgul has much to be proud of

belki size zümer 18 faydalı olabilir bu konuda

(şu) söylenen her sözü (dikkatle) dinleyen ve onların en güzeline uyan (kullarım)a: (çünkü) Allah’ın hidayetine mazhar olanlar onlardır ve onlar (gerçek) akıl iz’an sahipleridir!

ben size kendimden örnek veriyim liseye giderken evde olan bi mealden kuranı okumaya başladım kadınları dövün hırsızların elini kesin diye bi ayet okudum o anda kitabı elimden bıraktım ve uzun bi sürede ilgilenmedim, bu yazılanları rabbime yakıştırmadım ve kabul etmedim o zamanlar bizim evimizde henüz bilgisyar da yoktu bu konularda gerekli araştırmayı yapıcak bi ortamım da yoktu anlıcağınız farklılıkların olmasıda güzel en doğruyu biz bulucaz bu yönde allahın yol göstermeside var aklınızı kullanın düşünün sorgulayın ve sözlerin en güzeline uyun
gul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gul Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
bartsimpson (16. May 2013), merdem (17. May 2013)
Alt 16. May 2013, 11:36 PM   #12
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bart kardeş,
Benim üstünde durduğum konuda bu zaten direk yazıyorsun YANLIŞ...

Gözünüzü seveyim anlayamıyorum nasıl bu kadar KESİN konuşabiliyorsun ?
Kuran ayeti gösterince haklı olup kesin konuşabiliyorsan aynı yada farklı ayetleri gösterip senin gibi kesin konuşan insanlar var ve bu kişiler tamamen zıt şeyler söylüyor ben zaten buna karşıyım.
Örnek;
''Meallerdeki yanlışlıktan dolayı kişiler yanlış yorumluyor oysa o ayetin doğru meali şu ......
Umarız o arkadaşlar meali bu yanlış şekilde vermelerin sebebi bilgisizliktir yoksa kafir olurlar cümlenin devamı (BAZEN) Allah en iyisini bilendir.''

BAştan aşağı bozuk anlamlı cümle karşısında söylenen şeyi kesin yanlış diyor doğruyu kendi söylüyor, bunu emin bir şekilde yapıyor çünkü Kurana bakıyor , Sonunda kesin doğru olduğunu bilmesine karşın Allah en doğruyu bilendir diyor. Cümle her açıdan kendiyle çelişiyor.

Şahsına söylenen bir şey yok sadece durum bu.

( BEnde yorum yapıyorum yorumuma göre konuşuyorum bu gayet normal ama ben konuşurken kimseyi yanlış kabul edip kendi doğrumu kesin olarak söylemiyorum. Ancak buna rağmen Kuranı kendime uydurduğum söyleniyor ben bunu anlamıyorum ben kendime uyduruyorum sen Kurana hangi kıstasa göre? )

Umarım başınızı ağırtmamışdır fazla bu bilgisizlikle...
Sevgili Kuman siz tercümeye yorumlara ve meallere takılmış kalmışsınız.

Onlarda önemli tabi ki ama 1. derecede değil...

Merak etmeyiniz bizde bir zamanlar öyleydik...

Hatta ben "0" numara kör cahil, hiç arapça bilmem...

Forumda "ZİKR" ile ilgili konuları ve konuşmaları aratınız, benimde müdahil olduğum ve ağabeylerimizin değerli katkıları olan yazıları okuyunuz.

Sonra tekrar konuşalım.

Sevgi ile kalın
Alt 17. May 2013, 05:56 PM   #13
ates demir
Guest

Sevgili kuman
Herşeyi birazcık bir kenara bırak ve şunu düşün
Seni iyiye/doğruya/güzele çağıran kim?
Seni kötüye/yanlışa/çirkine çağıran kim?
Ve daha önemlisi bu çağrılardan hangisine uyuyorsun?
Kuman; araştırman ilgi duyman araman ne güzel bir yol, ne harika bir uğraş...
Bil kuman, bilmek önemli. Bilmek için çabalaman bile takdire şayan.
Sevgiyle

Bookmarks

Etiketler
allah, bana, sorsa