hanifler.com Kuran odaklı dindarlık

hanifler.com Kuran odaklı dindarlık (http://www.hanifler.com/index.php)
-   Melekler'e İman (http://www.hanifler.com/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Melekler vardır, ayrı yaratıklardır. Rabbimizin yada insanın kendi melekesi değildir! (http://www.hanifler.com/showthread.php?t=2967)

pramid 20. November 2012 11:10 AM

Hiç düşündün mü bu ortamda millet neden senin uslübundan şikayetçi.

Selam

aorskaya 20. November 2012 12:04 PM

[QUOTE=pramid;14723]Hiç düşündün mü bu ortamda millet neden senin uslübundan şikayetçi.

Selam[/QUOTE]

[FONT="Comic Sans MS"]Çok düşündüm ve vardığım sonuç:

[B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]Kendilerinin akıllarını her şeyden üstün tutan kompleksli kimselerin, önce fikirler yerine sataşmalara başladıklarını, sonra da sataşmanın ötesinde;

Müslüman kimliğine bile bakmaksızın, "medeniyetsizlikle, mürtedlikle, maymunlukla vb." suçlayabildiklerini gördüm.
[/COLOR][/FONT][/B]
Eeee, fikirini bile ortaya koyup kenara çekilemeyen kimselerden bu yaklaşımlara zaten alışmıştım, burada da onların bir tezahürü olarak kabul ettim.

[B][COLOR="Green"][I]Ancak; az sayıda ve gerçekten samimi olarak yazışmada bulunan kardeşlerimden de gayel güzel yazışma ortamları yakalayabildim.

Buda adam olana yetiyor, yetmeli de... Çünkü, asıl rabbimizin vereceği karşılıktır, onun razılığıdır. Bunu sağlamaya çalışanlara selam olsun...[/I][/COLOR][/B]

[SIZE="3"]Saçma sapan, imansızların bile göstermedikleri pervasızlıkları gösterenleri ikaz edince, üsluptan şikayet etmekten başka ne yapılabilirki?[/SIZE]

Dünyada insanlara hep iyi davransanda, adil olsanda, kendini insanların hizmetine adayarak yaşamını bitirsen de, diğer ilahları ilah kabul etmeyip, sadece Allah'a taparak yaşayamamışsan, seni bekleyen yeni mekan bellidir.

[QUOTE=pramid;14698]... ayrıldığımız hususlar sizi adaletli olmaktan, iyilik yapmaktan, yakınlara bakmaktan ayırmıyor ise sorun yok. [COLOR="Red"][SIZE="3"]İstersen kaşar peynirine tap.[/SIZE][/COLOR] Ben [COLOR="Red"][U]bu Allahın emrettiklerine[/U][/COLOR] bakıyorum.
[/QUOTE]

[SIZE="3"]"İyilik yapta, istersen peynire tap" diyen, bunu derken haddini aştığını görmeyen veya belkide umursamayan ve müslüman olduğunu iddia edene, müslümanlığın ilk ve en önemli şartının "LA İLAHE" yi kabul ederek, önce başka ilahlar olmadığını kabul etmesi, ondan sonra ise "İLLA ALLAH" diyerek sadece ALLAH'a tapılması ( iyilikleri yapmak şartıyla; kaşar peynirine veya başka şeylere değil) gerektiğini kavrayabilmesini söylemekten" daha fazla bir şey anlatmama gerek varmıdır acaba?
[/SIZE]

Şimdi sana tavsiyem;

Sen de bunları ve içinde bulunduğun durumu bir düşün...

selamlar,
aorskaya[/FONT]

seckin 20. November 2012 01:24 PM

[QUOTE]ikişer, üçer, dörder kanatlı(cenah)olmalarından bahseden ayet.

İsra-24 Onları esirgeyerek alçakgönüllülükle üzerlerine kanat(cehah) ger ve: "Rabbim! Küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara (öyle) rahmet et!" diyerek dua et.[/QUOTE]

Bizlere yıllarca yanlış anlatmışlar bizlerde yanlış anlamışız. Cenah Anne babanın şefkatinin göstergesi gibi. Cenah ise Allahın meleklerinin gücünü anlatıyor. O zaman Allah daha merhametli. Bu ikişer üçer cenah Allahın sonsuz merhametine de göstergesi olabilir. Yanlış mı düşünüyorum. Cenah merhamet gücü de diyebilir miyiz.

pramid 21. November 2012 06:23 AM

[QUOTE]Cenah Anne babanın şefkatinin göstergesi gibi. Cenah ise Allahın meleklerinin gücünü anlatıyor. O zaman Allah daha merhametli. Bu ikişer üçer cenah Allahın sonsuz merhametine de göstergesi olabilir. Yanlış mı düşünüyorum. Cenah merhamet gücü de diyebilir miyiz.[/QUOTE]

Zihnine sağlık....

seckin 22. November 2012 02:21 PM

[QUOTE]Alıntı:
Cenah Anne babanın şefkatinin göstergesi gibi. Cenah ise Allahın meleklerinin gücünü anlatıyor. O zaman Allah daha merhametli. Bu ikişer üçer cenah Allahın sonsuz merhametine de göstergesi olabilir. Yanlış mı düşünüyorum. Cenah merhamet gücü de diyebilir miyiz.
Zihnine sağlık....[/QUOTE]

Seninde

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:48 PM.