Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. November 2012, 06:32 PM   #90
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ilk defa mantıklı bir soru sordun, tebrik ederim.
Sen zannımca da şu fedakaradam vardı, ya osun ya da siz babadan oğula nesilsiniz
Bak bu hale gelmen bile umut verici de neyse...

Hemen soruna cevap vereyim...
1- Bak terbiyesiz, şimdi beni de bırakıp babamı yada başka haberi bilmeyen olmayan kimseleri sözlerine dahil etme. 3. şahısları ne karıştırıyorsun? Utanma denen bir şey varsa bundan böyle yapma.

2- Ben, bütün yazıştığım ortamlarda "aorskaya" olarak soyadımla yazıyorum. Başka kardeşlerimi tenzih ederim, ama sen "hiiic" diye burada yazarken, başka yerde de başka takma isimlerle yazıp, istediğine saldırabileceğini düşünüyor olmalısınki beni de kendin gibi kabul ediyor olmalısın.

Ayrıca sen ya gerçekten anlama özürlü olmalısın, ya müslüman değilsin, yada eleştirdiğin gelenekçi cahil müslümanları bile aratan, yalan, hile, iftiraya başvurup, müslüman kalabileceğini sanan birisin...

Ben sana ne yazmışım sen ne cevap vermişsin bir kere daha göstereyimde, hatanı gör ve hatalıyım diyebilirsen, yukarıdaki saydıklarımın dışına çıkabilmeyi becer.

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı
Sen namaza putperest ibadeti derken, senin mealini kullandığın kimselerin kuranda namazı anlatmalarını nasıl kabul edebiliyorsun?
Bak, yuraıdaki yazımda ben sana diyorumki, sen madem kuranda namaz yoktur, o putperest inancıdır diyorsun, o halde bazı konularla ilgili olarak, bazı kimselerin hem görüşlerini hem de meallerini yazılarında kabul edip delil olarak kullanırken, aynı kimseler kurandan namazın olduğunu da kabul edip anlatıyorlar.

Sen, bu kimselerin namazla ilgili anlatımlarını nasıl kabul edebiliyorsun, (NASIL ANLIYORSUN DEĞİL) yani, sana göre namaz islami değilse, bu kimseler de namazı islamdan kabul ediyorsa, bunları sen nasıl doğru kabul edebiliyorsun diye soruyorum...

Sen ise bunları nasıl kabul ettiğini açıklamak yerine, anlatılanları nasıl nerenle anladığını anlatmışsın... Sana, anlaman değil, kabul edebilmen, yani içine sindirebilmen, içine sindirmeden yazılarını alıyorsan, takiyye yapmış olacağından bahsetmişim.

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
fıtratımla anlıyorum
bir sözün, mesalin, ayetin, hak olup olmadığını bana fıtratım söylüyor. Sana da söylüyor, kafirlere de söylüyor ama bile bile gerçeği gizliyorlar, inat ediyorlar. Ancak inatçılar gerçeği göremezler.
Ayrıca, fıtratla anlamak nasıl oluyor, onuda anlatta herkes öğrensin... Çünkü, anlama çeşidi icat etmişsin. Bunun bilimsel kanıtı varsa daha iyi olur...

Selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla