hanifler.com Kuran odaklı dindarlık

hanifler.com Kuran odaklı dindarlık (http://www.hanifler.com/index.php)
-   Peygamberlik özellikleri (http://www.hanifler.com/forumdisplay.php?f=459)
-   -   Islam Hukuk Profesörü "Allah'in Sevgilisini" hangi Ayet'ten cikariyor? (http://www.hanifler.com/showthread.php?t=3031)

aorskaya 7. December 2012 01:34 PM

[QUOTE]
Yahudiler ve hıristiyanlar, "Biz Allah'ın oğulları ve sevgilileriyiz" dediler. De ki: " O halde niçin günahlarınızdan ötürü (Allah ) size azab ediyor?" Hayır, siz de O'nun yaratıklarından birer beşersiniz. O dilediğini bağışlar, dilediğine azab eder. Göklerin, yerin ve ikisi arasında bulunan her şeyin mülkü Allah'ındır. Nihayet dönüş de O'nadır. Mâide / 18

أَحِبَّاؤُهُ veehibbâuh(u)

Muhammed onun yarattığı bir beşerdir.

Kehf 110 De ki: Ben, yalnızca sizin gibi bir beşerim. (Şu var ki) bana, İlah'ınızın, sadece bir İlah olduğu vahyolunuyor. Artık her kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa, iyi iş yapsın ve Rabbine ibadette hiçbir şeyi ortak koşmasın. [/QUOTE]
[QUOTE=seckin;14891]Konuyu ayetler açıklamış ve konu kapanmış.[/QUOTE]

Gerçeği Allah bilir, ama bana kalırsa yazışmaları bile en başından okumamış olmalısınki, bu şekilde diyebilmişsin?

Konu nedir, nasıl kapanmıştır? kim neyi iddia etmiştir, karşı taraf neye itiraz etmiştir?

Sonuç sana göre nedir? Bunları söyleyebilirmisin?

selam,
aorskaya

pramid 7. December 2012 02:16 PM

Çok tahammülsüzsün aorskaya.

Adam kuran ayetleri son noktayı koymuş diyor sen hala uzatıyorsun.Yapma. Ayıptır. Kibir insanı bitirir.

aorskaya 8. December 2012 12:53 AM

[QUOTE=pramid;14897]Çok tahammülsüzsün aorskaya.

Adam kuran ayetleri son noktayı koymuş diyor sen hala uzatıyorsun.Yapma. Ayıptır. Kibir insanı bitirir.[/QUOTE]

Yazık sana yahu?

Konuyu tam olarak okumadan, anlamadan yazan birine, nasıl bitirdiğini sormayı da kibir diye niteliyorsun ya!

Çok hoşuna gidiyor değilmi, başkalarını zanna göre yargılamak!

Sen şu bilmeden yazdığını bir düşün önce! Ama, neden düşüneceksinki değilmi? Birileri gerçekten kibirini bile gizleyemiyor artık!

Evet, senin kibir diye nitelediğin tepkim, konuyu incelemeden, kimin neyi tartıştığını, kimin neyi savunduğunu anlamadan ve ayetin konuyu hangi yönde yada şekilde bitirdiğini belirtmeden, konu kapanmıştır denen durumlaradır...

Ama, daha da tahammül edemediğim, bunun fırsata çevirmeye çalışılmasıdır...

selam,
aorskaya

seckin 10. December 2012 05:51 AM

[QUOTE]Yazık sana yahu? [/QUOTE]

Sayın arkadaşım. Benim adıma konuşma yetkisini kim verdi sana. Haddini bil. Tahammülsüzlük sınırını aşamayınız lütfen.

pramid 10. December 2012 07:15 AM

[quote]yazık sana yahu?
Sayın arkadaşım. Benim adıma konuşma yetkisini kim verdi sana. Haddini bil. Tahammülsüzlük sınırını aşamayınız lütfen.[/quote]

cevap güzel bir şekilde verilmiş.

aorskaya 10. December 2012 04:20 PM

internet kayıt hatası-özür dilerim...

aorskaya 10. December 2012 04:25 PM

internet kayıt hatası-özür dilerim...

aorskaya 10. December 2012 04:29 PM

[QUOTE=seckin;14916]Sayın arkadaşım. Benim adıma konuşma yetkisini kim verdi sana. Haddini bil. Tahammülsüzlük sınırını aşamayınız lütfen.[/QUOTE]

Senin adına konuştuğumu da nerden çıkarıyorsun! Sen önce, senin adına neden konnuşacağımı düşünde ondan sonra yaz.

Adına konuşulduğu sanrısı ile had bildirmeye kalkma.

Evet, gerçekten tahammülünde sınırları vardır. Hatta, bunları son derece geniş tutmaya çalışan benim bile sınırlarımı zorlamaya çalışmayın!

Fikirlerinizi sunacaksanız yazın faydalanalım. Yoksa, herkes kendini bırakıp, başkalarına çeki-düzen vermeye kalkmasın.

selamlar,
aorskaya

pramid 11. December 2012 05:53 AM

BİR AYETLE BAĞLAYALIM VE KONUYU KAPATALIM İNŞ.

İşitmedikleri hâlde, “işittik” diyenler gibi de olmayın. ENFAL 21

aorskaya 11. December 2012 08:06 AM

[QUOTE=pramid;14927]BİR AYETLE BAĞLAYALIM VE KONUYU KAPATALIM İNŞ.

İşitmedikleri hâlde, “işittik” diyenler gibi de olmayın. ENFAL 21[/QUOTE]

Ayet için "işittim ve kabul ettim" diyerek bitiriyorum.

selamlar,
aorskaya

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:28 AM.