PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğumdan Sonra Hayat var mı ?


Barış
7. September 2010, 04:27 PM
DOĞUMDAN SONRA HAYAT VAR MI?


Doğumdan sonra yaşam var, ya sonrası?

Anne rahmine düşen ikiz kardeşler önceleri herşeyden habersizmiş. Haftalar birbirini izledikçe onlar da gelişmişler. Elleri, ayakları,iç organları oluşmaya başlamış. Bu arada, etraflarında olup biteni farketmeye başlamışlar. Bulundukları rahat, güvenli yeri tanıdıkça mutlulukları artmış. Birbirlerine hep aynı şeyi söylüyorlarmış:

“Anne rahmine düşmemiz, burada yaşamamız ne harika değil mi?
Hayat ne güzel şey be kardeşim!”


Büyüdükçe, içinde yaşadıkları dünyayı keşfe koyulmuşlar. Öyle ya, hayatın kaynağı neymiş? İşte bunu araştırırken, karşılarına anneleriyle onları birbirine bağlayan kordon çıkmış. Bu kordon sayesinde, hiçbir zahmet çekmeden, güven içinde beslenip büyütüldüklerini tesbit etmişler.

“Annemizin şefkati ne kadar büyük! Bize bu kordonla ihtiyacımız olan herşeyi gönderiyor.”

Artık aylar birbiri ardınca geçiyor, ikizler hızla büyüyor, diğer bir deyişle “yolun sonu”na yaklaşıyormuş. Bu değişiklikleri hayretle gözlemlerken, bir gün gelip bu güzelim dünyayı terkedeceklerinin işaretlerini almaya başlamışlar.

Dokuzuncu aya yaklaştıklarında, bu işaretleri daha kuvvetli hissetmeye başlamışlar. Durumdan telaşlanan ikizlerden birisi diğerine sormuş: “Neler oluyor? Bütün bunların anlamı nedir?” Öteki daha sakin ve aklı başındaymış. Üstelik, bulundukları bu dünya çoğu zaman ona yetmiyor; duyguları daha geniş bir alemi arzuluyormuş. O cevap vermiş:

“Bütün bunlar, bu dünyada daha fazla kalamayacağız anlamına geliyor”.

Ve eklemiş: “Buradaki hayatımızın sonuna yaklaşıyoruz.”


“Ama ben gitmek istemiyorum” diye haykırmış kardeşi. “Hep burada kalmak istiyorum.”

“Elimizden gelen birşey yok. Hem, belki doğumdan sonra hayat vardır.”
“Bize hayat veren o kordon kesildikten sonra bu nasıl mümkün olabilir ki?” diye cevaplamış öteki.

“Bize hayat veren kordon kesilirse nasıl hayatta kalabiliriz, söyler misin bana? Hem, bak bizden once başkaları da buraya gelmiş ve sonra da gitmişler. Hiçbirisi geri gelmemis ki bize doğumdan sonra hayat olduğunu söylesin. Hayır, bu herşeyin sonu olacak.”

Bütün bunları söyledikten sonra eklemiş: “Hem, belki de anne diye birşey de yok!”

“Olmak zorunda” diye itiraz etmiş kardeşi. “Buraya başka türlü nasıl gelmiş olabiliriz, nasıl hayatta kalabiliriz ki?”

“Sen hiç anneni gördün mü?” diye üstelemiş öteki. “O belki de sadece zihinlerimizde var. Bir annemiz olduğu düşüncesi bizi rahatlattığı için onu belki de biz uydurduk.”

Böylece, anne rahmindeki son günleri derin sorgulamalar ve tartışmalarla geçmiş. Sonunda doğum anı gelmiş çatmış.

İkizler dünyalarını terkettiklerinde gözlerini başka bir dünyaya açmışlar ve sevinçten ağlamaya başlamışlar. Çünkü gördükleri manzara hayallerinin bile ötesindeymiş…

(Anthony de Mello’dan) http://www.gebelik.org/dosyalar/hikaye.html


ERDEM YOLU SİTESİNDEN ALINTIDIR.

hiiic
11. September 2010, 04:07 PM
alt tarafı bir kod...
vücut bir yaşa kadar sürekli büyüyor daha sonrasında ise kendisini yeniliyor, kendisini yenilemeyi durdurmasını ona söyleyen alt tarafı bir kod. dna da gizli küçücük bir kod. ortadan kaldırılsa hücreler sonsuza dek kendisini yenileyecek ve asla yenilemeyi kesmeyecek. ölümün öldürüldüğü o zamanda yani cehennemliklerin derilerinin yenilendiği (hücre yenilemenin bitmesi emrini veren o kodun silindiği) cennetliklerin ise hazlarının sürekliliği için yaşlanmanın sebebi olan o kodun kaldırıldığı o gün bunun ne kadar gerçek ne kadar mantıklı hatta ne kadar olabilir kolay olduğunu göreceğiz. günümüz insanının dahi en ufak ihtimalle binlerce yıl yaşayabileceğinin düşünüldüğü bu kodlar ilk bakışta çeşitliliğin ve dünyada türlerin oluşumu için elzem bir kural olduğu (olması gereken doğal gereklilik şart) gibi gözüksede bu kuralıda oluşturan gücün böyle bir kurala gerek duyulmuyacak bir gezegen daha yapmadığını kim söyleyebilir?

Üstelik sonsuzluğun anahtarı alt tarafı bir kod ise?
Herkes sadece yaptığının karşılığını görecek. Kimse kimseye zarar yada fayda veremiyecek. Hepimiz Allahın adaleti karşısında eşitiz. Bu kimi yerlerinde zorlu ve haşin imtahanın dünya hayatının güzel sonucunu görmek dileğiyle. inşallah sabredenlerden ve doğru iletilenlerden olacağız. Allah dilemedikçe kimse doğru yolu bulamaz, o yola sadece amelleri karşılığında iletilinir. o yol akıl, vicdan ve vahyin yolu haniflikten başkası değildir.